تاریخ خبر: ۱۹ مرد ۱۳۹۵
موزه دفاع مقدس استان لرستان سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد

موزه دفاع مقدس استان لرستان سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد

موزه دفاع مقدس استان لرستان سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان گفت: اگر باغ موزه دفاع مقدس استان از طرف استانداری لرستان تأمین اعتبار شود تا ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

سرهنگ یدالله دل آرام ظهر امروز در مراسم گرامی‌داشت روز خبرنگار اظهار داشت: شهدا ویژگی‌های بارزی داشتند که به صرف داشتن همین امتیازات خاص به شهادت رسیدند و در عرصه دفاع مقدس نیز خبرنگاران زیادی در جبهه‌های نبرد حضور داشتند و به شهادت رسیدند.

وی در راستای احداث موزه دفاع مقدس استان لرستان افزود: این مجموعه فرهنگی مشابه قلعه فلک الافلاک است و نزدیکی دریاچه و پارک کیو می‌تواند مکمل این مجموعه باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان عنوان کرد: محتوا سازی این مجموعه به‌عنوان یک کار ارزشی و فرهنگی در حال انجام است تا مردم بدانند رزمندگان استان لرستان در دروان دفاع مقدس چه نقش‌آفرینی داشته‌اند.

وی بیان کرد: در بحث محتوا سازی باغ‌موزه استان دایره المعارفی تحت عنوان دانش‌نامه دفاع مقدس پیش‌بینی‌شده که تمام فعالیت‌های رزمندگان در این مجموعه قرار دارد.

دل آرام تصریح کرد: استان لرستان در دوران دفاع مقدس پشتیبان سه استان جنگ‌زده ایلام، خوزستان و کرمانشاه بوده است، یگان‌های نظامی استان لرستان نقش‌آفرینی‌های بسیاری در دوران دفاع مقدس داشته‌اند ازجمله یگان عملیاتی ۴۱۱ مهندسی بروجرد که پل‌های شناور بر روی رودخانه‌ها احداث تا یگان‌های عملیاتی روی این پل‌ها عبور کنند.

وی بابیان اینکه باغ‌موزه دفاع مقدس استان لرستان در حال حاضر ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد خاطرنشان کرد: نامه‌ای به استاندار لرستان ارسال کردیم که اگر اعتباری برای باغ‌موزه لرستان اختصاص نیابد مجبور هستیم  این مجموعه را تعطیل کنیم.

دل آرام گفت: مدیریت ارشد استان به سازمان برنامه‌ریزی دستور دادند تا در آینده نزدیک اعتباراتی برای ساخت باغ موزه تخصیص دهند، اگر این مجموعه از طرف استانداری تأمین اعتبار شود تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: حفظ آثار واگذاری اعتبارات را منوط کرده به اینکه استان بر اساس تفاهم‌نامه  عمل کند که اگر کارها بر اساس این تفاهم‌نامه انجام شود معادل همان نیز حفظ آثار اعتبارات را پرداخت می‌کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان افزود: این مجموعه بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر در مقطع فعلی ۱۵ میلیارد تومان اختصاص دهند کار ساخت باغ‌موزه انجام می‌شود.

به گزارش تسنیم مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه دفاع مقدس در اداره کل حفظ آثار و شهادت استان لرستان برگزار شد که فاطمه بیرانوند و سکینه بیرانوند خبرنگاران خبرگزاری تسنیم لرستان به‌عنوان خبرنگاران فعال حوزه ایثار و شهادت در این مراسم تجلیل شدند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 45148 image image

یک دیدگاه