تاریخ خبر: ۲۴ آذر ۱۳۹۴
نهمین مانور افت فشارشرکت ملی گاز ایران درخرم آباد برگزارشد مدیرعامل شرکت گازاستان لرستان: ۷۰ درصد سبد انرژی کشور را گاز طبیعی تشکیل می دهد

نهمین مانور افت فشارشرکت ملی گاز ایران درخرم آباد برگزارشد مدیرعامل شرکت گازاستان لرستان: ۷۰ درصد سبد انرژی کشور را گاز طبیعی تشکیل می دهد

اشاره:
با هدف بالابردن سطح توان عملیاتی نیروهای شرکت گاز و سایر دستگاه های خدمت رسان در صورت افت احتمالی فشارگاز هنگام بروزبحران، مانورافت فشار گاز درشهر خرم آباد پیش از ظهرشنبه با حضور رئیس بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز از گاز رسانی، مدیر عامل شرکت گاز لرستان، فرماندار خرم آباد و … برگزار شد.
حشمت الله شمس خرم آبادی مدیرعامل شرکت گاز لرستان در این مانور اظهار داشت: علاوه بر لرستان پنج استان همجوار و یک منطقه عملیاتی دیگر در این مانور شرکت کردند.
وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد سبد انرژی کشور را گاز طبیعی تشکیل می دهد، عنوان کرد: زندگی مردم با این انرژی پاک عجین شده و ارائه خدمات مستمر به مردم در شرایط بحران و نبود اشکال در تولید، انتقال و توزیع وظیفه ماست.
مدیرعامل شرکت گاز لرستان با بیان اینکه هر روزه به تعداد مشترکین شرکت گاز افزوده می شود، ادامه داد: مصارف خانگی اولویت گازرسانی در شرایط بحرانی است چراکه تهیه واستفاده از سوخت دوم برای مصارف خانگی مشکل است.
وي ادامه داد: اولويت اول تامين گاز با مصارف خانگي است، به دليل آنکه مشترکين خانگي دسترسي به تهيه و استفاده سوخت دوم را ندارند بنابراين تامين گاز آنها مهم و اساسي است.
شمس‌خرم‌آبادي تصريح کرد: اولويت اصلي شرکت گازخدمات‌رساني به مشترکين خانگي است و طبق اولويت‌بندي در شرايط بحران گاز ساير دستگاه‌ها و مکان‌ها را براي رخ دادن مشکل کمتر براي مصارف خانگي قطع خواهد کرد.
وي ضمن قدرداني از همکاري مناسب دستگاه هاي خدماتي و عملياتي در اجراي مانور،‌ بيان داشت: در بعضي از شرايط ممکن است در فرايند توليد، انتقال و توزيع اين شرکت دچار مشکل شود، بنابراين کارکنان بايد آمادگي لازم را جهت ارائه خدمات داشته باشد.
شمس خرم آبادی با اشاره به اینکه مانور امروز در منطقه یک خرم آباد باجمعیت ۶۵ هزار مشترک انجام شد، تصریح کرد: ۶۲ هزار و ۲۲۷ مشترک خانگی، ۷۶۹ مشترک تجاری، ۲۰۸ مشترک اداری، ۳۲ مشترک ورزشی، دوبیمارستان، ۳۳ مرکز بهداشتی، ۶۱ مرکز مذهبی، ۲۶۵ نانوایی، ۲۹ محل نظامی، دومحل آموزش فنی وحرفه ای وپنج مشترک CNG در منطقه مانور امروز وجود داشت.
وی افزود: درمانور امروز به گونه ای عمل کردیم که کمترین مشکل برای مصارف خانگی به وجود بیاید و امیدواریم با مانورهای بیشترآمادگی لازم برای شرایط بحران را داشته باشیم.

رئیس ایمنی شرکت ملی گاز :
بیش از ۱۰۰۰ شهر و ۱۸ هزار روستا
درسطح کشور گاز رسانی شده است
رئیس بهداشت، ایمنی، محیط زیست وپدافند غیر عامل شرکت ملی گاز هم در همایش پیمانکاران لرستان که در سالن جلسات پژوهش استانداری لرستان برگزار شد، بابیان اینکه امسال ۱۰۰ سالگی تجارب صنعت نفت و۵۰ سالگی شرکت گاز است، اظهارداشت: شرکت گازحجم متنوعی از کارهای صنعتی وغیرصنعتی را به عهده دارد و بعد از تحریم پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ میلیارد دلار در صنعت نفت به‌ویژه گاز سرمایه گذاری شود.
محمدرضایوسفی پور، با اشاره به اینکه تمام تلاش شرکت ملی گاز این است که پیمانکاران و همکاران دچار مشکل نشوند، بیان کرد: خارجی‌ها باور نمی‌کردند که این‌چنین پالایشگاه‌های عظیمی درعسلویه ساخته می‌شودوداشتن ۳۵ هزارمتر خطوط انتقال ۵۶ اینچ در باور برخی از مهندسان خارجی نمی‌گنجید.
وی بابیان اینکه یک دهه از شروع «اچ اس ای» در ایران می‌گذرد، عنوان کرد: برپا کردن فازهای مختلف در عسلویه کار پیچیده‌ای بود و درخواست ما این است که درمسائل مختلف ایمنی و «اچ سی ای» همه باهم به بلوغ فرهنگی برسیم و تداوم پیدا کنیم.
یوسفی پوربابیان اینکه علت وقوع برخی حوادث این است که ما مقید وپایبند نیستیم، گفت: تحریمی که گذشت تحریم نبوده بلکه تحریم اصلی بحث‌ های زیست‌محیطی است که اتفاق می‌افتد چون اگر انتشارگازهای آلاینده را داشته باشیم برای همه خطرناک می‌شود.
یوسفی پور با اشاره به اینکه بیش از هزار شهر و بیش از ۱۸ هزار روستا گاز رسانی شده است، گفت: شرکت گاز با این‌همه توسعه که در تراز جهانی توسعه‌ای چشمگیر است نمی‌تواند تمام‌ کارها را خود انجام دهد بلکه پیمانکاران باید کارها و پالایشگاه‌ها را تحویل بگیرید. بنابراین انتظار داریم سود منطقی داشته باشند و سرمایه ملی و صنعتی را حفظ کنند.
وی بابیان اینکه چندماهی است که مصوبه هیئت ‌مدیره را در مورد مناقصه گرها ازحیث «اچ اس ای» داریم، عنوان کرد: ۱۰ درصد از هرمناقصه‌ای که برگزار می‌شود ارزیابی «اچ اس ای »است.
رئیس ایمنی شرکت ملی گاز با اشاره به اینکه تقریبا از ۶۰۰ بی‌مبالاتی یک حادثه رخ می‌دهد، عنوان کرد: ۱۰۰ درصد ازحوادث کار شرکت گاز در حوزه پیمانکاری است.
وی اظهارداشت: در سطح دنیا حوادث در حوزه صنعت پنج درصد از حوادث براثر فنی، ۲۰ درصد آن توسط وی با اشاره به تبلیغات گسترده شرکت ملی گاز در خصوص پیشگیری از بروز حوادث تصریح کرد: سالانه میلیارد ها تومان در این راستا به صدا و سیما پرداخت می شود.
وی ادامه داد: شرکت ملی گاز ایران در دهه گذشته تاکنون نسبت به ارتقای فرهنگ ایمنی مشترکان خانگی بی تفاوت نبوده وکتابچه های مربوط به این مهم از طریق مدارس ودستگاه های مرتبط میان مشترکان توزیع می کند.
وی گفت: با انجام این اقدامات حوادث بخش مسکونی مربوط به گازمونوکسید کربن و مرگ خاموش در سال گذشته نسبت به سال ۹۲، حدود ۳۶.۲۷ درصد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه میزان حوادث سالجاری در فروردین ۹۵ اعلام می شود افزود:با توجه به اهمیت سلامت در طرح های گازرسانی، در پرداخت تمامی صورت وضعیت پیمانکاران ارزیابی های ایمنی وسلامت محیط انجام می شود.
۲۷۰هزار کیلومتر شبکه توزیع گاز در کشور
ضرورت استحکام بخشی ساختمانها برای تثبیت
علمک های گاز
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵ هزار کیلومتر خطوط انتقال و ۲۷۰ هزارکیلومتر شبکه توزیع گاز درکشوروجود دارد، افزود:علمک های گاز تحت شعاع پایداری و استحکام ساختمانها بوده و نیاز است که مسوولان اجرایی نسبت به این مهم توجه داشته باشند.
وی اظهار داشت: باید آیین نامه ۲۸۰۰ در خصوص استحکام ساختمان در استانها اجرا شود چراکه برخی تاسیسات روزمینی شرکت گاز تحت تاثیر بنا و مقاومت ساختمان ها است.
وی با تاکید بر تکمیل و مهم شمردن سامانه های نظارت در طرح های گاز گفت: شرکت ملی گاز ایران ناچار است به دلیل ماهیت اشتعال پذیری گاز همواره آماده باشند اما دستگاههای خدمات رسان نیز باید با این شرکت همکاری لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: سازمانهای خدمات رسان از جمله شرکت برق و و پخش فراورده های نفتی باید در عبور سالم از بحران ها به ویژه افت فشار گاز در زمستانهای طولانی وشدید، شرکت ملی گازرا همراهی کنند.
یوسفی پور با اشاره به اینکه ۷۵ درصد بلایای طبیعی در ایران رخ می دهد گفت: هم اکنون بیش از یکهزار شهر و ۱۸ هزار روستا از نعمت گاز بهره مند هستند و ۷۲ ایستگاه تقویت فشار گاز نیز در کشور فعال است
مدیرعامل شرکت گاز لرستان:
ارائه خدمات مستمر به مردم در شرایط بحران و نبود اشکال در تولید، انتقال و توزیع وظیفه ماست
که در این راستا مصارف خانگی اولویت گازرسانی در شرایط بحرانی است چراکه تهیه واستفاده از سوخت دوم برای مصارف خانگی مشکل است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

5 (8) image image image

یک دیدگاه