تاریخ خبر: ۱۲ مرد ۱۳۹۵
پست برقی که پس از ۱۵ سال در خرم‌آباد وارد مدار می‌شود

پست برقی که پس از ۱۵ سال در خرم‌آباد وارد مدار می‌شود

پست برقی که پس از ۱۵ سال در خرم‌آباد وارد مدار می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان از بهره برداری پست برق شماره ۶ خرم آباد پس از ۱۵ سال تا پایان مرداد ماه خبر داد.

فریدون خودنیا ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بهره برداری از پست شماره ۶ برق خرم آباد بخش زیادی از مشکلات غرب و مرکز شهر خرم آباد را برطرف می کند، اظهار داشت: این پست برق باید سال ۸۰ وارد مدار می شد ولی به دلیل وجود مشکلات عدیده تا کنون به بهره برداری نرسیده است.

وی با بیان اینکه اگر پست برق ۶ خرم آباد در مدار قرار گیرد بخش زیادی از مشکلات قطع چهار تا ۱۰ دقیقه ای برق در شهر خرم آباد برطرف می شود، افزود: وجود مشکلات عدیده ای از جمله کمبود اعتبار، وجود معارضین و مشکل در تملک زمین باعث شد وقفه ۱۵ ساله در بهره برداری از این پست برق به وجود آید.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان اضافه کرد: پیگیری های زیادی از طریق شرکت توزیع برق استان، استانداری لرستان و فرمانداری خرم آباد برای رفع مشکل پست برق خرم آباد صورت گرفت که عملیات اجرایی این پست آغاز شد و تلاش می کنیم که این پست تا پایان مرداد ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

خودنیا به کاهش پیک برق مصرفی سال جاری استان نسبت به سال قبل اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش مصرف برق در فصل های گرم سال برای افزایش پایداری خطوط شبکه برق و کاهش پیک بار تلاش های زیادی در استان انجام شده و خوشبختانه پیک بار مصرفی برق از ۵۷۸.۲ مگابایت به ۵۷۳.۹ مگابایت کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در این زمینه صرفه جویی ۴مگابایتی در استان صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با بیان اینکه میزان درآمدهای این شرکت حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: در سال های ۹۰ تا ۹۳ این شرکت سالانه ۲۵ هزار انشعاب برق به فروش می رساند که به دلیل مسائل مختلف از جمله تورم، رکود، کاهش ساخت و ساز و … میزان فروش این انشعابات به ۱۵ هزار انشعاب کاهش یافته است.

خودنیا افزود: در حال حاضر ۶۰۰ هزار مشترک برق و ۱۴ هزار پست برق در استان وجود دارد.

وی یادآور شد: تعداد ۱۱ مدیریت توزیع برق در شهرستان های استان فعالیت می کنند که از این میان خرم آباد و بروجرد هر کدام دو مدیریت و سایر شهرستان ها یک مدیریت دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: شهرستان رومشگان و دوره چگنی نیز از خدمات ویژه مدیریت برق خرم آباد استفاده می کنند که در آینده نزدیک وضعیت این شهرستان ها نیز ارتقا می یابد.

خودنیا بیان داشت: مطابق سهمیه شرکت برق در قالب پروژه های توانیر که ۳۶ پروژه بوده و همچنین پروژه های استان ۶۲ روستا با اعتباری در حدود ۱۹ تا ۲۰ میلیارد تومان برق دار می شوند.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصاد مقاومتی با اقدامات صورت گرفته در حدود شش میلیارد تومان کاهش تلفات برق صورت گرفته و هفت هزار کنتور هوشمند نیز نصب شده است.

منبع: مهر

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

جلسه image aaa-1350 IMG_0091

یک دیدگاه