تاریخ خبر: ۲۴ مرد ۱۳۹۵
جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان لرستان برگزار می‌شود

جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان لرستان برگزار می‌شود

جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان لرستان برگزار می‌شود

مسئول بسیج رسانه استان لرستان گفت: مرحله استانی هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان لرستان بیست و هشتم مردادماه برگزار می‌شود.

فریبرز حاتمی بابیان اینکه بیست و هشتم مردادماه کارگاه هنرهای تجسمی بسیج در استان لرستان برگزار می‌شود اظهار داشت: فراخوان عمومی جهت ارسال آثار به این کارگاه انجام و از سراسر استان لرستان ۳۰ نفر آثار خود را ارسال کرده‌اند.

وی بابیان اینکه متعاقب فراخوان ۷۶ اثر دریافت شده است افزود: آثار ارسالی در زمینهٔ نقاشی، کاریکاتور، هنرهای سنتی شامل نگارگری و گرافیک است.

مسئول بسیج رسانه استان لرستان عنوان کرد: سبک زندگی ایرانی اسلامی، حقیقت و زیبایی در ساحت هنر، جهاد اقتصادی و حماسه سازندگی، شبکه‌های اجتماعی فرصت‌ها و تهدیدها، پاسداران حریم حرم، افشای جنایت‌های تکفیری به‌ویژه داعش، کربلا میقات عاشقانه حقیقت، وحدت اسلامی، همبستگی و حسن هم‌جواری، بیداری اسلامی و مقاومت ملل، بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی نظیر ولایت(ولایت و رهبری، عدالت‌طلبی، استقلال، آزادی، دین‌باوری، فرهنگ انتظار، ایثار، شهادت و مهرورزی) فرهنگ حجاب و عفاف، شادی و نشاط در حیات معنوی و اجتماعی، مذمت خصائص زشت بشری، جلوه‌های کار و تلاش و اسراف و مصرف‌زدگی را از جمله موضوعات این کارگاه برشمرد.

وی با اشاره به اینکه آثار ارسالی مورد ارزیابی داوران استانی و کشوری قرار می‌گیرد تا نقایص برطرف و بهترین آثار استانی مشخص و به تهران ارسال می‌شود بیان کرد: برگزیده آثار به هشتمین  جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان لرستان ارسال می‌شود.

حاتمی تصریح کرد: هدف از این کارگاه نمایش توانمندی‌های هنرمندان بسیجی در عرصه هنرهای تجسمی، ارائه الگوهای ارزشمند و اصیل فرهنگ و هنر اسلامی به جامعه، رشد و شکوفایی استعداد هنری بسیجیان و شناسایی نخبگان هنری، ایجاد رقابت سالم و سازنده در بین هنرمندان بسیجی جهت خلق آثار برجسته و شاخص و ایجاد ارتباط و تعامل فرهنگی هنرمندان بسیجی است.

وی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ هنر به‌عنوان مؤثرترین و رساترین وسیله در انتقال فرهنگ و اندیشه بوده و از آن در تحمیل عقاید و خواست‌های یک ملت بر ملت‌های دیگر مورداستفاده قرارگرفته است.

مسئول بسیج رسانه استان لرستان گفت: هنر به‌ویژه در دهه‌های اخیر در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کاربرد فراوان داشته و پیوسته به‌عنوان ابزار در دست ابرقدرت‌ها به‌ویژه استکبار جهانی به‌منظور تحمیل اندیشه آنان بر دیگر ملت‌ها بوده که حضور گسترده، پرشور و فعال بسیجیان در عرصه‌های فرهنگی و هنری کشور سبب می‌شود با ارائه الگوهای ارزشمند و اصیل بسترهای مناسب را جهت رشد و شکوفایی فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و ملی ایجاد نموده و در تعامل با هجمه‌های فرهنگ‌های بیگانه به‌ویژه فرهنگ غرب از  گسترش آن جلوگیری کنند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image photo_2009-01-08_16-10-33 82130446-70829454 139504081114027368018494

یک دیدگاه