تاریخ خبر: ۰۸ بهم ۱۳۹۴
وزیر بهداشت : وضعیت حوزه بهداشت و سلامت  را در استان لرستان بررسی می کنیم

وزیر بهداشت : وضعیت حوزه بهداشت و سلامت را در استان لرستان بررسی می کنیم

وزیر بهداشت :
وضعیت حوزه بهداشت و سلامت
را در استان لرستان بررسی می کنیم

در طول دو سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی لرستان کارنامه بسیار موفقی داشته است

گزارش : سعیده شکوری

 

پنجشنبه گذشته وزیربهداشت در مان و آموزش پزشکی به منظوربازدید وافتتاح چندین طرح دانشگاه علوم پزشکی لرستان ازطریق کرمانشاه وارد لرستان شد ومورد استقبال مسئولین استان ازجمله دکترساکی رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان قرارگرفت.
سیدحسن قاضی زاده هاشمی به محض ورود به استان لرستان درسرراه درشهرستان دلفان پس از بازدید ازبیمارستان ابن‌سینای این شهرستان ازبیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان سلسله نیزبازدید به عمل آورد.
وزیر بهداشت :
وضعیت حوزه بهداشت و سلامت را در استان لرستان بررسی می کنیم
سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت درحاشیه بازدید ازبیمارستان‌های سلسله و دلفان درجمع خبرنگاران با بیان اینکه تلاش لازم برای رفع مشکلات درمانی استان لرستان انجام می‌شود، تصریح کرد: پیش‌ از این در روند سفرهایی که به این استان داشته‌ایم از نزدیک در جریان مشکلات حوزه بهداشت و درمان لرستان قرارگرفته‌ایم، بنا براین با سفر به این استان تلاش می‌شود با قدردانی از زحمات کارکنان حوزه سلامت در دو سال گذشته، وضعیت حوزه بهداشت و سلامت را دراین استان بررسی کنیم.
وی با بیان اینکه شهرستان دلفان یکی از مناطق خوش آب‌ و هوا با طبیعتی زیبا است، خاطر نشان کرد: پیگیری به‌ منظوررفع مشکلات و کمبودهای این شهرستان از وظایف مهم مسئولین منطقه است.
هاشمی عنوان داشت: مسائل و مشکلات درمانی استان لرستان در پایان این سفر مورد ارزیابی و بررسی به‌ منظور حل مسائل و مشکلات قرار می‌گیرد.
وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با اشاره به روند احداث بیمارستان دلفان، بیان کرد: با اتمام عملیات عمرانی در حال اجرا در این بیمارستان بخش‌های اورژانس، CCU، درمانگاه تخصصی وساختمان پزشکان به این مجموعه بیمارستانی افزوده می‌شود.
افتتاح دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان
دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و جمعی از مسئولین استان لرستان افتتاح شد. درحاشیه افتتاح این دانشکده رستوران مرکزی دانشگاه علوم پزشکی لرستان هم به بهره برداری رسید.
سالن ورزشی پردیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افتتاح شد
همچنین وزیر بهداشت با حضوردرسالن ورزشی پردیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان این سالن را رسما افتتاح نمود این سالن درزمینی به مساحت دو هزارمترمربع احداث شده است. عملیات اجرایی این سالن ورزشی ازسال ۸۸ آغازشده که طی دوسال گذشته روند اجرایی شدن آن شتاب گرفته است . این پروژه ورزشی شامل سه سالن ورزشی و یک سالن چند منظوره است.
افتتاح مسجد الزهرا(س) دانشگاه علوم پزشکی لرستان
درجریان سفر وزیر بهداشت مسجد الزهرا(س) دانشگاه علوم پزشکی لرستان افتتاح وبه بهره برداری رسید.
مسجد الزهرا(س) پرديس آيت‌الله كمالوند دانشگاه علوم پزشكي لرستان به مساحت يك هزار و ۵۵۰ متر مربع و ۱۲ ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيده است.
با حضور وزیر بهداشت:
دانشکده دندانپزشکی خرم‌آباد افتتاح شد
وزیر بهداشت دراولین روز ازسفر دو روزه خود به استان لرستان پس از ورود به شهرخرم آباد به دانشکده دندانپزشکی خرم آباد را افتتاح کرد.
در حاشیه افتتاح فاز دوم دانشکده دندانپزشکی خرم‌آباد وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران گفت : خوشبختانه بسیاری از تجهیزات و مواد اولیه دندانپزشکی برخلاف پزشکی داخل کشور تولید می‌شود و به‌ طور حتم روی هزینه‌ها تأثیر خواهد گذاشت ازاین‌رو به‌طور حتم قیمت‌گذاری را در مورد تجهیزات دندانپزشکی شروع می‌کنیم نه اینکه بخواهیم به تحریم‌ها ارتباط دهیم.
وی با بیان اینکه بعضی از سوء تدبیرهای خودمان را نباید به تحریم ربط دهیم، افزود: در حوزه دندانپزشکی همانطور که کارهای خیلی خوبی برای گروه پایه (دانش‌آموزان دبستان و متوسطه) شروع‌شده در حوزه درمان هم روسای دانشگاه کارهایی مشابه کاری که دانشگاه علوم پزشکی لرستان شروع کرده انجام دهند بنابراین امیدواریم بتوانیم به‌ تدریج رضایت‌مندی مردم را در این حوزه جذب کنیم.
وزیر بهداشت در رابطه با اجناس دندانپزشکی عنوان داشت : الان اجناس دندانپزشکی که استفاده می‌شود مرغوب و ساخت ایران است و صادر می‌شود.
قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد : در رابطه باقیمت‌های مواد دندانپزشکی مواردی که ربط به واردات مواد اولیه دارد به طور حتم با رفع تحریم‌ها کاهش پیدا می‌کند و امیدواریم در حوزه دندانپزشکی در کنار بخش خصوصی بتوانم خدمات دولتی را گسترده کنیم.
وی گفت: اشکال کار ما این است که در کشور خدمات دندانپزشکی بیش از ۹۰ درصد غیردولتی است یعنی در طول تاریخ دولت‌ها در این حوزه سرمایه‌گذاری نکردند بنابراین در کنار خدماتی که به بیمارستان‌ها ارائه می‌دهند امیدواریم بتوانیم بخش دولتی را تقویت کنیم چرا که آن زمان رقابت به وجود می‌آید و در نتیجه آن زمان می‌توان بخش خصوصی را بهتر مدیریت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
دراستان لرستان ۱۰۰ پروژه عمرانی بزرگ و کوچک بااعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان گفت: خیران حوزه سلامت امسال ۶۰ میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان استان لرستان کمک کردند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان در همایش خیران و نیکوکاران سلامت استان لرستان که در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد گفت : در حوزه بهداشت و درمان بالغ‌بر ۱۰۰ پروژه عمرانی بزرگ و کوچک بااعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان در حال اجرا است.
دکترکوروش ساکی در رابطه با احداث بیمارستان جایگزین شهدای عشایر افزود: این بیمارستان که در پردیس کمالوند واقع‌شده، سالهاست که پیشرفتی نداشته که امیدواریم با تفاهم‌نامه‌ای که در این زمینه با قرارگاه خاتم‌الانبیا بسته می‌شود بتوانیم نتایج خوبی به اطلاع مردم برسانیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بابیان اینکه بیمارستان اعصاب و روان خرم‌آباد حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: مرکز طب هسته‌ای نیز که در مرکز خیریه صدیق احداث‌شده به‌ زودی راه‌اندازی می‌شود.
وی در بحث مرکز درمان و تشخیصی سرطان، بیان کرد: با توجه به اینکه دستگاه رادیوتراپی در استان نبود و بخش شیمی‌درمانی آن نیز آنچنان فعال نبود مشکل اساسی وجود داشت که خوشبختانه با ورود خیران حوزه سلامت در این عرصه اقداماتی برای راه‌اندازی این مرکز در حال انجام است.
ساکی تصریح کرد: در حوزه مشارکت خیران، برآورد دانشگاه علوم پزشکی لرستان برای ساخت و تجهیز پروژه‌های بهداشت و درمان و آموزش طی امسال ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که تاکنون بیش از ۶۰ میلیارد تومان از این مبلغ از سوی خیرین سلامت استان محقق شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان به فعالیت مجمع خیرین سلامت در ۱۰ شهرستان لرستان اشاره کرد و گفت: در بخش اجرای پروژه‌های بهداشتی و درمانی استان لرستان تاکنون خیران حوزه سلامت پنج میلیارد و ۵۵۵ میلیون تومان مشارکت داشتند.
وی بابیان اینکه خیران حوزه سلامت در بحث تأمین زمین پروژه‌های درمانی ۱۹ میلیارد تومان و برای تجهیزات هفت میلیارد و ۳۶۹ میلیون تومان کمک کرده‌اند، اظهار داشت: اهدای شش باب ساختمان به ارزش پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از دیگر مشارکت‌های خیران در استان لرستان بوده است.
ساکی به احداث بیمارستان ۷۷ تخت خوابی توسط خیران در شهرستان بروجرد اشاره کرد و گفت: بنیاد برکت برای احداث سه مرکز بهداشتی و درمانی در استان لرستان هفت میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی :
دانشگاه علوم پزشکی لرستان کارنامه بسیار موفقی در طول دو سال گذشته داشته است
در همایش با خیران و نیکوکاران سلامت لرستان که شامگاه پنج‌شنبه گذشته در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد وزیربهداشت با تأکید بر اینکه مطالبه سلامت مردم ایران یک تکلیف است افزود: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از ناکامی در عرصه اقتصاد است بنابراین مشکل اقتصاد مشکل جدی در کشور است که جزباهم دلی هر سه قوه حل نخواهد شد.
قاضی‌زاده هاشمی در رابطه با اقدامات دانشگاه علوم پزشکی لرستان، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان کارنامه بسیار موفقی در طول دو سال گذشته داشته است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی لرستان ۱۴۷ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارد، گفت: باوجود این میزان طلب، دانشگاه علوم پزشکی لرستان کارنامه بسیار خوب و موفقی داشته است.
وی ضمن تقدیر از عملکرد مسئولین ارشد استان و دانشگاه علوم پزشکی لرستان، اظهار داشت: استان لرستان سال‌های گذشته همانطور که در بقیه بخش‌ها مورد بی‌مهری قرار گرفته است در حوزه خدمات هم حتی کم‌توجهی بیشتری به آن شده است.
قاضی‌زاده هاشمی در رابطه با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، افزود: با اجرای این طرح چهره بهداشت و درمان در استان لرستان در حال تغییر است.
وی به نیازهای درمانی استان لرستان اشاره کرد و عنوان داشت : به مشکلات درمانی استان لرستان که از طرف مردم و مسئولین ارشد استان مطرح شد به‌طور جد توجه می‌شود.
وزیر بهداشت بابیان اینکه همه تحولات از دانشگاه شروع می‌شود، عنوان کرد: دانشگاه را باید تقویت کنیم که در این راستا یکی از مهم‌ترین راه‌های تقویت این است که آن را قطعه‌قطعه نکنیم بنابراین باید دانشگاه به‌عنوان یک مرکز و استوانه آن‌قدر قوی باشد تا بتواند بقیه را نیز تغذیه کند.
وی بیان داشت: طی چندین سال اخیر جذب دانشجوی رشته‌های علوم پزشکی در استان در قالب بومی گزینی انجام‌شده که این امر سبب شده تا دانشجویان بیشتری طی سال‌های آینده به‌عنوان متخصص در استان مشغول به کار شوند.
وزیر بهداشت :
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در مدت فعالیت خود خدمات بسیاری در حوزه بهداشت و درمان داشته است
در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری احداث یک‌هزار تخت بیمارستانی وزیر بهداشت گفت: حضور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا مایه خیر و برکت برای کشور بوده است اگر خدمات‌رسانی قرارگاه خاتم در حوزه سازندگی در کشور وجود نداشت قیمت تمام شده پروژه‌ها بسیار زیاد می‌شد.
وی با بیان این‌که کار قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در ادامه همان تلاش دوران دفاع مقدس است، افزود: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با حضور قرارگاه خاتم‌الانبیا بخش مهمی از مشکلات درمانی استان لرستان در راستای توسعه زیرساخت‌های درمانی این استان مرتفع می‌شود.
دکترهاشمی با اشاره به خدمات قرارگاه خاتم‌الانبیا در راستای محرومیت‌زدایی در کشور است، افزود: این قرارگاه در مدت فعالیت خود خدمات بسیاری در حوزه بهداشت و درمان کشور به وزارت بهداشت داشته‌ که جای تقدیر است.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امید است بتوان ظرف ۳۶ ماه آینده این توافق را به سرانجام رساند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به توافقات صورت گرفته در سال‌های گذشته در این رابطه گفت: براساس این توافقنامه‌ها تمامی مراکز بهداشتی اعم از خانه بهداشت، پایگاه بهداشت و پایگاه‌های مراکز خدمات درمانی که بالغ بر ۱۰۰ مرکز است با زیربنای ۲۵ متر مربع با اعتبارات مشترک از وزارت بهداشت، استانداری و قرارگاه خاتم احداث شود.
ارجاع به صفحه ۴

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

محیط بانی image image image

یک دیدگاه