تاریخ خبر: ۱۴ مرد ۱۳۹۵
ایجاد مشاغـل خانگی راهکار جدی حل معضل بیـکاری است

ایجاد مشاغـل خانگی راهکار جدی حل معضل بیـکاری است

ایجاد مشاغـل خانگی راهکار جدی حل معضل بیـکاری است

امام جمعه دورود گفت: یکی از راهکارهای جدی حل معضل بیکاری ایجاد و توسعه مشاغل خانگی در کشور است.

حجت الاسلام رضا حقیان در خطبه های نمازجمعه این هفته دورود با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از مومنین و دوستداران اهل بیت از استانهای مختلف اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که ایشان بیان فرمودند در خصوص مشکلات معیشتی مردم بود که معظم اله راه برون رفت از این مشکلات را تکیه بر ظرفیت های داخلی با برنامه ریزی صحیح دانستند.
وی افزود:با تکیه بر ظرفیت های داخلی و در سایه مدیریت و برنامه ریزی صحیح می توانیم روزبه روز مشکلات معیشتی مردم که برگرفته از کمبود کار و اشتغال است را درمان کنیم.
وی خاطرنشان کرد:با بررسی وضعیت اشتغال در برخی کشورهای توسعه یافته به این نتیجه میرسیم که موقیت این کشورها در اشتغال به ایجاد مشاغل خانگی برمی گردد که متأسفانه در کشور ما نادیده گرفته شده است و بیشتر به سمت اشتغال صنعتی حرکت کرده ایم که در این بخش اشتغال مورد انتظار بوجود نمی آید.
وی با اشاره به اینکه در وزارت کار ۲۴شغل خانگی تعریف شده است خاطرنشان کرد:دولتمردان در جهت توسعه اشتغال خانگی وظیفه دارند تسهیلات لازم را به راحتی و با نظارت دقیق در اختیار متقاضیان قرار دهند تا بخشی از مشکلات بیکاری در کشور حل شود.
وی اظهار داشت:بیشترین درخواست اشتغال در شهرستان دورود به سمت ادارات و مشاغل دولتی است که می بایست این دید به سمت ایجاد مشاغل خانگی تغییر پیدا کند.
امام جمعه دورود افزود:امیداوریم دولتمردان در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل با الگوگیری از کشورهای موفق و با برنامه ریزی و تدابیر لازم به سمت وسوی استفاده از ظرفیتهای داخلی و ایجاد مشاغل خانگی گام بردارند.

منبع: ایرنا

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

IMG_20160826_084308 image 2 (4) image

یک دیدگاه