تاریخ خبر: ۲۹ دی ۱۳۹۴
مسئولین اهمیت زیادی به قهرمان نمی دهند

مسئولین اهمیت زیادی به قهرمان نمی دهند

مسئولین اهمیت زیادی به قهرمان نمی دهند

گفت و گو : امین امیری راد

این هفته با هماهنگی های دوست خوبم رضا بهاری با این قهرمان ورزشی مصاحبه ای ترتیب داده که از نظرتان می گذرد.
بامداد لرستان:
ازدلایل علاقمندی خود به کونگ فو بگوئید:
بهاری:
قبل ازاینکه به رشته کونگ فو روی بیاورم فیلم های رزمی بروسلی وجکی جان را زیاد نگاه می کردم وروز به روزبیشتربه رشته رزمی علاقمند می شدم . تا اینکه روزی به پیشنهاد یکی ازدوستان به اسم سعید احمدی به دنیای رزمی معرفی شدم و از آن به بعد زیر نظر استاد عیدی امیدی ورزش رزمی را شروع کردم و تا یک سال تحت آموزش بودم بعد از یکسال دیگر وارد مسابقات شدم از مسابقات شهرستانی شروع کردم و به مسابقات استانی و کشوری تا چند سال فقط در این مسابقات بودم . چند سال بعد که دررشته کونگ فوتجربه بیشتری کسب کردم به اردوی تیم ملی دعوت شدم در سال ۱۳۸۴ اولین بازی رسمی که در کشور سوریه بود مسابقه دادم و توانستم مدال طلای مسابقات بین المللی را کسب کنم.
بامداد لرستان:
در چند سالگی شروع به ورزش کونگ فو کرده اید؟
دردوران مدرسه بیشتر فوتبال بازی می کردم تا دوران راهنمایی وسال اول دبیرستان در سال ۱۳۷۹ به پیشنهاد یکی از دوستان به نام سید سعید احمدی که خودش ازقهرمانان کونگ فو بود به رشته رزمی روی آوردم و
زیر نظر استاد عیدی امیدی ورزش رزمی را شروع کردم .
بامداد لرستان:
چه عنوان هایی در این ورزش کسب کرده اید؟
بهاری:
۱۷ دورقهرمان ایران در رشته کونگ فووکیک بوکسینگ و ۵ دورقهرمان مسابقات فدراسیون . قهرمانی بین المللی سوریه ۲۰۰۵ و عنوان تکنیکی ترین فایتر.قهرمانی مسابقات حرفه ای ایران بابلسر در سال ۸۶، مقام سوم تیمی مسابقات لیگ کونگ فو ایران درسال ۸۸ ، قهرمان مسابقات جهانی ۲۰۱۵ آلمانو ۵ سال عضویت تیم ملی کونگ فو جهموری اسلامی ایران.
بامداد لرستان:
نحوه دعوت شما به تیم ملی به چه صورتی بود؟
بهاری:
ازمسابقات استانی به مسابقات کشوری فدراسیون دعوت شدم و بعد با ورود به مسابقات درون اردویی تیم ملی بازی کردم تا به عضویت تیم ملی در آمدم یعنی بعد از چهار مرحله انتخابی به عضویت تیم ملی درآمدم.
بامداد لرستان
چگونه به مسابقات آلمان دعوت شدید؟
بهاری:
وقتی به عضویت تیم ملی درآمدم به مسابقات جهانی آلمان دعوت شدم. دراین مسابقات ۱۹ تیم با ۵۰۰ نفر عضو درسراسردنیا شرکت کرده بودند. بازی اول با فرانسه که درراند اول در ۲۰ ثانیه حریف را ناک اوت کردم ودر بازی فینال با سوئد بازی داشتم به لطف خدا و دعای خیر مردم ایران توانستم حریف قدرتمند سوئدی را شکست بدهم و مدال طلای مسابقات را کسب کنم .
بامداد لرستان:
خاطره تلخ و شیرین؟
بهاری:
تلخ ترین خاطره این است که درسال ۹۱ به عضویت تیم ملی درآمدم و با تمرینات فشرده ای که داشتم و تلاش ها وانگیزه زیاد برای مسابقات جهانی بلغارستان آماده شدم ولی تیم اعزام نشد وخاطره شیرین خاطره هم همین مسابقات جهانی آلمان بود که بهترین خاطره را برایم رقم زد .
بامداد لرستان:
جایگاه ورزش در خانواده شما به چه صورتی است؟
بهاری:
ورزش درخانواده ما جایگاه خوبی دارد ومن همیشه مورد تشویق پدرومادرم بوده ام وبه من انگیزه زیادی می دهند. درخانواده ما برادر بزرگم هم کاپیتان تیم خیبرخرم آباد است و تقریبا خانواده ورزشی هستیم.
بامداد لرستان:
جایگاه کونگ فو استان در کشور؟
بهاری:
جایگاه کونگ فو استان جایگاه خوبی دارد وهمیشه جزو سه تیم اول کشور بوده است .
بامداد لرستان
چه انتظاری از مسئولین برای کمک به ورزش کونگ فو دارید؟
بهاری:
مسئولین اهمیت زیادی به قهرمان نمی دهند و اکثر ورزشکاران با هزینه شخصی به مسابقات اعزام می شوند چه درمسابقات کشوری وچه خارج کشورما با کمبود اسپانسرمواجه هستیم مسئولین حداقل کمکی که می توانند انجام دهند برای قهرمانان این است که مشکل شغلی آنها را حل کنند.
بامداد لرستان:
امکانات ورزشی در خرم آباد به چه شکلی است ؟
بهاری:
درخرم آباد ما با کمترین امکانات همیشه جزوسه تیم برترکشور بوده ایم ما حتی یک سالن برای تمرین کردن نداریم و دریک زیرزمین کوچک تمرین می کنیم.
بامداد لرستان:
نحوه استقبال جوانان و نوجوانان به ورزش کونگ فو به چه شکلی است؟
بهاری:
استقبال خوبی دارند ولی این یکی دوسال اخیر اکثر جوانان به دنیای مجازی روی آورده اند و متاسفانه ورزش را رها کرده اند به نظر من جوانان باید همیشه ورزش را درکنار تحصیل داشته باشند تا همیشه روح و تن سالمی داشته باشند.
بامداد لرستان:
آینده ورزش کونگ فو را چگونه می بینید؟
بهاری:
آینده بسیار خوبی دارد در ماه های آینده از رشته کونگ فو خبرهای امیدوار کننده ای را خواهیم شنید از جمله اینکه قرار است که رشته کونگ فو را ثبت ملی کنند.
بامداد لرستان:
چه برنامه ای برای آینده ورزشی خودتان دارید؟
بهاری:
برای مسابقات که درماه های آینده درپیش داریم آماده می شویم تا ان شاءالله بتوانیم باز هم پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در بیاوریم.
بامداد لرستان:
چه صحبتی برای علاقمندان به کونگ فو دارید؟
بهاری:
ورزش کونگ فو ورزش خوبی هست که به شخص اعتماد به نفس می دهد. اراده را قوی می کند و می تواند شخص را خیلی از کارهای منحرف کننده دور کند .
بامداد لرستان:
مشوق اصلی شما در ورزش؟
بهاری:
مشوق اصلی من دایی ام بود او همیشه حامی و پشتیبانم بود و بعد از بازگشت از مسابقات به استقبال ام می آمد برایم قوت قلب بود . دایی ام خیلی دوست داشت قهرمانی من در جهان را ببیند ولی ( بغض میکند) افسوس یک سال پیش از دنیا رفت.
حرف پایانی؟
از پدر و مادر و خواهر و برادرم تشکر می کنم که در این چند سال واقعا برای من سنگ تمام گذاشته اند و برادر بزرگم که همیشه حامی من بوده است . ازاستاد عیدی امیدی تشکر می کنم که در این سالها همیشه زحمت من را به عهده داشتند و استاد جواد سلیمانی که داخل اردو و بیرون از اردو تیم ملی برای من زحمت می کشیدند تشکر می کنم .
از دوستان آقای یوسف بهاری وسید محمد موسوی ،مهرداد بهاری هم تشکر می کنم که همیشه در تمرینات با من بودند و حریف های خوبی برای من بوده اند. ان شاءالله بتوانم زحمت هایشان را جبران کنم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

7 (5) image امیری IMG17561670

یک دیدگاه