تاریخ خبر: ۱۸ مرد ۱۳۹۵
ده دقیقه درد دل مادر خبرنگار شهید گدازنده تر از شیار ۱۴۳

ده دقیقه درد دل مادر خبرنگار شهید گدازنده تر از شیار ۱۴۳

ده دقیقه درد دل مادر خبرنگار شهید گدازنده تر از شیار ۱۴۳

حال و هوای روزخبرنگار که از راه می رسد برای شرکت در مراسم روز خبرنگار راهی خرم آباد می شود چون قرار است ۱۷ مرداد ماه به یاد ونام فرزند شهیدش از خبرنگاران تجلیل شود.
همراه خانواده در مراسم حضور دارد . مراسمی که عکس های علیرضا حیدریان و محمود صارمی برتارک آن می درخشدمادر شهید حیدریان این بار گویا تاب نمی آورد و از دلتنگی هایش برای فرزندش می گوید:
پسرم از خواب برخیز
شکر خندی بزن
شوری برانگیز
گل اقبال من
ای غنچه ناز
بهار آمد
توهم با او در آمیز
و خطاب به علیرضا
اسیرم
پسرم
صحرا هیاهوست
چمن زیر پر و بال توست
کبود آسمان هم رنگ دریاست
کبود چشم تو زیباتر از اوست
مادر پس از صحبت با پسرانش همانند خبرنگاران که هر ساله حرف هایشان ناگفته می ماند از طرف فرزند شهیدش لب به سخن گشود و حرف های ناگفته فرزندان شهیدش را اینگونه بیان کرد:
چرا بیش از ۳۰ سال است که هیچ جای خرم آباد به اسمم نامگذاری نشده در حالی که همگان از فعالیت هایم با خبرند؟
چرا باید مزارمان سیمان سیاه باشد؟
جواب مرا چه کسی می خواهد بدهد ؟
چرا بودجه ای برای مزار مان نیست؟ بودجه ها را چه کسی می برد؟ گلایه مادرشهیدان حیدریان در حالی بیان می شود که شهردارخرم آباد امسال با هدیه ای خوب برای خبرنگاران به مراسم آمده بود آمده بود که بگوید امسال دوخیابان از شهر خرم آباد به نام شهیدان حیدریان و صارمی نامگذاری می شود اما این هدیه نتوانست مادر را راضی کند تا جایی که نماینده ولی فقیه هم با شنیدن سخنان مادر شهید اظهار تاسف کرد وگفت: گلایه مادر شهید چیزی جز شرمندگی برای ما ندارد می‌خواهیم سخن ازخبرنگار بگوییم وتکریم ازاین قشرزحمت‌کش داشته باشیم اما وقتی یک مادر شهید بعد از ۳۴ سال درخواست دارد مکانی به نام خبرنگار شهیدش باشد شرمنده می‌شویم و دیگر تجلیل و تکریم معنا ندارد.
وی افزود: ازسال ۶۱ تاکنون چند سال ازشهادت خبرنگار شهید علیرضا حیدریان می‌گذرد اما امروز مادر شهید باید چنین درخواستی داشته باشد، آیا واقعاً می‌خواهیم تکریم و تجلیل از خبرنگاران کنیم؟ آیا برای ما چیزی جز شرمندگی نیست، چه سخنی داریم که بگوییم.
نماینده ولی‌فقیه دراستان لرستان عنوان کرد: آیا باید بگوییم دست شما خبرنگاران درد نکند اگر در میان شما کسی عروج کرد و به مقام شهادت رسید ، دیگر همه‌چیزتمام شد.
وی بیان کرد: بعد از ۳۴ سال باید مادرشهید بگوید جایی به نام فرزند شهید من نام‌گذاری شود، باید گفت این سخن فاصله گرفتن از ارزش‌ها و رشادت‌های شهدا را می‌رساند که خود درد، مصیبت و هجران است و دیگر جایی برای سخن گفتن ما نیست.
نماینده ولی‌فقیه دراستان لرستان تصریح کرد: خداوند این‌همه نعمت به ما داده آیا نمی‌شود در این شهر یک خیابان و مکان عمومی به نام شهید حیدریان نام‌گذاری شود، اگردر این شهر یک پل، معبر و خیابان اصلی به نام شهید شود بهترین تکریم و تجلیل است.

گزارش :بتول صادقی

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

چرا این عکس جهانی شد؟ 139505292243457178421644 139412111510587897254194 139303311309154943049484

یک دیدگاه