تاریخ خبر: ۱۲ مرد ۱۳۹۵
وزیر راه و شهرسازی به لرستان سفر می‌کند

وزیر راه و شهرسازی به لرستان سفر می‌کند

وزیر راه و شهرسازی به لرستان سفر می‌کند

استاندار لرستان گفت: فردا وزیر راه و شهرسازی به لرستان سفر می‌کند.

هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با بیان اینکه فردا وزیر راه و شهرسازی مهمان لرستان است اظهار داشت: مردم دلفان در طرح گاوداری شش هزار رأسی ۵۴ هکتار زمین را بدون دریافت یک ریال پول در ابتدای کار در اختیار بنیاد مستضعفان قرار دادند.

وی با بیان اینکه لرستان رتبه نخست حبوبات کشور بوده و عمده آن در شهرستان دلفان است، افزود: وزیر کار در سفر دو هفته قبل خود قول داد که در شهرستان دلفان یک کارخانه بسته‌بندی بزرگ توسط شستا راه‌اندازی کند.

استاندار لرستان با بیان اینکه برخی واحدهای شهرک صنعتی دلفان به تملک بانک‌ها درآمده‌اند، عنوان کرد: بانک‌ها هم آمادگی دارند این واحدها با شرایط ویژه در اختیار شستا قرار دهند.

وی بیان کرد: طرحی تحت عنوان استاد شاگردی به معاون اول رئیس جمهور دادیم که خروجی آن چهار تا پنج هزار شغل در استان ایجاد می‌کند و به دلیل اینکه یک بار در برنامه سوم اجرا شده منع قانونی ندارد.

بازوند با بیان اینکه بسیاری از ظرفیت‌های راکد استان در حال احیا است، گفت: برخی چشم خود را روی این اقدامات بسته‌اند و این اقدامات را نمی‌بینند و یا نمی‌خواهند ببینند.

وی تصریح کرد: این ظرفیت‌ها با نفت بشکه‌ای ۳۵ دلار احیا می‌شوند در حالی که یک زمانی با نفت بشکه‌ای ۱۴۵ دلار این ظرفیت‌ها تعطیل شدند و جالب است که شاهد خشکی دریاچه در داخل شهر در فصل تابستان بودیم و آن قدر بی‌توجه بودند که می‌ماندند دریاچه ای که با ۷۰۰، ۸۰۰ میلیون تومان درست می‌شود، خشک شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه در هشت سال گذشته یک ریال هم هزینه گلخانه نشد، خاطرنشان کرد: فولاد ازنا با درآمد ۷۲۰ میلیارد دلاری تعطیل شده بود که تا ۱.۵ ماه آینده به عنوان یک مگاپروژه بزرگ در استان احیا می‌شود.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه