تاریخ خبر: ۱۹ مرد ۱۳۹۵
۶ کلینیک تخصصی در خرم‌آباد راه‌اندازی شد

۶ کلینیک تخصصی در خرم‌آباد راه‌اندازی شد

۶ کلینیک تخصصی در خرم‌آباد راه‌اندازی شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۶ کلینیک تخصصی در راستای طرح تحول سلامت در خرم‌آباد راه‌اندازی شد.

 پیمان آسترکی ظهر امروز در نشست خبری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، در رابطه با بنر عذرخواهی بیمار الیگودرزی در مطب پزشک اظهار داشت: بیمار به ارتوپد مراجعه کرده که تشخیص پزشک دررفتگی مفصل از شانه بوده و پزشک برای درمان وی بانداژ تجویز می‌کند که شخص اصرار بر درمان نابه‌جا و انجام جراحی داشته و کار به مشاجره می‌کشد.

وی افزود: شخص به ارتوپد دیگری در شهر مراجعه کرده و همین تشخیص داده می‌شود که بیمار نوشته را درب مطب پزشک نصب‌کرده که پزشک را به جراحی راضی کند و وی قبول نکرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان بابیان اینکه بیمار در بنر سعی داشته گونه‌ای بیان کند که پزشک برای جراحی شرط نصب این بنر را گذاشته است عنوان کرد: رعایت اصرار بیمار یک اصل قابل‌توجه است اما اساس درخواست پزشک برای نصب بنر کذب است.

وی در رابطه با تعرفه‌های دندانپزشکی بیان کرد: تعرفه‌ها هرسال به دندان‌پزشکان ابلاغ‌شده و مورد نظارت قرار می‌گیرد، هر موردی که رعایت نشده و شاکی داشته باشد در کمیسیون ماده ۱۱ بررسی‌شده و برای برخورد به تعزیرات معرفی می‌شود.

آسترکی بابیان اینکه طی سال گذشته ۱۷۷ هزار و ۷۵۲ نفر در سطح استان بستری‌شده‌اند تصریح کرد: مدت اقامت بیماران ۲.۶ روزبه ازای هر تخت بوده است.

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته ۳۱ هزار و ۹۹۴ مورد عمل جراحی اورژانس در استان انجام‌شده است خاطرنشان کرد: ۴۴ هزار و ۹۵۳ مورد عمل جراحی غیر اورژانس نیز در سال گذشته استان انجام‌شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۱۲ هزار و ۸۰۰ زایمان طبیعی و ۹ هزار و ۶۳۹ سزارین در استان انجام‌شده که ۴۳ درصد کل زایمان‌ها سزارین بوده و از میانگین کشوری پایین‌تر است.

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته تعداد بیماران پاراکلنیک سرپایی در استان ۶۹۹ هزار ۳۶۱ نفر بوده است گفت: تعداد بیماران پاراکلینک بستری ۶۹۵ هزار و ۷۲۳ مورد بوده است.

آسترکی تعداد بیماران سرپایی ویزیت شده در کلینیک‌های تخصصی در سال گذشته را یک‌میلیون و ۲۰ هزار و ۵۳۱ دانست و اظهار داشت: یکی از برکات طرح تحول سلامت راه‌اندازی کلینیک‌های تخصصی و ارتقا ویزیت و ماندگاری پزشکان در کلینیک‌ها بود که در خرم‌آباد در این مدت شش کلینیک راه‌اندازی شده است.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه