تاریخ خبر: ۲۸ مهر ۱۳۹۴
باحضورخانواده شهید حشمت ا.. بیرانوند: بزرگترین مجموعه ورزشی شهرداری درمحروم ترین  منطقه خرم آباد افتتاح شد

باحضورخانواده شهید حشمت ا.. بیرانوند: بزرگترین مجموعه ورزشی شهرداری درمحروم ترین منطقه خرم آباد افتتاح شد

امروزه پرکردن اوقات فراغت جوانان یکى ازدغدغه هاى مسئولین واولیاست.
ورزش یکى از راه هاى پرکردن اوقات فراغت به صورت صحیح مى باشد. ورزش علاوه بر آنکه باعث گذراندن اوقات فراغت مى شود، در تأمین سلامت جسمى و روحى فرد تأثیر بسیارى دارد وعلاوه برآن، مانع انحرافات اخلاقى واعتیاد به مواد مخدر مى گردد.
اما، درکناراین مهم تهیه کردن امکانات ورزشی برای قشر جوان ازمهمترین کارهاست که مسئولین ما باید توجه خاصی به این موضوع بسیارمهم داشته باشند.
شهرداری خرم آباد که ازدیرباز درحد توانش درخدمت قشرورزشکار بوده وازهیچ کمکی دریغ نکرده این روزها با حمایتهای اعضای شورای اسلامی شهرخرم آباد درخصوص ورزش پیش قدم است وازجاده سلامت پارک کیوگرفته تا کمک ۳۰۰ میلیون تومانی به تیم فوتبال خیبرخرم‌آباد و.. عملا وارد گود ورزش شده وعملکرد شهرداری درطی این یکی دوسال اخیرخود گواه براین موضوع است.
هرچند شهرداری ما نسبت به دیگرشهرداری ها ی مراکزاستانها از وضعیت مالی مناسبی برخودارنیست، با این وجود درحدتوانش اصنافا به ورزش کمک کرده است.
با این مقدمه : یکشنبه گذشته سالن چند منظوره ورزشی شهید حشمت ا…بیرانوند با حضور مهندس نصیری مدیرکل امورشهری وشوراهای استانداری لرستان، شهردارواعضای شورای شهر خرم‌آباد درپارک نسترن (میدان دانشجو)خرم آباد درکنار منطقه فقیر نشین ساحلی اسدآبادی وعلی آباد افتتاح شد تا با افتتاح این سالن با امکانات، تخریب سالن ۲۲بهمن که جهت احداث برج‌های دو قلوی کیو تخریب شد تا حدودی به فراموشی سپرد شود هرچند که قراراست این سالن مجددا بازسازی گردد ودراختیارعموم گذاشته شود.
شهردارخرم آباد:
شهرداری توجه ویژه‌ای به امر ورزش دارد
دراین مراسم شهردارخرم آباد ضمن تسلیت ایام محرم وحادثه منا وهمچنین تبریک مقام دوم مجموعه آتش نشانی درآمادگی جسمانی قهرمانی کشورگفت : استعداد جوانان در لرستان به گونه ای است که با کمترین امکانات می توانند به قله های رفیع و رتبه های بالای ورزشی در سطح استان و جهان برسند ومسئولین و مدیران و کسانی که مسئولیت دارند باید با تلاش خود امکانات لازم را برای این جوانان با استعداد فراهم کنند.
یحیی عیدی بیرانوند با اشاره به این نکته که یکی ازمدیران دلسوز که توانست برای قشر ورزشکاراز جمله قایقرانان امکانات فراهم کند مهندس نصیری مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان دربحث تامین آب دریاچه کیو بود افزود: مجموعه ورزشی سالن چند منظوره شهید حشمت ا… بیرانوند که از طرف شورای شهر وشهرداری به همه جوانان هدیه دادیم با حمایت های استاندارلرستان و با پیگیری شورای شهر بود که برای افتتاح این سالن تلاش زیادی شد تا امروز شاهد به بهره برداری رسیدن آن باشیم.
وی با عنوان این مطلب که شهید حشمت‌ا.. بیرانوند ازکارکنان مجموعه شهرداری خرم‌آباد بوده که در راه دفاع از میهن جان خود را فدا کرده است عنوان داشت : مجموعه ورزشی شهید حشمت ا… بیرانوند دارای سالن های کشتی ، فوتسال ،بدنسازی ، والیبال وبسکتبال می باشد و شهرداری برای بهره برداری این مجموعه ازمحل اعتبارات عمرانی وجاری مبالغ زیادی هزینه کرده است که امروز به جوانان با استعداد و با پتانسیل بالای منطقه محروم ( اسدآبادی و علی آباد )که تا کنون ازامکانات ورزشی بی بهره بوده اند تقدیم می گردد.
شهردارخرم آباد بابیان این نکته که دراین دوره از شورای اسلامی شهر تاکید زیادی داشتند که شهرداری به سمت کارهای اساسی و زیر بنایی حرکت کند، این مجموعه یک نمونه از کارهای زیربنایی می باشد تصریح کرد: تلاش شهرداری با هدایت شورای شهربه سمت کارهای بزرگ است و هدف اصلی این است که فضاهای سبز و مکان های تفریحی بزرگی برای استفاده مردم ساخته شود و تاکنون خوشبختانه ۱۲۰ هکتار زمین با کاربری فضای سبز و تفریحی در حال اجرا و طراحی و ساخت می باشد که دراین راستا بزودی مجموعه ۴۴ هکتاری پارک آبشار طلایی ، ۳۱ هکتاری پارک شاپوری ، ۹ هکتاری پارک کاسیت (تپه کهریز ) ،پارک فرهنگ در آینده برای مردم به بهره برداری می رسد.
عیدی بیرانوند با اشاره به این نکته که شهرداری توجه ویژه‌ای به امر ورزش دارد و احداث سالن‌های ورزشی در این شهرستان همواره در دستور کار قرار داردخاطرنشان کرد : توجه شورای شهر و شهرداری به مناطق حاشیه نشین از جمله گل سفید، علی آباد و … بوده و طی تفاهم نامه ای با خیرین مسکن ساز خواسته ایم تا ۴۲ واحد مسکونی ساخته شود و ۱۰ درصد مشارکت به عهده شهرداری و بقیه به عهده خیرین مسکن ساز به مردم این مناطق واگذار شود تا ملک فرسوده تبدیل به عرصه ساخت شود.
وی با ذکر اینکه درصورت بهره برداری از برج های دو قلو به عنوان ظرفیت و پتانسیل خرم آباد یک برند برای این شهرمحسوب می شود افزود: طی عکس هوایی ساختمان بانک صادرات به عنوان بلند ترین بانک با ۱۳ طبقه و یک نماد برای خرم آباد می باشد اما برج های دو قلوبا زیر بنای ۱۶۵ هزار مترکه طی ۲ سال آینده تکمیل می شود یک برند با ۳۳ طبقه برای خرم آباد می باشدو این الگو های کاری موفق باعث می شود که در جذب سرمایه گذار تلاش بیشتری کنیم.
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد:
درآینده ای نزدیک فرهنگسرای شهرخرم آباد با حمایت استاندارلرستان افتتاح خواهدشد
دراین مراسم عضوشورای اسلامی شهرخرم آباد هم طی سخنانی گفت : درشورای اسلامی شهر خرم آباد با توجه به فرمایشات حضرت علی (ع) که :«ورزش مانند اسلحه است که باید دردستان افراد صالح باشد»وهمچنین فرمایشات مقام معظم رهبری که درخصوص ورزش تاکید زیادی نموده اند و امربه ورزش را امر به معروف دانستند، ما هم در شورای شهر طی برنامه ریزی که داریم توجه به کارهای ورزشی و فرهنگی رادرسرلوحه کارخود قرارداده ومی دهیم و با توجه به اهمیت این موضوع تلاش کردیم سازمان فرهنگی، ورزشی را درابتدای فعالیت خود تاسیس کنیم باتوجه به اینکه به این موضوع در دوره های قبل شورای شهرخرم آباد توجه نشده بود.
جافروفایی بابیان این نکته که درهمین دوره شورا اولین اقدامش این بوده که برنامه های فرهنگی ، ورزشی را ساماندهی کندافزود : بهترین هدیه اعضای شورای اسلامی دوره چهارم راه اندازی سازمان فرهنگی ، ورزشی بود که به همت و تلاش شهردار و دکتر فرهی درحال افتتاح می باشد.
وی ادامه داد : درشهرخرم آباد مشکلات ورزشی فقط مربوط به شهرداری نیست بلکه مربوط به سازمان ورزش و جوانان می باشد اما شهرداری هم در برخی از فعالیت های روزمره و اجتماعی توجه ویژه ای به امر ورزش دارد.
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد به گوشه ای از عملکرد شورای اسلامی شهرخرم آباد اشاره نمود وعنوان داشت : سال گذشته همزمان در ۸ رشته ورزشی در اماکن شهر خرم آباد مسابقاتی برگزار شد که شور و نشاط ویژه ای در بین جوانان ایجاد کرد و هدایایی هم داده شد .
وفایی بابیان این نکته که دراین مدت توجه ویژه ای به بخش زیر ساخت ها شده است تصریح کرد : درخصوص جایگزین باشگاه ۲۲ بهمن شهر خرم آباد که تخریب شد مکاتباتی صورت گرفته که سرمایه گذارخارج از شهرداری سالنی به مساحت ۱۲۰۰ متر به شورای شهر داده است که کارآن هم بزودی آغازمی شود.
وی دررابطه با سالن چند منظوره شهید حشمت ا..بیرانوند اظهارداشت : این سالن درگذشته یک مکانی متروکه بود اما با تلاش ۲ ساله شورای شهر و شهرداری و همچنین حمایت های استاندار و معاونت عمرانی امروز به یک مکان ورزشی شیک تبدیل شده بطوریکه امروزشاهد افتتاح آن هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد به سالن قدیمی شهرداری مرکزی خرم آباد که بلا استفاده شده است اشاره نمود وگفت : بزودی این سالن هم ترمیم وبرای استفاده قشرورزشکار افتتاح می شود .
وفایی افزود: با پیگیری شورای شهروشهرداردرپارک های شهر برای استفاده مردم ست ورزشی نصب شده همچنین ساماندهی اطراف دریاچه کیو به عنوان یکی از رکن های ورزش همگانی و یک پتانسیل بوجود آمده تا مردم برای ورزش صبحگاهی به این مکان جذب شوند.
وی بابیان اینکه درپارک کیو۳ ست ورزشی عالی نصب شده است خاطرنشان کرد: درهمین پارک برای اینکه فضا برای استفاده مردم فراهم شود یک پیست دوچرخه سواری با قرار داد با بخش خصوصی ایجاد خواهد شد تا مردم با دوچرخه هم اوقات فراغت خود را سپری کنند.
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با اشاره به این موضوع که برای آرامش مردم هرروز از ساعت ۶ تا ۹ صبح و عصرها از ۵ تا ۱۰ شب پخش موزیک های آرامی را برای مردم در دریاچه کیو ازطریق سیستم صوتی را راه اندازی نموده ایم عنوان داشت : درکناراین امکانات ۲ زمین والیبال دیگر و ۱ زمین پینگ پنگ در داخل پارک کیو برای استفاده عموم مردم در بحث ورزش همگانی پیش بینی شده است .
وفایی درادامه به حمایت های شورای شهراز ورزش قهرمانی پرداخت واظهارداشت : در بخش ورزش قهرمانی برای اولین بار توانستیم با رایزنی شورای شهر اسپانسر رشته های ورزشی جذب کنیم و ۲ نماینده از لیگ های دسته یک نوجوانان و برتر نوجوانان با حمایت های بانک شهر و معین کوثر به مسابقات اعزام شوند.
وی گفت : قصد داریم این اقدامات را در بحث ورزش قهرمانی و حمایت از ورزشکاران داشته باشیم و همچنین در راستای حمایت تیم خیبر با حمایت استاندار مبلغ ۳۰۰ میلیون به ورزش فوتبال کمک کرده ایم و این گوشه ای از فعالیت های حمایتی شورای شهر و شهرداری از ورزش قهرمانی است.
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با اشاره به این نکته که بزودی و درآینده ای نزدیک فرهنگسرای شهرخرم آباد را با حمایت استاندارلرستان افتتاح خواهیم کرد افزود : در اعزام رشته های ورزشی هم حمایت های زیادی انجام داده ایم وقصد داریم در سال های آینده برگزاری جام فجر با دعوت از استان های همجوار راهم برگزارکنیم.
تجلیل از خانواده شهید حشمت اله بیرانوند
درپایان این مراسم ضمن تجلیل ازخانواده شهید والامقام حشمت اله بیرانوند ازتیم آتش نشانی خرم آباد نایب قهرمان مسابقات لیگ دسته دوم کشورکه با اقتدار راهی مسابقات لیگ یک شده است و همچنین ازسیاوش سپهوند شهردار منطقه ۳ و رئیس هیات قایقرانی لرستان ، فضل ا… رشیدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی خرم آباد، احمد آشنا گر خاک خورده ورزش شهرداری ومربی کشتی و مسئول ورزش شهرداری خرم آباد، علیرضا صادقی معاون سابق عمرانی شهرداری خرم آباد که شهردارشهر بروجن شده است ، ابراهیم ورزی مسئول نظارت شهرداری خرم آباد، سعید حسین زاده مدیرعامل سازمان عمران شهرداری خرم آباد ، حمید مرادی ازخدمات شهرداری ، علی غلامی همکار ورزشی و همچنین از پیشکسوتان ورزش تجلیل به عمل آمد.
تقدیر استاندار لرستان از شهردار خرم آباد
به پاس برنامه ریزی مناسب و میزبانی شایسته ی شهرداری خرم آباد در ایام نوروز و تابستان جهت اسکان و معرفی پتانسیل های لرستان ،هوشنگ بازوند با صدور تقدیرنامه از یحیی عیدی بیرانوند تجلیل کرد.
شهرداری خرم آباد با تشکیل ستادهای اسکان و با تهیه امکانات اولیه و اساسی چون ،چادر ،سیستم روشنایی و .. در ایام نوروز و تعطیلات ایام تابستان توانست رضایت مندی قابل توجه مسافران را به خود جلب نماید. از دیگر اقدامات شهرداری جهت فراهم نمودن امکانات مطلوب برای مسافران می توان به توزیع نقشه ی شهر خرم آباد همراه با جاذبه های تاریخی و توریستی که با استقبال قابل توجه مسافران مواجه شد اشاره کرد.
در متن سپاس نامه ی استاندار لرستان آمده است :
سرور ارجمند جناب آقای مهندس یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد
اکنون با شما یاران گرامی فرصتی یافته ایم که در خوان گسترده مواهب طبیعی و خدادادی سرزمین باستانی لرستان همراه با نکوداشت میزبانی از بهار و مسافران از راه رسیده آن ،بار دیگر همچون بلوطستان های دیارمان عهد کنیم که هر بهار به از بهار پیشین باشیم.
به همین بهانه خجسته وظیفه خود می دانم که از تلاش های بی دریغ و جانانه حضرتعالی که بی شک ریشه در اعماق فرهنگ ،هنر و تاریخ مردمان سفره به سینه ی این آب و خاک دارد، مراتب سپاس و قدردانی خود را صمیمانه نثارتان کنم.
امید آن است که در سایه یزدان پاک در سال همدلی و همزبانی همراه با تدبیر و امید شاهد شکوفایی و رونق صنعت گردشگری در زندگی مردمان سخت کوش و پایدار این سامان باشیم.
هوشنگ بازوند استاندار لرستان
شهردارخرم آبادگفت :
اگر مشارکت همه مردم و نخبگان را داشته باشیم و از ظرفیت‌های موجود به خوبی استفاده کنیم، می‌توانیم شاهد شکوفا شدن خرم‌آباد به عنوان یکی از مراکز استان خوب و نمونه در کشور باشیم و اگربه مسایل حاشیه ای توجه کنیم شهر خرم آباد توسعه نمی یابد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139410041009159876780984 image image IMG17133106

یک دیدگاه