تاریخ خبر: ۰۱ دی ۱۳۹۴
نماینده مردم خرم‌آباد در جمع خبرنگاران عنوان کرد: احداث بزرگ‌ترین پروژه اقتصادی لرستان توسط سرمایه‌گذار خارجی

نماینده مردم خرم‌آباد در جمع خبرنگاران عنوان کرد: احداث بزرگ‌ترین پروژه اقتصادی لرستان توسط سرمایه‌گذار خارجی

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگ‌ترین پروژه تاریخ لرستان با اشتغال‌زایی برای چهار هزار نفر توسط بخش خصوصی در خرم‌آباد احداث می‌شود.
ایرج عبدی درجمع خبرنگاران درخرم‌آباد بیان کرد: به یقین تحریم‌ها برعلیه کشورمان درماه آینده برداشته می‌شود و این موضوع قطعی شده است.
به نقل از فارس از، وی با بیان اینکه بودجه موجود در کشور محدود است، تصریح کرد: بدون شک تنها را توسعه و رشد درشرایط موجود استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی است که استان لرستان نیز برای پیشرفت باید این مسیر را در پیش بگیرد.
عبدی ازمذاکرات خود با یک سرمایه‌گذار خارجی جهت حضور درلرستان خبر داد وافزود: با لابی‌گری‌هایی که صورت گرفته یک سرمایه‌گذار خارجی هفته آینده به لرستان می‌آید تا قرارداد ساخت کارخانه سه میلیون تنی ذوب‌آهن و نورد لرستان را به صورت رسمی امضا کند.
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: توافق احداث این کارخانه بزرگ به صورت صد درصد با سرمایه‌گذار خارجی صورت گرفته و قرارداد فاز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تنی آن نیز امضا شده و در بورس به ثبت رسیده است و مقرر شده این پروژه در کنار شرکت فولاد صدر لرستان احداث شود.
عبدی ادامه داد: بدون شک این پروژه بزرگ‌ترین پروژه اقتصادی تاریخ استان لرستان است که به صورت مستقیم برای چهار هزار نفر شغل ایجاد می‌کند وبه یقین تاثیر خوبی در رشد اقتصادی و اجتماعی استان دارد.
وی در ادامه نسبت به روند عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی در استان لرستان انتقاد کرد و افزود: با توجه به افزایش بودجه استان روند پروژه‌های عمرانی در استان و به ویژه در خرم‌آباد مناسب نیست و یکی از مطالبات ما از استاندار نیز توجه ویژه به این موضوع است.
عبدی به بررسی اصلاح قانون مربوط موادمخدر در مجلس اشاره و عنوان کرد: اعدام‌های مربوط به حوزه موادمخدر کاری اشتباه است و به یقین در صورت اصلاح قانون موجود بسیاری ازمشکلات نیز در زمینه موادمخدر برطرف می‌شود، ضمن اینکه می‌توان توزیع موادمخدر سنتی بین معتادان را ساماندهی و کنترل کرد، همان‌گونه که شربت تریاک با برنامه‌ریزی توزیع می‌شود.
وی اظهار کرد: یک سری مطالبات از استاندار وجود دارد که از جمله آنها می‌توان پیگیری وضعیت احداث روگذر و زیرگذرها درخرم‌آباد، آزادسازی دروازه الشتر، احداث نیروگاه خرم‌آباد، میزان جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی و ایجاد لاستیک‌سازی خرم‌آباد را نام برد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه