تاریخ خبر: ۰۱ دی ۱۳۹۴

درپایان مرحله برگشت لیگ برتر شطرنج باشگاه های کشور: راه و شهرسازی لرستان دریک قدمی آسیایی شدن

هفته قبل مرحله برگشت چهاردهمین دوره لیگ برترشطرنج باشگاه های کشور (جام اندیشمندان) با حضور۱۳ تیم وطی ۳ روزمتوالی به میزبانی خوب اداره کل راه و شهرسازی لرستان در محل هتل شهرداری خرم آباد برگزار شد که طی آن تیم راه و شهرسازی لرستان با اختلاف نیم امتیاز نسبت به تیم دوم به مقام سوم این پیکارها دست یافت.
درمهمترین بازی دور نخست این رقابت ها تیم‎های شهرداری تبریز و سایپا که رده‎های اول و دوم نیم‎فصل اول را کسب کرده‎اند به مصاف هم رفتند که به تساوی ۲-۲ رضایت دادند.
باشگاه پاییز اهواز ۴ برصفر دریا برج شیراز را شکست داد، راه و شهرسازی لرستان نیز با این نتیجه فرآورده‌های نسوز آذرخش را ازپیش‎رو برداشت. دنیای فلز رشت یک بر ۳ مغلوب دامون ساخت شمال شد و بانک سرمایه نیز ۵/۳ بر۵/۰ تربیت قم را مغلوب کرد.
در دور دوم، سایپا ۴ بر صفر بانک سرمایه را شکست داد. شهرداری تبریز۵/۳ بر۵/۰ دنیای فلز رشت را مغلوب کرد.
فرآورده‌های نسوز آذرخش ۵/۱ بر۵/۲ بازی را به دامون ساخت شمال مازندران واگذار کرد. پارک‎فناوری با نتیجه ۵/۳ بر۵/۰ برابر دریا برج شیراز به برتری رسید و باشگاه پاییز اهواز۵/۰ به ۵/۳ مغلوب تربیت قم شد.
در دور سوم باشگاه پاییز اهواز ۴ بر صفر بانک سرمایه را برد. تربیت قم۵/۲ بر۵/۱برابر پارک فناوری به پیروزی رسید. راه و شهرسازی لرستان ۴ بر صفر دریا برج شیراز را از پیش‎رو برداشت. شهرداری تبریز با همین نتیجه برابر فرآورده‌های نسوز آذرخش پیروز شد و سایپا۵/۲ به ۵/۱ دنیای فلز رشت را مغلوب کرد.
در دور چهارم نیز سایپا با حساب ۵/۳ بر۵/۰فرآورده‎های نسوز آذرخش را شکست داد، راه و شهرسازی لرستان برابر تربیت قم ۲-۲ متوقف شد، بانک سرمایه ۵/۳ بر ۵/۰ دنیای فلز رشت را مغلوب کرد، دریا برج شیراز۵/۱ بر۵/۲ بازی را به دامون ساخت شمال واگذار کرد و پارک فناوری پردیس تهران با حساب ۳ بر از سد باشگاه پاییز اهواز گذشت. شهرداری تبریز به سبب انصراف استقلال تهران در این دور استراحت داشت.
طبق برنامه این پیکارها قراراست تیم های اول و دوم این مسابقات در مرحله دوم و پایانی دور برگشت که به احتمال زیاد به میزبانی تبریز برگزار خواهد شد جواز حضور در رقابت های شطرنج شهرهای آسیا را کسب خواهند کرد، که دراین میان چنانچه تیم شطرنج راه و شهرسازی لرستان بتواند دراین مرحله از بازیها خودرا به مقام نایب قهرمانی برساند برای اولین بار تیمی از استانمان آسیایی خواهد شد که امید است این تیم جوان وبا انگیزه بتواند به این مهم که دورازدسترس نیست دست یابد.
لازم بذکراست درپایان این پیکارهاتیم های سایپا با کسب ۴۸ امتیاز و شهرداری تبریز با ۴۷ و نیم امتیاز درمکان های اول ودوم قرارگرفتند .

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2199927 1797791 IMG_20160826_084308

یک دیدگاه