تاریخ خبر: ۲۹ دی ۱۳۹۴
رئیس دادگستری استان لرستان:  سخت‌گیری‌های بیش‌ازحد افراد را از دین فراری می‌دهد

رئیس دادگستری استان لرستان: سخت‌گیری‌های بیش‌ازحد افراد را از دین فراری می‌دهد

رئیس دادگستری استان لرستان:
سخت‌گیری‌های بیش‌ازحد افراد را از دین فراری می‌دهد
رئیس دادگستری استان لرستان هم درسخنانی گفت: امروز یکی از نیازمندی‌های ضروری کشورهای در حال‌ توسعه برای گذر از این مرحله این است که یک سلامت اجتماعی و برنامه‌هایی در کشور پیاده شود تا ناهنجاری‌ها کاهش یابد.
جعفر بدری بابیان اینکه تقویت اعتقادات مردم سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود افزود: سالانه حدود ۱۳ میلیون پرونده به دستگاه قضایی کشور وارد می‌شود، کسی منکر این نیست که پس از پیروزی انقلاب اسلامی دین‌داری و فعالیت‌های مذهبی در جامعه بیشتر شده است اما چرا بازدارنده نبوده و تعداد زندانیان و اعدامی‌های کشور رو به افزایش است، بنابراین در زمینه فرهنگی باید چاره‌اندیشی شود.
رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه گرایش به نماز در میان نوجوانان و جوانان به شکل سنتی پاسخ‌گو نیست، عنوان داشت : امروز باوجود بیشترین هجمه‌های فرهنگی، ماهواره و شبکه‌های اجتماعی، نمی‌توان با روش سنتی و سخنرانی جوانان و نوجوانان را به نماز و مسائل دینی جذب کرد بنابراین در این عرصه باید از راه‌های هنری استفاده کرد.وی فقرومشکلات اقتصادی را از عوامل مهم ارتکاب جرم برشمرد و بیان داشت :باید ببینیم آثار اجتماعی عبادت چیست و آیا بازدارنده بوده است یا نه؟
بدری تصریح کرد: نباید دایره دین‌داری را تنگ کنیم و همه را در چارچوب این دایره قرار دهیم چراکه سخت‌گیری‌های بیش‌ازحد افراد را از دین فراری می‌دهد و از طرفی می‌بینیم که در سال‌های اخیر قشر جوان برای کارهای خسته‌کننده وقت نمی‌گذارند.
رئیس‌کل دادگستری لرستان با تأکید بر اینکه برای جذب قشر جوان باید کارهای فرهنگی انجام داد، گفت: در راهپیمایی اربعین و مراسمات مذهبی ایام محرم جوانان استقبال زیادی داشته‌اند بنابراین اگر می‌خواهیم سایر امور دینی مانند نماز برای قشر جوان جاذبه داشته باشد باید کار فرهنگی به‌ صورت مدرن و با جاذبه داشته باشیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image بازوند image

یک دیدگاه