تاریخ خبر: ۱۴ مرد ۱۳۹۵
دریافتی نامشروع مسئولان متخلف به بیت المال برگردانده شود

دریافتی نامشروع مسئولان متخلف به بیت المال برگردانده شود

دریافتی نامشروع مسئولان متخلف به بیت المال برگردانده شود

امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: دریافتی و پاداش نامشروع مسئولینی که بر خلاف قانون در شرکت‌های دولتی و عمومی عضو بودند، بوده باید به بیت‌المال برگردانند.

حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم متقی‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه خرم‌آباد ضمن گرامیداشت سالگرد شهدای عملیات مرصاد و عباس بابایی، شهادت محمود صارمی و خلبان شهید حسین لشکری اظهار داشت: مسئولی که از بیت‌المال به نفع خود، خانواده، بستگان و یا حزبش سوءاستفاده کند، دشمن امام علی (ع) است.

وی به دیدار جمعی از اقشار شش استان از جمله مردم لرستان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در این دیدار مقام معظم رهبری مروری بر مطالبات یکی دو سال گذشته خود داشتند که بیانگر این است تجربه برجام و مذاکره با آمریکا چیزی جز خسارت نتیجه‌ای ندارد.

امام جمعه موقت خرم‌آباد عنوان کرد: آمریکا بازهم دارد بدعهدی و بدقولی می‌کند، ضمن اینکه برجام در اقتصاد داخلی هم تأثیری نداشته است.

وی تصریح کرد: مسئولان برای معیشت مردم باید به نکاتی توجه کنند، جلوی اشرافی‌گری را که بلای کشور است، بگیرند چراکه نیاز یک کشور اسلامی مقابله با اشرافی‌گرایی است.

متقی‌نیا ضمن تأکید بر اینکه مردم از هر قشر و جناحی منتظر مقابله و برخورد با فساد و اشرافی‌گری هستند، بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که مردم منتظر برخورد با مسئولان دارای فیش‌های حقوقی نجومی هستند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان استان از جمله رئیس بازرسی و رئیس دادگستری و متولیان برخورد با مفاسد بدانند که باید جلوی فساد و گسترده شدن فساد به فرموده مقام معظم رهبری گرفته شود.

امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: بیان مطالبات رهبری یک وظیفه دینی است و امر به معروف و نهی از منکر رسالت تریبون نماز جمعه است.

وی با بیا اینکه آنچه در نماز جمعه در مورد برخورد با فساد مطرح می‌شود، موضوعی فراتر از جناح‌ها است، افزود: برخورد با دستگاه‌هایی که با درآمد مردم و با جاده‌ها، ساختمان‌ها و با عمران و آبادانی کوچه‌ها و معابر سر و کار دارند و درآمدهایی بر خلاف قانون دارند و نیز مجازات متخلف همچنان مطالبه مردم است که باید پیگیری شود.

متقی‌نیا بیان کرد: دریافتی و پاداش یک سری هیئت مدیره‌هایی که زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و عمومی هستند، مسئولینی که بر خلاف قانون در این شرکت‌ها عضو بودند و علاوه بر حقوق خود دریافتی و پاداش داشته‌اند باید به بیت‌المال برگردانند.

وی تصریح کرد: جز قانون مجلس شورای اسلامی هر گونه بخشش حقوق و عوارض خلاف قانون باید به بیت‌المال برگردانده شود.

امام جمعه موقت خرم‌آباد خاطرنشان کرد: اینکه عده‌ای می‌آیند بر خلاف قانون برای گروهی مصوبه می‌گذارند و مصوبات به گونه‌ای جهت‌دار تصویب می‌شوند که متمکنین بهره بیشتری می‌برند، اینها خلاف قانون است و باید این بخشودگی‌ها به بیت‌المال برگردانده شوند.

وی افزود: این کارها با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در زمینه سوء استفاده مسئولان نظام اسلامی از بیت‌المال، بر خلاف مکتب حضرت علی (ع) و نهج البلاغه است.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 3 (5) image

یک دیدگاه