تاریخ خبر: ۱۲ مرد ۱۳۹۵
گلخانه دیناروند خرم‌آباد تعیین تکلیف شود

گلخانه دیناروند خرم‌آباد تعیین تکلیف شود

گلخانه دیناروند خرم‌آباد تعیین تکلیف شود

استاندار لرستان گفت:گلخانه دیناروند خرم‌آباد حدود ۹ سال راکد مانده که امروز باید تعیین تکلیف شود.

هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه رسیدگی به مشکلات گلخانه دینارند خرم‌آباد که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد احیاء گلخانه دیناروند خرم‌آباد را یکی از مطالبات مردم این شهر دانست و اظهار داشت: برای احیاء این گلخانه که بیش از هشت سال راکد مانده جلساتی برگزار و چندین سرمایه‌گذار نیز معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه گلخانه دیناروند خرم‌آباد در اختیار بانک کشاورزی است، افزود: یکی از این سرمایه‌گذاران که از شرکت یک و یک بود پس از حدود پنج ماه مذاکره، مطرح کرد که با مبلغی که این بانک پیشنهاد می‌دهد (۲۲ میلیارد تومان) امکان سرمایه‌گذاری نیست.

استاندار لرستان عنوان کرد: پروژه‌ای که حدود ۹ سال به دلیل مختلف راکد مانده طبیعی است که نمی‌تواند سودآوری داشته باشد از طرفی بنا نیست که بانک‌ها همیشه سود ببرند.

وی با اشاره به اینکه گلخانه دیناروند خرم‌آباد به‌عنوان یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان مطرح‌شده است، بیان کرد: در جلسه‌ای که پیش‌ازاین با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در استانداری لرستان برگزار شد، مشکلات این گلخانه مطرح و معاون اول دستور دادند تا بانک کشاورزی ظرف ۴۵ روز آن را تعیین تکلیف کند.

بازوند گفت: حدود ۱۰ روز از زمان تعیین‌شده برای مشخص شدن وضعیت این گلخانه می‌گذرد ولی هنوز وضعیت آن مشخص نشده که لازم است امروز برنامه آن تعیین تکلیف و عملیاتی شود.

وی اظهار داشت: پس از محقق نشدن تلاش‌ها برای احیاء گلخانه دیناروند موضوع این گلخانه و هتل شاپوری خرم‌آباد که در تملک بانک ملت بود برای سیف رئیس‌کل بانک مرکزی مکاتبه شد تا به این دو موضوع رسیدگی کند.

استاندار لرستان افزود: رئیس‌کل بانک مرکزی هتل شاپوری را تعیین تکلیف کرد که هم‌اکنون به بنیاد مستضعفان فروخته‌شده و کارهای آن در حال انجام است، گلخانه دیناروند نیز بنا شد توسط بانک کشاورزی تعیین تکلیف شود.

وی بابیان اینکه استانداری لرستان برای احیاء گلخانه دیناروند خرم‌آباد حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان صرف زیرساخت‌هایی مانند گاز و برق کرده است، عنوان کرد: انتظار می‌رود امروز این پروژه تعیین تکلیف شود.

به گزارش تسنیم، سال ۸۴ بود که کلنگ ساخت شهرک گلخانه‌ای خرم‌آباد در منطقه دیناروند به زمین زده شد و بنا بود این پروژه حداکثر ظرف مدت ۱۸ ماه آماده بهره‌برداری شود اما به علت مشکلاتی که میان پیمانکار، متقاضیان و جهاد کشاورزی لرستان وجود داشت این برنامه عملیاتی نشد.

در آغاز اجرای طرح، نظام‌مهندسین از میان متقاضیان زیادی که برای دریافت واحدهای گلخانه‌ای دیناروند ثبت‌نام کرده بودند، بر اساس امتیازبندی‌هایی که انجام داده بود، ۵۵ نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی استان را معرفی کرد تا واحدهای گلخانه‌ای دیناروند به آن‌ها واگذار شود که به علت تأخیر در احداث این مجموعه، ۳۴ نفر از این متقاضیان انصراف دادند اما ۲۱ نفر دیگر همچنان اصرار بر اتمام پروژه و واگذاری واحدها داشته‌اند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

IMG_8165 82176256-70914975 82192249-70945023 139408181433242236480874

یک دیدگاه