تاریخ خبر: ۲۸ مهر ۱۳۹۴
اندر حکایت هنرستان هنرهای زیبا……

اندر حکایت هنرستان هنرهای زیبا……

بقلم تیمور احمدوند

از قدیم گفتند آشپز که دو تا شد آش یا شور می شود یا بی نمک.
حالاحکایت دبیرستان هنرهای زیباست در لرستان ، واقع قضیه این است که چند روز پیش چند نفرازاعضای خانواده دانش آموزانی که قصد داشتند با ثبت نام در یکی از رشته های نمایش ، پویا نمایی و موسیقی یا سینما و… ضمن انتخاب مسیری دلخواه و از همین حالا هدف معین ، به همه بگویند اگر بزرگترها نمی دانند که بلاخره مملکت فقط با دکترو مهندس و خلبان اداره نمی شود عده ای از آینده سازان جامعه که متاسفانه در اقلیت به سر می برند از حالا می خواهند نقش فردای شان را در ایران اسلامی انتخاب کنند.
اینها کسانی هستند که دچار تب پیروی از اکثریت نیستند و کاملا مشهود است که نمی خواهند برای چشم و هم چشمی که شده مزاحم ادامه تحصیل آنهایی که با شناختی که از خودشان و آرزوهاشان دارند رشته هایی مانند علوم تجربی و ریاضی را انتخاب کردند. خب از اصل موضوع دور شدیم.
اولیا محترم که کتبا موضوع گلایه و در واقع درد دلشان را امضا کرده و به دفتر آورده بودند.
حرف دلشان این بود که چرا باید یک دبیرستان با رشته های متفاوت و گرایشات هنر راه اندازی شود بعد تعدادی نوجوان از اطراف و اکناف استان با هزار آرزو وحسابی که روی حرف بزرگترها باز کردند بیایند ثبت نام کنند بعد به آنها اعلام کنند آقا جان چون تعداد دانش آموزان به حد نصاب نرسیده است می خواهیم تعطلیش کنیم!
ظاهرا تولیت دو گانه این دبیرستان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و آموزش و پرورش موجب شده موضوع جواب عکس دهد.
به هرحال به نظر می رسد راه اندازی این دبیرستان یا با نیاز سنجی لازم صورت نگرفته که اگر اینطور باشد مبین نقص فرهنگی در جامعه ماست. نقص فرهنگی که جوانان علاقمند ومستعد این گروه رشته های هنررا با چالش مواجه می کند چالشی که هزینه ادامه تحصیل دراین رشته ها را برای علاقمندان زیادتر می کند ویا نشان می دهد که تبلیغات وفرهنگسازی لازم دراین زمینه صورت نگرفته است که خود نشان از عزم باور مندی لازم دربین عوامل اجرایی آموزش وپرورش واداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دارد ، عدم باورمندی که ازیک واقعیت تلخ دارد …..
ظاهرا هنوز به تعریف مشترکی از فرهنگ و هنر درنظام تعلیم و تربیت نرسیده ایم …..

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

14658046056 139206021436203221038944 زنی که سایه اش را گم کرد IMG17584489

یک دیدگاه