تاریخ خبر: ۲۸ مهر ۱۳۹۴
امام جمعه پلدختر : هیات های مذهبی شهرستان پلدختر نباید اجازه دهند  رقابت های کاذب در عزاداری امام حسین (ع) ایجاد شود

امام جمعه پلدختر : هیات های مذهبی شهرستان پلدختر نباید اجازه دهند رقابت های کاذب در عزاداری امام حسین (ع) ایجاد شود

پلدختر بامداد لرستان ـ مهرابی:
امام جمعه پلدخترگفت: متصدیان ومسئولان هیات های مذهبی شهرستان نباید اجازه دهند که دربین آنها رقابت های کاذب ایجاد شود زیرا اساس عزاداری ها برای امام حسین (ع) و رضایت خداوند است .
حجت الاسلام و المسلمین محمد سوری درجلسه ساماندهی شئون فرهنگی درمناسبت های مذهبی شهرستان پلدختراظهار داشت: واقعه عاشورا یک حادثه تاریخی نیست بلکه یک واقعیت و یک مکتب ودانشگاهی است که برای بشریت دروس متعدد و ارزشمندی تبیین کرده است .
وی افزود: عزاداری ها باید تنها با هدف ترویج اسلام و احکام الهی برگزار شود تا از عاشورا و دانشگاه محرم بیشترین بهره برداری را برد و عزاداری های امام حسین (ع) باید صادقانه و خالصانه و به دور از مسائل دنیوی و رقابت های کاذب باشد.
امام جمعه پلدختر به اهمیت نماز ظهر عاشورا اشاره و بیان کرد: اقامه نماز ظهر عاشورا اساس حرکت و قیام امام حسین (ع) و یاد آور آخرین نماز ابا عبدالله الحسین (ع) به حساب می آید.
وی براقامه نمازظهرعاشورا به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) تاکید و عنوان کرد: هنگام نماز ظهر عاشورا همزمان با بانگ اذان مسئولان هیات های مذهبی برای اقامه آن همکاری لازم را داشته باشند .
سوری با بیان این که عاشورا فرصت مناسبی برای شناخت فلسفه محرم است ، گفت: هیات های مذهبی از مراسم عزاداری حسینی به عنوان جناح های سیاسی استفاده ابزاری نکنند و اغراض سیاسی را در عزاداری های حسینی کنار بگذارند و از بدعت ها وانحراف ها که مهم ترین خطرات پیش روی هیات های مذهبی هستند خودداری کنند .وی تصریح کرد: در ماه محرم برنامه های مناسب با فلسفه و اهداف قیام عاشورا اجرا شود و اغراض وامیال شخصی و سیاسی با آن آمیخته نشود.
وی خاطر نشان کرد: دشمنان در صدد به انحراف کشاندن عزاداری عاشورا هستند که ضرورت دارد به این مسئله توجه شود که همکاری وهماهنگی زمینه موفقیت و فرهنگ سازی در حماسه عاشورا است.
سوری اظهار داشت: حقیقت فلسفه برگزاری آیین های محرم یاد آور و درس آموزی از پیام عاشورا است که مداحان از تحریف واقعیت های آن خودداری کنند.
امام جمعه پلدخترگفت: عزاداری های حسینی باید با معرفت وشناخت همراه باشد که از اهداف آن اقامه نماز و احیای امر به معروف و نهی ازمنکر است.
سوری به لزوم تامین نظم وامنیت درهیات های مذهبی اشاره کرد واظهارداشت: حضور بسیج و نیروی انتظامی با هدف عزاداری در کنار مردم و برقراری نظم و امنیت لازم و ضروری است و در بین هیات ها نباید چشم و همچشمی وجود داشته باشد.
وی با بیان این که عاشورا ، چراغ هدایتی است که هرگز خاموش نمی شود افزود: حب و عشق و علاقه مسلمانان به امام حسین (ع) جاودانه است و درهیات های مذهبی باید از مبلغان و روحانیون برای جهت دادن به مسائل مذهبی و کارشناس های دینی استفاده شود .
امام جمعه پلدختربه آسیب شناسی مسیر هیات های عزاداری اشاره و بیان کرد: این مهم نیازمند اصلاح و تجدید نظر است وتصمیمات هیات های مذهبی باید درجهت فرهنگ سازی ،حل اختلافات و برخورد با هیات های متخلف گرفته شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه