تاریخ خبر: ۱۳ مرد ۱۳۹۵
برخی مدیران با تنگ‌نظری‌‌ ‌اجازه برگزاری مراسم روز خبرنگار در زادگاه شهید صارمی را ندادند

برخی مدیران با تنگ‌نظری‌‌ ‌اجازه برگزاری مراسم روز خبرنگار در زادگاه شهید صارمی را ندادند

برخی مدیران با تنگ‌نظری‌‌ ‌اجازه برگزاری مراسم روز خبرنگار در زادگاه شهید صارمی را ندادند

امام‌جمعه بروجرد با تأکید بر ضرورت برگزاری باشکوه مراسم روز خبرنگار در زادگاه شهید محمود صارمی گفت: برخی مدیران با تنگ‌نظری‌‌ ‌اجازه برگزاری مراسم روز خبرنگار در زادگاه شهید صارمی را ندادند.

 هفدهم مردادماه یادآور شهادت مظلومانه شهید اهل‌قلم، شهیدی از دیار شهیدپرور شهرستان بروجرد، شهید محمود صارمی است که در سال ۱۳۷۷ در مزار شریف پس از مخابره خبر سقوط این شهر افغانستان به دست طالبان به شهادت رسید.

قلم همچنان حکایتی دارد از جانبازی مردی که این روز را به نام خود در تاریخ به یادگار گذاشته است و بر تارک تاریخ همچون نگینی افتخار نویسندگان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی می‌شود.

امام‌جمعه بروجرد صبح امروز در دیدار جمعی از فعالان عرصه اطلاع‌رسانی و خبرنگاران این شهرستان با اشاره به فرارسیدن ۱۷ مرداد ماه روز تجلیل و تکریم از مقام شامخ خبرنگار بیان کرد: تجلیل از مقام و منزلت خبرنگاران باید تجلیل عملی به معنای واقعی کلمه باشد و نه‌تنها مقام خبرنگار را در قالب کلمات و سخنرانی‌ها و در آستانه روز خبرنگار مطرح شود.

وی با اشاره به رسالت خطیر خبرنگاران در عرصه اطلاع‌رسانی صحیح عنوان کرد: خبرنگاران برای ایفای این رسالت خطیر مشکلات و نامهربانی‌های بسیاری را بر جان می‌خرند و مسائل بسیاری در عرصه اطلاع‌رسانی درست و به‌موقع گریبان گیر آن‌ها می‌شود.

امام‌جمعه بروجرد بابیان این نکته که مسئولان باید آستانه تحمل خود در برابر بیان حقایق منتشرشده توسط خبرنگاران را بالا ببرند، افزود: یک خبرنگار واقعی باید واقعیات جامعه را بیان کرده که بیان این مسائل ممکن است خوشایند برخی مسئولان و مدیران کشور نباشد و عکس‌العمل‌هایی را به دنبال داشته باشد از سویی اگر بنا باشد خبرنگار مسائل جامعه را بیان کند باید واقعیات جامعه بیان شود و از این طریق مسئولان در جریان مشکلات آحاد جامعه قرار گیرند.

وی مهم‌ترین رسالت خبرنگاران را انعکاس مشکلات مردم به مسئولان دانست و تصریح کرد: از سویی خبرنگاران وظیفه‌دارند خدمات نظام به مردم را بیان و در مقابل مشکلات را نیز منعکس کنند.

ترابی با پرهیز دادن خبرنگاران از سیاه نمایی در انعکاس واقعیات جامعه خاطرنشان کرد: سیاه‌نمایی ظلم است و نباید صورت پذیرد از طرفی سپید‌نمایی مطلق هم نباید باشد و باید به‌گونه‌ای تمامی خدمات در بخش‌های مختلف بیان‌شده و ضعف‌ها و مشکلات منعکس شود.

وی گفت: تجلیل از خبرنگاران یاری‌رساندن آن‌ها در انجام رسالتشان است و نباید از آن‌ها توقع داشت که بخشی را مثبت نشان دهند البته تخریب کردن نیز شایسته نیست و انتقاد اگر مشفقانه باشد و باهدف اصلاح صورت پذیرد منشأ خیروبرکت خواهد بود.

امام‌جمعه بروجرد با تأکید بر ضرورت برگزاری باشکوه مراسم روز خبرنگار در زادگاه شهید محمود صارمی عنوان کرد: متأسفانه تنگ‌نظری‌های مدیران مربوطه در استان اجازه برگزاری مراسم روز خبرنگار و گرامیداشت شهید صارمی در زادگاه وی را نداد بر همین اساس مراسم روز خبرنگار روز شنبه در بروجرد به‌جای ۱۷ مردادماه برگزار می‌شود و روز شهادت شهید صارمی مراسمی در مرکز استان برگزار می‌شود.

اما این روزها با گرم شدن تنور تجلیل از خبرنگاران بار دیگر تجدیددیدار با خانواده شهید محمود صارمی گرم شده و دسته‌دسته از مسئولان استانی و شهرستانی می‌کوشند با حضور در خانه مادر این شهید گران‌قدر و ماندگار در تاریخ ایران‌زمین از صبر و بردباری او تقدیر کرده تا به این بهانه یاد و نام وی را نیز زنده نگه‌دارند و خبرنگاران کشور را به الگوپذیری از این شهید دعوت نمایند.

ظهر امروز به بهانه روز خبرنگار که دو روز دیگر برگزار می‌شود جمعی از اصحاب رسانه و مسئولان این شهرستان به‌اتفاق برای حضور در منزل مادر شهید صارمی و دیدار با وی اجتماع کردند. در این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد بابیان اینکه ملت ایران عزت، عظمت و حیات خود را مرهون ایثار ایثارگران، جانبازی جانبازان و شهادت شهدا می‌داند، گفت: شهدای شاخصی همچون خبرنگار شهید محمود صارمی سبب افتخار مردم بروجرد و ایران اسلامی است.

وی با تأکید بر لزوم پاسداشت یاد و خاطره شهدا عنوان کرد: احترام به خانواده‌های شهدا قدرشناسی عملی از مقام شامخ شهدا و ایثارگران است.

در این دیدار رشید صارمی حضور مسئولان و خبرنگاران در منزل شهید صارمی را مایه دلگرمی خانواده این شهید دانست و گفت: بی‌شک زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی تصریح کرد: قسم‌خورده‌ایم مرکب قلم شهید محمود صارمی که در ۱۷ مردادماه سال ۷۷ در مزار شریف افغانستان با خون سرخش درهم‌آمیخته شد با حرکت در مسیر ولایت خشک نشود.

برادر شهید صارمی با انتقاد از مسئولان این شهرستان نسبت به عدم دعوت از مادر شهید در دیار رهبری روزهای اخیر بیان کرد: انتظار می‌رفت مسئولان در آستانه شهادت این شهید ماندگار توجهی هم به مادر این شهید مظلوم داشته و وی را برای حضور در کاروان دیدار با رهبری دعوت می‌کردند که این امر محقق نشد.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139403191740598945460434 2069740 IMG11445756 2088008

یک دیدگاه