تاریخ خبر: ۱۲ مرد ۱۳۹۵

میزان صادرات استان لرستان به ۵۰ میلیون دلار رسید‌

میزان صادرات استان لرستان به ۵۰ میلیون دلار رسید‌

استاندار لرستان گفت: میزان صادرات استان لرستان در ۴ ماهه نخست امسال به ۵۰ میلیون دلار رسید.

 روابط عمومی استانداری لرستان هوشنگ بازوند در دیدار با دریابان علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی اظهارداشت:  پایلوت شدن اقتصاد مقاومتی یک فرصت تاریخی برای جبران عقب‌ماندگی‌های اقتصادی است که مردم و تمام مسئولان باید از آن بهره ببرند.

وی به ۱۶۹ طرح در قالب ۶۶۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان لرستان اشاره کرد و افزود: از تیرماه امسال بحث اقتصاد مقاومتی وارد اقدام و عمل شده است و امروز همگی باید پاسخگو باشیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: ۱۶۹ طرح در قالب ۶۶۱ پروژه در اقتصاد مقاومتی برای استان تعیین‌شده است که بعضی از این پروژه‌ها مانند بسیج سازندگی هزار و ۹۶۱ پروژه است که در قالب یک پروژه بیان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان در بازه زمانی مشخص و تا پایان سال ۹۶ باید به بهره‌برداری برسند، بیان کرد:۳۵ دستگاه اجرایی با این بحث درگیر هستند و حدود ۸۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۷۱ درصد آن به‌وسیله بخش خصوصی تأمین می‌شود.

بازوند خاطر نشان کرد: در حال حاضر کشت و صنعت با ۹۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است و پتروشیمی، بیمارستان الیگودرز و سد حوضیان نیز به بهره‌برداری رسیده‌اند.

استاندار لرستان گفت: ستاد تسهیل تاکنون ۵۰۳ مصوبه داشته که ۱۶۰ مورد اجرایی، ۱۰۴ مورد متقاضیان آن‌ها مشکل داشته‌ و ۲۸ مورد دیگر نیز مشکل از دستگاه اجرایی بوده است.

وی با بیان اینکه در چهارماهه امسال ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت‌شده است، اظهارداشت: ۲۱۱ مورد در دست اقدام هستند و تسهیلات پروژه‌ها ۸۳۶ میلیارد تومان در بانک‌ها مصوب شده و ۲۷۱ مورد در مرحله عقد قرارداد است.

بازوند افزود: ۱۳ پروژه بزرگ  در استان داریم که نخستین بار بانک مرکزی هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای آن مصوب کرد و به‌طورکلی چهار هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد.

وی عنوان کرد: در بخش صادرات علی‌رغم اینکه استان صنعتی نیست برنامه داریم امسال ۱۲ درصد آن را افزایش دهیم و تاکنون در چهار ماهه نخست سال به ۵۰ میلیون دلار رسیده است.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

5 (5) 4 (2) image

یک دیدگاه