تاریخ خبر: ۲۹ دی ۱۳۹۴
ساخت دری که آبروی هنر  ایران است

ساخت دری که آبروی هنر ایران است

در خرم آباد جریان دارد
ساخت دری که آبروی هنر ایران است

درب حرم مطهر امام حسن عسگری(ع)
ورودی سرداب غیبت آقا امام زمان(عج) در خرم آباد در حال ساخت است

اطلاع رسانی بامداد لرستان ـ صادقی
درب حرم مطهر امام حسن عسگری(ع) و ورودی سرداب غیبت امام زمان(عج) درحسینیه ثارالله سپاه خرم آباد درحال ساخت است. این پروژه با حدود ۴۰ درصد پیشرفت کاری تا ۶ ماه آینده به آستان مقدس حضرت صاحب امرتقدیم می شود.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان:
۴۰درصد کارساخت انجام شده است
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان با بیان اینکه اعتبار لازم برای ساخت درب حرم امام عسکری(ع) و ورودی سرداب غیبت امام زمان(عج) بیش ازیک میلیارد تومان است، به خبرنگار بامداد لرستان گفت: حدود۴۰ درصد کار ساخت درب حرم امام حسن‌عسکری(ع) و ورودی سرداب غیبت امام زمان(عج) انجام شده است.
اصغرحقی‌پور تصریح کرد: برآورد اولیه این‌کار ۸۰۰ میلیون تومان بوده درحالی‌که میزان اعتبار لازم برای این‌کار بیش ازیک میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه درب حرم امام حسن‌ عسکری(ع) از چوب ساج برمه‌ای بوده که بخش اعظم آن طلاکاری می‌شود که اعتباری حدود ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار آن ازمحل کمک‌های مردمی تأمین شده است.
دکترپرویزاسکندرپورخرمی استاد برجسته هنر:
این درب نمونه ای ازآبروی هنر ایران است
دکترپرویزاسکندرپورخرمی ازاساتید برجسته هنر و ازاساتید دانشگاهی که به منظور بررسی روند طرح به خرم آباد سفر کرده بود درحاشیه بازدید خود به خبرنگار بامداد لرستان گفت: من مطمئنم مردم غیور و ولایتمدار، پرپشتکار و خیلی خیلی جدی لرستان ان شاء الله این درب را نیزمانند سایرآثاری که مردم ایران به اعتاب مقدسه هدیه کرده اند اینکار را با سربلندی و توفیق مضاعف هدیه خواهند کرد چرا که من خوشبین هستم با همین دلسوزی وغیرت به نتیجه نهایی برسد.
دکتراسکندرپورخرمی افزود: من قبلا درب را دراصفهان از نزدیک دیده ام اما، تنها چیزی که مهم است دقت درکاراست چون معتقدم هرچه ازسرعت کارکم شود وبه دقت آن اضافه شود بهتراست زیرا این درب نمونه ای ازآبروی هنر ایران است و هرقطعه وگوشه ای از این طرح که می رود و درموزه مناسب خود قرارمی گیرد معرف یا یک تابلویی ازآثارایرانی است.
وی در پاسخ به این سوال که کار چطور پیش می رود گفت: با این حب و محبت یقین بدانید که کار بسیار شیدا و شیوا و امیدوارکننده است و من آخرش را دارم می بینم و با وجود مینا کاری وآبکاری یک درب چشم نواز و مورد پسند آقا حضرت صاحب امر(عج) قرار بگیرد و ما نیز در فرصت مناسب به زیارتش برویم.
استاد برجسته هنرتصریح کرد: تبریک می گویم به مردم غیور لرستان خصوصا خرم آباد چه مسئولین و چه کسانی که دست اندرکارند واهل تلاش ودراین زمینه بی تفاوت نمی نشینند گوشه ای وهرکدام به اندازه قلمی، قدمی اهتمام دارند که ان شاءالله حضرت صاحب امر(عج) نتیجه مضاعفشان را خواهد داد. و این جای خوشحالی داردکه یک عزیزمجسمه ساز نخواسته پشت درب ساده باشد و برداشته و با دلسوزی تمام پشت درب کلی نقاشی و ازطرحهای بنده حقیر را کمپوزیسیون کرده است که اینها نشانه دلسوزی همه مردم خصوصا هنرمندان است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 139307121724537793777914 shekarchi hosainpoor

یک دیدگاه