تاریخ خبر: ۱۰ مرد ۱۳۹۵
پروژه انتقال آب کاکارضا به شهر خرم‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد

پروژه انتقال آب کاکارضا به شهر خرم‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد

پروژه انتقال آب کاکارضا به شهر خرم‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان لرستان گفت: پروژه انتقال آب کاکارضا به شهر خرم‌آباد تکمیل و تا شهریور ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حمیدرضا کرم‌وند در راستای پروژه تأمین و انتقال آب شرب شهر خرم‌آباد از رودخانه کاکارضا اظهار داشت: این پروژه به‌ منظور افزایش تأمین آب شرب درازمدت شهر خرم‌آباد به مقدار ۵۵ میلیون مترمکعب در سال است.

وی با اشاره به پروژه خطی انتقال آب شرب از سراب تلخ به تصفیه‌خانه خرم‌آباد در غرب ایران افزود: این پروژه در ۱۵ کیلومتری شمال شهر خرم‌آباد به‌ منظور تأمین درازمدت آب شرب شهر خرم‌آباد از رودخانه کاکارضا به‌ صورت ثقلی و در قالب قرارداد کالا و اجرا به موسسه علی ابن ابیطالب(ع) واگذارشده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان لرستان عنوان کرد: این پروژه شامل مسیر سازی، حفاری کانال ولوله گذاری خط فولادی با قطر هزار و ۱۰۰، هزار و ۶۰۰ کیلومتر با طول ۲۰ هزار و ۶۰۰ متر است.

وی بیان کرد: حفاری تونل ۴۵۰ متری در دل مخمل کوه، عبور از موانع زیاد شهری و روستایی، نصب شیرآلات و متعلقات فولادی و احداث ۳۸ حوضچه قطع و وصل، تخلیه آب، تخلیه هوا و سه ایستگاه حفاظت کاتدیک در این پروژه انجام‌شده است.

کرم‌وند تصریح کرد: این طرح شامل سیستم بند انحرافی و کانال‌های انتقال آب از بند تا ورودی تونل، تونل انتقال آب کاکارضا، سامانه انتقال آب از تونل کاکارضا به سدهای مخزنی، سد مخزنی سراب تلخ، تأسیسات و خطوط انتقال آب شرب شهر خرم‌آباد و تأمین و انتقال آب شرب شهر خرم‌آباد از تونل انتقال آب کاکارضا است.

وی بابیان اینکه پروژه انتقال آب کاکارضا به شهر خرم‌آباد تکمیل و تا شهریور ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد خاطرنشان کرد: برای کل پروژه کاکارضا ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده که تاکنون جهت انتقال آب این پروژه ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 716094 image

یک دیدگاه