تاریخ خبر: ۱۷ مرد ۱۳۹۵
شرایط بازدید مردم از پروژه‌های عمرانی لرستان مهیا شود

شرایط بازدید مردم از پروژه‌های عمرانی لرستان مهیا شود

شرایط بازدید مردم از پروژه‌های عمرانی لرستان مهیا شود

استاندار لرستان گفت: شرایط بازدید مردم از پروژه‌های عمرانی لرستان مهیا شود.

 هوشنگ بازوند شامگاه یکشنبه در ستاد برنامه‌ریزی هفته دولت  که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از مدیران و فرمانداران اظهار داشت: برای دولت یازدهم  امسال آخرین هفته دولت است که برگزار می شود و هفته دولت بعدی در دولت دوازدهم است و از دستگاه‌های اجرایی تقاضا داریم عملکرد خود را مستند کنند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه استفاده از امکانات تبلیغاتی شهری برای هفته دولت مد نطر باشد بیان کرد: دستگاههای اجرایی جلوی ادارات و سازمان خود عملکرد های خود را نصب کنند تامردم نیز شاهد این عملکرد باشد.

وی عنوان کرد: دستگاههای اجرایی توجه ویژه‌ای به رسانه‌ها داشته باشند به ویژه در  شبکه‌های اجتماعی، چرا که شبکه‌های اجتماعی شرایط خوبی برای بیان عملکرد دستگاهها است  و برخی تالارها در استان نیز شکل گرفته و مدیران در این تالارها فعال هستند.

بازوند با اشاره به شعار سال و لزوم توجه به بحث اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی برنامه‌ای بلند مدت است و  بازخوانی رهنمودهای مقام معظم رهبری  را  دستگاهها مد نطر قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه مدیران دستگاههای اجرایی گزارش‌های مقایسه‌ای را اعلام کنند، گفت: از روابط عمومی‌ها توقع ویژه‌ای داریم که عملکرد دستگاهها را منعکس کنند.

استاندار لرستان عنوان کرد: دو وزیر علوم و اقتصاد هنوز به استان ما سفر نکرده‌اند، پیشنهاد داده‌ایم که  در هفته دولت به استان سفر کنند و پیشنهاد سفر رییس کل بانک مرکزی را نیز  داده‌ایم.

وی در رابطه با برنامه‌های هفته دولت در استان افزود: دیدار مسئولان با خانواده شهدا، برگزاری  پرسش و پاسخ ، دیدار مردمی،  برگزاری شورای اداری با حصور یکی از مسیولان و وزرا، بازدید عموم مردم از پروژه های کلان، کنفرانس خبری ، مصاحبه با مطبوعات ، حضور در نماز جمعه ، حضور در شبکه استانی  برنامه‌هایی است که در هفته دولت پیشنهاد می‌شود.

بازوند عنوان کرد: معاون سیاسی استانداری ارستان ویژه نامه‌ای از عملکرد دستگاههای اجرایی تهیه کند تا به دبیرخانه ارسال کنیم، همچنین نحوه افتتاح پروژه‌ها را نیز ابلاغ می‌کنیم .

وی با اشاره به سوال برخی خبرنگاران در رابطه با لامپ‌های روشن ساختمان در حال ساخت استانداری، تصریح کرد:ساختمان استانداری از لحاط سرعت ساخت رکورد اول در سطح کشور را می‌زند چون شبانه روزی کارگران مشغول فعالیت در این ساختمان هستند.

استاندار لرستان  با اشاره به اینکه ۱۷۰ نفر شبانه در این ساختمان مشعول فعالیت هستند، بیان کرد: انرژی تولید روشنایی این ساختمان از طریق ژنراتور تامین می‌شود  و از برق بیت المال برای روشنایی آن استفاده نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بازدید عمومی برای پروژه‌های بزرگ باید در نطر گرفت گفت: پروژه‌های بزرگی در استان مانند آزادراه خرم آباد- بروجرد- اراک ، راه آهن و سدها در دست احداث هستند یا واحدهایی مانند کشت و صنعت احیا شده‌اند که مردم اطلاعی از آنها ندارد.

بازوند با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰۰ نفر در ۸۰ درصد از مسیر ۱۱۴ کیلومتری راه آهن مشغول به کار هستند، عنوان کرد:  بزرگترین تونل کشور در آزاد راه خرم آباد- بروجرد- اراک در حال ساخت است که  قطعا اطلاع رسانی از پروژه‌های در دست استان امید را در دل مردم ایجاد می‌کند.

وی با  اشاره به اینکه ساخت سد تاج امیر ۱۰ تا ۱۵ سال با مشکل مواجه بوده، تصریح کرد: اکنون روند ساخت این سد در شهرستان دلفان به خوبی پپش می‌رود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در استان این هفته، هفته فرهنگی استان لرستان در تهران برگزار می‌شود، تصریح کرد: دو همایش یکی فرهنگی اجتماعی و یکی همایش اقتصادی برگزار می شود که انشالله عملکرد خوبی را بتوانند ارایه دهند .

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 2112611 image

یک دیدگاه