تاریخ خبر: ۱۸ مرد ۱۳۹۵
طلب ۱۲۰ میلیارد تومانی  شرکت توزیع برق لرستان از مشترکین

طلب ۱۲۰ میلیارد تومانی شرکت توزیع برق لرستان از مشترکین

طلب ۱۲۰ میلیارد تومانی
شرکت توزیع برق لرستان از مشترکین

درآستانه روز خبرنگار اولین نشست خبری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان با اصحاب رسانه استان درمحل سالن جلسات این شرکت برگزار گردید.
دراین نشست مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان ضمن گرامیداشت روز خبرنگار وتبریک به اصحاب رسانه استان با عنوان این مطلب که با شروع فصل گرما عمق هدف ما پایداری خطوط شبکه‌های برق درسطح استان است تا قطعی برق حاصل ازکمبود تولید نداشته باشیم گفت : سال گذشته سهمیه شرکت که توانیر برای استان معین کرده ۲/۵۷۸ مگاوات پیک بار است که بتوانیم آن را حفظ کنیم.
امسال با وجود اضافه شدن ۲۰ هزارمشترک و فعالیت واحدهای تولید، رشد بارداشته‌ایم اما با پیگیری‌هایی که شده توانستیم پیک بار امسال را به ۹/۵۷۳مگاوات برسانیم، این مقدار، از سال گذشته ۴ مگاوات پایین‌تر بوده است.
فریدون خودنیا افزود : درحال حاضر حدود ۶۰۰ هزار مشترک برق دراستان لرستان وجود دارد که به وسیله ۱۱ مرکز مدیریت توزیع درسطح استان و با۹۵۰۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۱۷۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف برق ر سانی به آنها انجام می شود.
وی ادامه داد: درحال حاضر با توجه به فصل گرما هدف اصلی ما این است که پایداری شبکه های برق استان را داشته باشیم تا با قطعی برق مواجه نشویم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان تصریح کرد: اهدافی را شرکت به تبعیت ازاستانداری و وزارت نیرو دنبال می‌کند که از ۲۹ شاخص توانیر پیروی می‌کند. ۵ هدف نیز جزء برنامه کاری ماست و علاوه بر این شاخص‌ها دردستورکار قرار گرفته‌اند که تا پایان سال جاری به پایان برسانیم.
خودنیا با اشاره به نقش رسانه‌ها درکاهش مصرف اظهارداشت : با کمک رسانه‌ها و ترویج فرهنگ درست مصرف کردن برق می‌توانیم پیک بارمصرف را کاهش و اوج آن را به روز، اوایل صبح یا ۱۱ شب تغییر دهیم. اگر بتوانیم این روند را حفظ کنیم به لحاظ ارزشیابی نمره خوبی را کسب کرده و بودجه‌ ما افزایش می‌یابد و در ادامه افزایش کیفیت خدمات‌دهی را خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه هدف گذاری سال ۹۵ شرکت توزیع برق لرستان بر روی تلفات ۱۱ درصد برق است گفت : از ابتدای سال تا کنون حدود ۵۰۰۰ کنتور برق غیر مجاز در استان جمع آوری شده است که حدود ۳۰ درصد از آنها کنتورهای مجاز دریافت کرده اند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان بابیان اینکه نیروگاه پراکنده الیگودرز با پیشرفت ۶۵ درصدی تا ۲۲ بهمن وارد مدار می شود ضمن اینکه یکی از اهداف مهم ما این است که اینگونه نیروگاه ها را در سطح استان افزایش دهیم تصریح کرد : تا پایان سال جاری ۷ هزار کنتور هوشمند در استان نصب خواهد شد و قابلیت های این کنتورها این است که به هیچ وجه نمی توان آنها را دست کاری کرد ضمن اینکه از راه دور می توان آنها را کنترل کرد.
خودنیا گفت: امسال با توجه به ماه مبارک رمضان و افزایش مصرف، اکیپ‌های اجرایی ما به صورت کامل در حالت آماده‌باش بودند تا در نقطه‌ای خاموشی نداشته باشیم و خدمات‌رسانی به نحو مطلوب انجام شود. این کار تا ۱۵ شهریور ماه ادامه دارد.
وی افزود: برق‌رسانی به روستاهای بالای ۱۰ خانوار از جمله اهداف طرح اقتصاد مقاومتی دراستان لرستان بوده و روستاهایی که استانداری معرفی کرده است دردستورکارما قرارمی‎گیرد. این روستاها حدود ۵۰ مورد بالای ۱۰ خانوارهستند که تعدادی نیزعلاوه براینها درمسیرخطوط قرار می‌گیرند. همچنین چند بقعه متبر بدون برق داریم که امسال سه مورد ازاین امامزاده‌ها در دستورکارقرار گرفته است تا برق‌رسانی شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان ادامه داد: به طورکلی این طرح شامل‌ ۶۲ روستا می‌شوند که ابتدای سال ۳۰ روستا بود و با پیگیری‌هایی که انجام دادیم آن را به ۶۲ روستا رساندیم. برق‌دار کردن این روستاها ۲۰ میلیارد تومان هزینه می‌خواهد و تا پایان سال اجرایی خواهند شدوبااجرایی شدن این طرح دیگر روستای بی‌برق بالای ۱۰ خانوار نخواهیم داشت.
خودنیا به روستاهای تنگ هفت وتنگ پنج که هنوز برق‌رسانی نشده اند اشاره کرد و گفت: این روستاها دردوردست قرار دارند و حداقل ۵۰ کیلومتر از خطوط فاصله دارند.
وی یادآور شد: در سال ۹۰، حدود ۲۷ درصد تلفات داشتیم که تا پایان ۹۴ آن را به ۱۰.۶۴ درصد رسانده‌ایم. به طور کلی ۱۵.۵ درصد کاهش تلفات داریم و این به خاطر رعایت آیتم‌های زیادی است. نگهداری تلفات در سطح ۱۱ درصد برنامه‌ای است که شرکت برای ما تعیین کرده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۵۰ کیلومتر تبدیل و افزایش سطح مقطع خطوط تعویض سیم‌های مسی داشتیم تا پرت بار را به حداقل ممکن برسانیم. همچنین نصب ترانسفورماتور کم‌ظرفیت و کوچک را داشتیم که تقریباً هر مدیریت ۳۰ مورد نصب شده است.
خودنیا بابیان اینکه برخورد با اشتراک‌های غیرمجاز ۴۹۴۶ مورد داشته‌ایم که تقریباً یک‌سوم این تعداد مجاز شده‌اند افزود :اتصالات سست نیز که تلفات فنی ایجاد می‌کنند با اکیپ‌های اجرایی در حال برطرف شدن هستند. همچنین استفاده از چراغ‌های LED و کم مصرف پربازده را در برنامه کاری داریم.
وی بیان داشت: در مورد بحث استفاده از نیروگاه‌های تولید پراکنده که سوخت آنها گاز است نیز برنامه‌های متعددی داریم. سرمایه‌گذارانی آمده‌اند و یک نیروگاه CHP سنوات گذشته در پلدختر و یک مورد نیز در بروجرد اجرایی کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: دربحث پدافند غیرعامل نیز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بروجرد ۲۵ مگاوات خرم‌آباد شهرک صنعتی شماره ۲، ۲۵ مگاوات و خرم‌آباد نیز ۲۵ مگاوات قرار است نیروگاه‌های تولید پراکنده اجرایی شوند. اگر این نیروگاه‌ها عملیاتی شوند با سایر نیروگاه‌هایی که در آینده نزدیک اجرایی خواهند شد یک ششم برق‌ استان تأمین می‌شود.
خودنیا خاطرنشان کرد : تا پایان هفته دولت پست خرم آباد ۶ به بهره برداری می رسد که در این صورت برخی از مشکلات درخاموشی های مناطق خرم آباد برطرف می شود.
وی بااشاره به این نکته که شرکت توزیع برق در زمینه حمایت از تولید در تامین برق شرکت های صنعتی برنامه ویژه ای داردعنوان داشت : در مجموع ۴۶ هدف بعنوان شاخص های توانیر و شاخص های استان شناسایی شده است و اهداف به خوبی مورد بررسی قرار گرفته و از طریق دریافت اعتبارات از طرق مختلف آنها را انجام می دهیم تا سطح خدمات دهی مطلوب تر شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با بیان اینکه اولین منبع درآمدی شرکت توزیع برق فروش انشعاب برق به مشترکین است اظهار داشت :بین سالهای سال ۹۰ و ۹۳ به طور میانگین سالانه ۲۵ هزار و مشترک جدید برق داشتیم ولی در سال ۹۴ در مجموع ۱۵ هزار واگذاری انشعاب صورت گرفت که درآمد ما از این محل ۴۰ درصد کاهش پیدا کرد.
خودنیا بیان داشت : دومین بودجه و منبع درآمدی شرکت توزیع برق فروش انرژی برق و وصول مطالبات از مشترکین است ،ضمن اینکه هر آنچه فروش داشته باشیم ۳۰ درصد آن به ما می رسد و اگر وصولی های ما بالاتر برود و مردم بدهی خود را به موقع پرداخت کنند درآمد بیشتری به ما می رسد و ما برای خدمات دهی به مشترکین دستمان بازتر است.
وی با اشاره به اینکه شرکت توزیع برق تعامل خوبی با بدهکاران داشته و ابتدا برای قطع انشعاب آنها چندین بار هشدار می دهد افزود : در مجموع حدود ۱۲۰ میلیارد تومان از همه مشترکین استان طلب داریم که بیشترین بدهکاران ادارات دولتی هستند و در حقیقت ۴۰ درصد از مطالبات ما مربوط به ادارات دولتی است ضمن آنکه بیشترین بدهی مربوط به شهرستان خرم آباد می باشد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان از نصب کنتورهای هوشمند آب و برق خبر داد و افزود: حدود ۷۰۰۰ کنتور هوشمند تعویض شده‌اند که قرائت آنها از راه دور انجام می‌شود و از دستکاری‌های مشهود جلوگیری خواهد شد. نصب کنتورهای هوشمند آب و برق کشاورزی نیز ۲۱۳۰ مورد هستند که تا پایان سال انجام می‌شود.
خودنیا یادآور شد: به لحاظ عملکردی، شرکت رتبه خوبی در کشور دارد و کارهایی از جمله اجرایی شدن کابل‌های خودنگهدار در پلدختر و کوهدشت آغاز شده و در خرم‌آباد نیز فشار ضعیف تمام شده و تنها کابل فاصله‌دار مانده است. بعد از گرمای فصل در مرکز شهر خرم‌آباد مخصوصاً مناطق اشجاری این خطوط اجرایی خواهند شد.
وی ادامه داد: استفاده از انرژی خورشیدی نیز با وجود تحریم‌ها در حال حاضر امکان‌پذیر نیست چراکه هزینه زیادی نیاز است اما در روستاهای یک و دو خانوار از آن استفاده خواهد شد. همچنین اجرای یک نیروگاه خورشیدی ۳۳ کیلوواتی داریم که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82115584-70802050 یزدگردی 1 2106584

یک دیدگاه