تاریخ خبر: ۱۶ مرد ۱۳۹۵
مراسم گرامی داشت روز خبرنگار در خرم‌آباد برگزار شد

مراسم گرامی داشت روز خبرنگار در خرم‌آباد برگزار شد

مراسم گرامی داشت روز خبرنگار در خرم‌آباد برگزار شد

راسم گرامیداشت روز خبرنگار با حضور اصحاب رسانه در خرم‌آباد برگزار شد.
 به گزارش پایگاه خبری یافته، همزمان با روز خبرنگار؛ مراسم گرامی داشتی با حضور خانواده‌های شهیدان سرافراز شهید محمود صارمی و شهید علیرضا محمودیان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه خرم آباد، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، فرماندار خرم‌آباد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، شهردار خرم‌آباد، اعضای خانه مطبوعات لرستان و خبرنگاران نشریات و خبرگزاری‌های لرستان در تالار شهید آوینی خرم‌آباد برگزاری شد.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان در این مراسم اظهار داشت: قلم و بیان دو نعمت از طرف خداوند هستند که در قرآن هم بعد از خلقت بشر به آن‌ها اشاره شده است.
آیت الله سید احمد میر عمادی افزود: این قلم در اختیار خبرنگاران بوده و انها وظیفه دارند افکار عمومی را با کمک این دو سلاح تنویر کنند.
وی اظهار داشت: اگر این دو اسلحه به دست افراد پاک و لایق بی افتد جامعه به سمت نظم، اعتدال، نیکوکاری و راه درست به پیش می‌رود اما در صورتی که به دست نااهلان باشد جامعه از مسیر درست خارج شده و دچار تشویش و هرج و مرج خواهد شد.
وی افزود: رسالت خبرنگاران روشنگری و بصیرت افزایی است و خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش مهمی در پیشرفت و ترقی جامعه دارند؛ لذا آن‌ها می‌توانند جامعه را به سمت صلح و نظم یا دشمنی و هرج و مرج سوق دهند.
میرعمادی در ادامه ضمن اشاره به اینکه صاحبان قلم بیشتر از هر چیز نیازمند رسالت اخلاقی هستند تاکید کرد: درست نویسی و زیبا نویسی هم جز وظایف مهم اصحاب رسانه است که باید به آن‌ها توجه اصولی شود تا با رساندن شکل صحیح محتوا و زیبایی قلم و همچنین اخلاق حرفه‌ای اهل‌قلم جامعه در مسیر درست قرار دهند.مدیرکل ارشاد و اسلامی لرستان گفت: خبرنگاران روح تحرک و پویایی جامعه هستند
حمیدرضا حنان در این مراسم اظهار داشت: آموزش در حیطه خبرنگاری امر بسیار مهمی است که در حال حاضر آن‌گونه که باید به آن توجه نمی‌شود و اکثر خبرنگاران ما بر اساس تجربه و استعداد خود به این کار مشغول هستند و بر اساس دانش و آموزش به این حیطه وارد نشده‌اند.
وی افزود: با ایجاد دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر و رشته خبرنگاری زمینه را برای ایجاد آموزش و علم فراهم کرده‌ایم که متأسفانه از آن استقبال نشده است.
حنان تاکید کرد: در دادن مجوز به مطبوعات در فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب تسهیلاتی ایجاد کرده‌ایم و رسانه‌هایی که به دلایل مختلف مشمول ماده ۱۶ شده‌اند، مشکل آن‌ها را برطرف می‌کنیم.
مدیرکل اداره ارشاد اظهار کرد: با درخواست به وزارت مطبوعات کشور درخواست حمایت مالی از پایگاه‌های خبری را کرده‌ایم چراکه امروز پایگاه‌های خبری بیشتر مورد مراجعه قرار می‌گیرند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان نیز در رابطه با روز خبرنگار اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید توجه به زیرساخت‌ها در کل کشور به‌ویژه در استان ما بیشتر شده است که این ناشی از اقدامات استاندار استان است و تحقق اهداف ایشان زمانی صورت گرفت که حضور خبرنگاران را در کنار خود احساس کردیم.
سید سعید شاهرخی افزود: برنامه‌ریزی‌ها از جانب گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا تحقق‌یافته و فرهنگ ارزشمند سیاسی در استان و تحقق آن با حضور خبرنگاران صورت گرفت.
وی ضمن تشکر از مسئولین اداره ارشاد افزود: اجرای کنسرت‌های موسیقی که در اکثر همه‌ی استان‌ها با چالش مواجه است امروز در استان ما با تلاش مسؤولین ذی‌ربط به راحتی و در امنیت انجام می‌پذیرد.
فرماندار خرم‌آباد نیز در سخنانی گفت: افراد زیادی هستند که بدون نام و نشان با ایجاد کانال‌های خبری خود را خبرنگار جا زده‌اند و با حیثیت استان ما بازی می‌کنند.
“حبیب‌الله خجسته پور” افزود: داشتن شهامت یکی از ارکان مهم در خبرنگاری است که باید موردتوجه همه‌ی اهل‌قلم قرار بگیرد لذا خبرنگار زمانی به رسالتش عمل می‌کند نام خود را بالای نوشته‌هایش درج کند.
حواشی مراسم:
در حالی که روز خبرنگار در کشور به واسطه شهادت ” محمود صارمی” خبرنگار لرستانی نام‌گذاری شده است، انتظار این بود که مسوولان کشوری در این مراسم حاضر می‌شدند.
سخنرانی‌های زیاد باعث طولانی شدن مراسم و خستگی حاضرین شده بود.
شهردار خرم‌آباد گفت: دو خیابان به نام شهیدان خبرنگار ” علیرضا حیدریان” و محمود صارمی” در لرستان نام‌گذاری خواهد شد.
یکی از بخش معنوی این مراسم سخنان مادر ” شهید علیرضا حیدریان “بود.
خانواده های دو شهید خبرنگار گلایه داشتند که چرا در لرستان جایی به نام شهید نام‌گذاری نشده است.
برادر شهید صارمی هم در این مراسم با ذکر اینکه چهره خرم‌آباد بسیار زیبا شده و با نام‌گذاری خیابان‌هایی با نام شهدای خبرنگار، یقینا” زیباتر هم خواهد شد.
مراسم در حالی برگزار شد که استقبال چندانی از برنامه نشده بود و معدود خبرنگاران حاضر در سالن نیز با فاصله زیاد از هم نشسته بودند.
در بخش های از مراسم از خانواده های گرانقدر شهدای خبرنگار “علیرضا حیدریان” و محمود صارمی” تجلیل شد.

گزارش در حال تکمیل است…

مراسم گرامی داشت روز خبرنگار در خرم‌آباد برگزار شدمراسم گرامی داشت روز خبرنگار در خرم‌آباد برگزار شدمراسم گرامی داشت روز خبرنگار در خرم‌آباد برگزار شد

منبع: یافته

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image 3 (5)

یک دیدگاه