تاریخ خبر: ۲۲ مرد ۱۳۹۵
پادگان حمزه خرم‌آباد به مجتمع گردشگری تبدیل شد

پادگان حمزه خرم‌آباد به مجتمع گردشگری تبدیل شد

پادگان حمزه خرم‌آباد به مجتمع گردشگری تبدیل شد

استاندار لرستان گفت: پادگان حمزه خرم‌آباد از حالت نظامی خارج و به گردشگری تبدیل‌ شده است.

هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه ساماندهی دو سایت گردشگری سپاه استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: قلعه تاریخی آق‌بلاغ بروجرد که توسط سپاه در حال احیا است می‌تواند یک مجتمع بین‌راهی و جاذبه خوب گردشگری در مسیر تهران به بروجرد باشد.

وی بابیان اینکه مردم بروجرد نیز می‌توانند از این مجتمع استفاده کنند افزود: بازسازی راه مجموعه از محل بودجه راه خرم‌آباد به اراک به‌صورت امانی و آبیاری باغات مجموعه نیز از محل ۸۵ درصد آبیاری مکانیزه انجام شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: اصل کار باارزش است و تاکنون در احیای آن غفلت شده است؛ علی‌رغم داشتن هزینه برق این مجموعه نیز تأمین خواهد شد و تأمین آب آن با پمپاژ انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پادگان حمزه خرم‌آباد(دهکده مقاومت) از حالت نظامی خارج و به گردشگری تبدیل‌شده است بیان کرد: کارهای جدیدی در این مکان انجام‌شده و تمام آنچه یک گردشگر برای سپری کردن اوقات فراغت خود می‌خواهد در آنجا وجود دارد.

بازوند بابیان اینکه ورودی دهکده مقاومت برای عموم مردم آزادشده است تصریح کرد: برای اینکه استان به مقصد گردشگری تبدیل شود باید هرکس در حوزه خود کمک کند چراکه بحث گردشگری فرابخشی است.

وی خاطرنشان کرد: حتی برخورد بازاریان و مردم نیز در جذب گردشگر بسیار مؤثر است چراکه نوروز امسال اگر این برخورد خوب مردم با گردشگران نبود خرم‌آباد جزء هفت شهر برتر گردشگری کشور قرار نمی‌گرفت.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اقدامات انجام‌شده در این مجموعه در دنیا نادر و کم‌نظیر است گفت: تیزر تلویزیونی این دهکده مقاومت تهیه‌شده و در صداوسیمای مرکز استان پخش شود چراکه اگر مردم در جریان این سایت قرار گیرند از سرتاسر استان برای بازدید حضور خواهند یافت.

وی اظهار داشت: پارک شاپوری در طرف دیگر شهر نیز کار خوبی است که امیدوارم طی امسال فاز نخست آن به بهره‌برداری برسد چراکه اگر این سایت‌ها افزایش یابند هتل‌سازی نیز در استان افزایش می‌یابد.

بازوند بابیان اینکه حضور سفرای خارجی در استان سبب معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان به سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود افزود: به وزارت خارجه درخواست دادیم که سفرای کشورهای خارجی را همراه با خانواده به لرستان بفرستند اما وزارت خارجه چند بار کارشناس فرستاد و گفتند هتل در حد سفرا در استان وجود ندارد و به دلیل نداشتن هتل این فرصت را از دست دادیم.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

DSC03413 IMG11374952 image image

یک دیدگاه