تاریخ خبر: ۱۴ مرد ۱۳۹۵
اتکا به توان داخلی و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌‌ها تنها راه مقابله با آمریکا است

اتکا به توان داخلی و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌‌ها تنها راه مقابله با آمریکا است

اتکا به توان داخلی و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌‌ها تنها راه مقابله با آمریکا است

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: تنها راه مقابله با آمریکا اتکا به توان داخلی و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آن‌هاست.

عباس گودرزی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم خوش‌بینی به مذاکرات و صدور مجوز مذاکره به مسئولان تنها در موضوعات هسته‌ای اظهار داشت: معظم له مکرر فرموده بودند مذاکره فقط سبب می‌شود دیگر کشورها به‌ویژه کشورهای که امروز جرئت کرده‌اند در مقابل نظام ایستادگی کنند تصورشان از ما این شود که ما دچار تزلزل شده‌ایم لذا ایشان از همان موقع اشاره داشتند که آمریکا اهل نقض عهد و فریب است منتها فرمودند این هم تجربه‌ای دوباره برای ملت ایران است.

وی با اشاره به گذشت بیش از یک سال از مذاکرات و نهایی شدن توافق پس از حدود شش ماه افزود: در آن هنگام با ادبیاتی با واژه‌ها بازی شد و روزی از آن به‌عنوان تفاهم، روزی دیگر توافق، روزی امضا و روزی اجرا یادکردند و امروز شش ماه از مرحله نهایی توافقات ۱+۵ می‌گذرد و هیچ نتیجه‌ای عاید و حاصل ملت ایران نشده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس کوتاه آمدن از مواضع ملت ایران را سبب گستاخی دشمنان دانست و بیان کرد: این نیست که اگر در مقابل دشمن کوتاه آمدیم آن‌ها به ما امتیاز بدهند رهبر معظم انقلاب فرمودند این‌ها به دنبال این هستند از ما امتیاز بگیرند و به ما امتیاز ندهند این‌که می‌گویند بُرد بُرد در ارتباط با مذاکره با ابر جنایتکارانی همچون آمریکا معنایی ندارد.

وی عنوان کرد: مذاکره به معنای این است چیزی بدهیم و چیزی بگیریم اما آن‌ها می‌گیرند و چیزی به ما نداده و نخواهند داد تنها راه ایستادگی مقاومت است آن چیزی که برای ملت ایران عزت می‌آورد جهاد، مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های ابر جنایتکاران عالم ازجمله آمریکاست، کوتاه آمدن از مواضع انقلابی برای ما عزت آور نیست بلکه عزت امروز ملت ایران در دنیا مرهون ۳۷ سال مقاومت در برابر امریکاست.

گودرزی پایداری و مقاومت و اتکا به ظرفیت‌های داخل کشور عامل پیروزی دانست و تصریح کرد: امروز به‌جای اینکه با واژه‌هایی همچون برجام، پسابرجام و کلمات این‌چنینی در ادبیات خود بازی کنیم واژه‌های اصیل ایستادگی، جهاد و مقاومت را در ادبیات بیشتر به کار ببریم یعنی امروز به‌جای اینکه محور اصلی مباحث بحث برجام باشد باید محور اصلی استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور و حمایت از تولید داخلی باشد و اقتصاد مقاومتی به‌عنوان کلیدواژه‌های عمده کشور می‌تواند یک ملت را نجات دهد باشد.

وی شرط رسیدن به پیشرفت، تعالی و رونق اقتصادی را درگرو ایستادگی ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: تنها عاملی که می‌تواند در این شرایط رنگ عوض کردن دشمن و فریب آن‌ها ما را نجات دهد دو مؤلفه اعتماد به خدا و سنن آفرینش و بی‌اعتمادی به دشمن و شناخت آن‌هاست چراکه به میزان امید به دشمن به همان نسبت مسیر پیشرفت برای کشور محدود خواهد شد به این معنا که زمانی ما می‌توانیم پیشرفت کنیم که امیدمان از دشمنان قطع شود در چنین شرایطی می‌توان مسیر پیشرفت را طی کرد و تا به امروز هم اگر عزت و پیشرفت و امنیتی نصیب ملت ایران شده مرهون اعتماد به سنت‌های خدا و از طرفی بی‌اعتماد نسبت به دشمن بوده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس بابیان اینکه کشورهایی که به امریکا اعتماد کرده‌اند سیلی خورده‌اند، افزود: اگر امروز می‌خواهیم این عزت را در عالم داشته باشیم و مرعوب دشمن نشویم نباید به آمریکا اعتماد داشته باشیم که امریکا قابل‌اعتماد نیست و امید است مسئولان کشور به این نتیجه برسند که تنها راه پیشرفت کشور اتکا به توان داخلی و تبعیت محض از فرامین رهبر معظم انقلاب است.

وی عنوان کرد: عزت ایران اسلامی مرهون برجام و لبخند در برابر بیگانگان نیست بلکه مرهون رشادت فرزندان بسیجی این انقلاب در هشت سال دفاع مقدس و ایستادگی و حضور همیشگی ملت ایران درصحنه و رشادت امروز جوانان کشور تحت عنوان مدافعان حرم است.

گودرزی با تأکید بر اینکه تحریم‌های دشمن نمی‌تواند ملت ایران را به‌زانو درآورد، گفت: در شرایط تحریم دیدیم یک سانتریفیوژ به ۱۹ هزار سانتریفیوژ تبدیل شد و غنی‌سازی از ۳.۷  درصد به ۲۰ درصد رسید بنابراین در شرایط تحریم بود که توانستیم کشور را تبدیل به یک کشور مستقل کنیم.

وی بابیان اینکه تحریم‌های دشمنان حریف ملت ایران نخواهد شد، اظهار داشت: کشور ما دچار خود تحریمی داخلی شده است و اگر جلوی زیاده‌خواهی‌ها وزندگی اشرافی برخی مسئولان نظام گرفته شود و از دادن حقوق‌های نجومی ممانعت شود و به‌جای اشتغال بازنشسته‌ها جوانان تحصیل‌کرده جویای کار مشغول به کار شوند و چندشغله‌ها برکنار شده و فرصت‌های شغلی آن‌ها در اختیار جوانان تحصیل‌کرده جویای کار قرار گیرد حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی تسهیل می‌شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس قاچاق کالا را خنجری بر پیکره نظام دانست و تصریح کرد: قاچاق کالا تهدیدی جدی برای تولید داخلی که ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است محسوب می‌شود و باید جلوی آن گرفته شود که در صورت پیگیری مؤلفه‌های یادشده ذره‌ای مشکل اقتصادی و معیشتی برای ملت ایران وجود نخواهد داشت.

وی رفع مشکلات مردم را درگرو داشتن روحیه جهادی مسئولان دانست و افزود: اگر تلاش شود آن‌چنان‌که رهبر معظم انقلاب به‌عنوان سکان‌دار کشتی انقلاب می‌فرمایند عمل کنیم قطع به‌یقین ما مشکلی نداریم و نباید نگران تحریم دشمن باشیم چراکه اگر آمریکا احساس کند تحریم‌ها علیه ملت ایران تأثیرگذار بوده قطع به‌یقین دست از سر ملت ما برنمی‌دارد.

گودرزی افزود: آمریکا همان آمریکایی است که به کمتر از نابودی ملت ایران راضی نبوده و نیست و دشمن درجه‌یک ایران محسوب می‌شود که تنها راه مقابله با آن اتکا به توان داخلی و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آن‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه شعارهای که در گفتمان انقلاب بیان می‌شود پشتوانه ایمانی و الهی دارد، بیان کرد: این شعارها هیمنه آمریکا را در ۳۷ سال گذشته از انقلاب شکسته و پوزه دشمنان را به خاک مالیده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس عنوان کرد: شعارهای ملت ایران پوچ و توخالی نبوده و برخاسته از عمق اعتقادات ملت ایران است و این شعارهاست که جهت ما را نشان داده و چشم‌انداز پیش روی ما را ترسیم می‌کند و می‌تواند سبب شکست و خذلان دشمنان و مایه عزت روزافزون ملت ایران شود.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139311071113436214609894 139506021242126548458404 82110394-70792288 IMG_8165

یک دیدگاه