تاریخ خبر: ۱۱ مرد ۱۳۹۵
۱۹۲ واحد صنعتی در لرستان احیا می‌شوند

۱۹۲ واحد صنعتی در لرستان احیا می‌شوند

۱۹۲ واحد صنعتی در لرستان احیا می‌شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از احیا و فعال شدن ۱۹۲ واحد صنعتی استان طی امسال خبر داد.

رضا صفی خانی به تصویب هشت هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت به طرح های صنعتی استان اشاره کرد و اظهار داشت: این میزان تسهیلات برای پرداخت ۲۲ طرح و ۱۹ واحد استان در جلسات اقتصاد مقاومتی استان مصوب شده است.

وی با بیان اینکه تعداد هزار و ۶۱۹ واحد صنعتی در استان دارای پروانه بهره برداری هستند، بیان داشت: ۳۳ درصد از این واحدها راکد یا نیمه فعال هستند که امسال عمده توجه ما خارج کردن این واحدها از رکود و بالا بردن ظرفیت آن ها است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان افزود: ۱۹۲ واحد صنعتی استان طی امسال با تزریق منابع بانکی و سرمایه گذاری احیا شده و با رویکرد صادرات محور ظرفیت آن ها بالا خواهد رفت.

صفی خانی به رشد میزان صادرات استان اشاره کرد و گفت: سال ۹۴ حدود ۱۹۴ میلیون دلار صادرات بخش صنعت و معدن استان بوده که این میزان صادرات نسبت به سال ۹۳ حدود ۱۰۲ درصد رشد داشت.

وی یادآور شد: مطابق برنامه های اقتصاد مقاومتی استان پیش بینی می شود میزان صادرات استان ۱۲ درصد نسبت به سال ۹۴ رشد داشته باشد هرچند که خوش بین هستیم میزان صادرات استان از این میزان بیشتر هم باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان داشت: ایجاد دفتر گمرک شهرستان بروجرد و تقویت گمرک منطقه ویژه اقتصادی از دیگر برنامه های اقتصاد مقاومتی برای توسعه صادرات استان هستند.

منبع: مهر

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

1931106 image 1960377 139505181452303628323954

یک دیدگاه