تاریخ خبر: ۱۱ مرد ۱۳۹۵
زمین‌خوار ۲۷ میلیارد ریالی در خرم‌آباد دستگیر شد

زمین‌خوار ۲۷ میلیارد ریالی در خرم‌آباد دستگیر شد

زمین‌خوار ۲۷ میلیارد ریالی در خرم‌آباد دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: زمین‌خوار ۲۷ میلیارد ریالی در شهرستان خرم‌آباد دستگیر شد.

 روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان سرهنگ علی احمدی تبار اظهار داشت: یک فقره تصرف اراضی ملی به ارزش ۲۷ میلیارد ریال در خرم‌آباد کشف و یک متخلف دستگیر شد.

وی افزود: مأموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادی آگاهی لرستان در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در اراضی ملی اطراف شهرستان خرم‌آباد  با قطع درختان اقدام به زیر کشت بردن آن‌ها کرده است با توجه به اهمیت موضوع  با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان عنوان کرد: پس از انجام تحقیقات و احراز صحت موضوع  مأموران به همراه نماینده منابع طبیعی استان در محل حضور یافته و مشخص شد شخصی با تخریب اشجار و تصرف ۹ هکتار از اراضی منطقه اقدام به زیر کشت بردن آن‌ها کرده است که اکنون

وی بیان کرد: متهم در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی به‌عمل‌آمده به جرم ارتکابی خود مبنی بر تصرف اراضی ملی اعتراف کرد.

احمدی تبار با اشاره به این‌که کارشناسان مربوطه ارزش زمین‌خواری را ۲۷ میلیارد ریال اعلام کردند، گفت: اراضی ملی از سرمایه‌های ملی و متعلق به بیت‌المال است و پلیس با هرگونه تصرف غیرقانونی اراضی ملی  برخورد می‌کند.

۲۴ تن برنج قاچاق در الیگودرز کشف شد

سرهنگ سهراب پایمرد جانشین فرمانده انتظامی الیگودرز اظهار داشت: یک دستگاه تریلر حامل ۲۴ تن برنج خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در شهرستان الیگودرز توقیف شد.

وی  با بیان اینکه مأموران ایست بازرسی “خمه” الیگودرز حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلر حامل بار قاچاق  مشکوک شدند و دستور توقف دادند، افزود: در بازرسی از خودرو مذکور  ۲۴ تن برنج خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی کشف و راننده دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی الیگودرز اشاره به اینکه کارشناسان ارزش برنج‌های مکشوفه را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: متهم همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

۲۰هکتار از جنگل‌های بلوط دلفان در آتش سوخت

سرهنگ  علی نجات کرمی فرمانده انتظامی دلفان  با بیان اینکه ۲۰ هکتار از جنگل‌های بلوط در روستای ملک‌آباد شهرستان دلفان در آتش سوخت اظهارداشت: برابر اعلام فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر آتش‌سوزی جنگل، بلافاصله مأموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: با بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد ۲۰  هکتار از جنگل‌های بلوط و مراتع منابع طبیعی به علت نامعلومی طعمه حریق شده است.

فرمانده انتظامی دلفان عنوان کرد: در راستای کنترل و مهار آتش‌سوزی عوامل انتظامی شهرستان همراه عوامل اداره منابع طبیعی، هلال‌احمر و آتش‌نشانی شهرستان به محل اعزام و با کمک مردم این منطقه حریق مهار شد.

وی با بیان اینکه تلاش برای یافتن عامل یا عاملان این آتش‌سوزی ادامه دارد و کارشناسان در حال بررسی موضوع به‌صورت جدی هستند، بیان کرد: از مردم درخواست می‌شود حفظ منابع طبیعی را به‌ عنوان یک میراث گران‌بها را مدنظر قرار داده و در صورت وجود کوچک‌ترین آتش‌سوزی سریعاً مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

بیش از ۶ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در الیگودرز کشف شد

سرهنگ سهراب پایمرد جانشین فرمانده انتظامی الیگودرز  اظهار داشت: محموله شش هزار و ۸۰ لیتر گازوئیل قاچاق توسط پاسگاه خمه شهرستان الیگودرز توقیف شد.

وی با بیان اینکه مأموران  پاسگاه خمه در حین گشت زنی در سطح حوزه به یک دستگاه کامیون ایسوزو  مشکوک و آن را توقیف کردند، افزود: مأموران در بازرسی از خودرو توقیفی شش هزار و ۸۰  لیتر گازوئیل قاچاق و فاقد مجوز حمل را  کشف و یک نفر را دستگیر کردند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139302201014513162721464 2149772 باغ وحش خرم‌آباد 139302212106272342737654

یک دیدگاه