تاریخ خبر: ۲۵ مرد ۱۳۹۵
پل شهید صارمی خرم آباد افتتاح شد

پل شهید صارمی خرم آباد افتتاح شد

تغییر نام پل مازیار خرم آباد به نام خبرنگار شهید استان پل شهید صارمی خرم آباد افتتاح شد

هنوزچند روزی ازگفته شهردارخرم آباد مبنی براینکه دوخیابان یا میدان درشهرخرم‌آباد به‌نام شهدای خبرنگارنامگذاری خواهد شد نگذشته بود که شامگاه پنجشنبه گذشته پل شهید محمود صارمی(مازیار) خرم آباد که درورودی شهرخرم آباد از سمت جاده بروجرد احداث شده است با حضورمهندس بازوند استاندارلرستان ، فرمانداربروجرد، خانواده شهید صارمی ، شهردارواعضای شورای شهروتنی چند از مدیران دستگاه های دولتی استان افتتاح وبه بهره برداری رسید.
شهردارخرم آباد مطرح کرد:
آینده درخشانی برای شهرخرم آباد
دیده می‌شود
درآیین افتتاحیه پل شهید صارمی خرم آباد شهردارخرم آباد طی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان حاضردراین مراسم گفت : منطقه اسدآبادی و خیابان مازیارگره ترافیکی داشت که امروز با افتتاح این پل گره ترافیکی این منطقه بازمی‌شود وبه منطقه ورودی وپارک دانشجو ارتباط راحت‌تری انجام می‌شود.
یحیی عیدی بیرانوند افزود: طول پل شهید صارمی ۱۲۰ متر و عرض آن ۱۰ متر است و با اعتباری بالغ‌بر ۳ میلیارد تومان طی دو سال گذشته احداث ‌ شده است.
شهردارخرم‌آباد عنوان داشت: این نوید را به مردم می‌دهیم که افق شهرخرم‌آباد بسیارروشن است وبا مساعدت‌های اعضای شورای اسلامی شهرواستاندار لرستان آینده درخشانی برای این شهرستان دیده می‌شود.
وی اظهارداشت: پروژه‌های خوبی درخرم‌آباد دردست اجراست که یکی پس ازدیگری افتتاح می‌شود وتبدیل استان لرستان ازمعبربه مقصد گردشگری درآینده‌ای نزدیک تحقق خواهد یافت.
شهردارخرم آباد خاطر نشان کرد :با استعانت استاندارواختصاص یک میلیارد تومان برای بازگشایی خیابان سربازودره اسدآبادی بسیاری از مشکلات این مناطق حل خواهد شد.
‌عیدی بیرانوند همچنین با بیان اینکه طی روزهای اخیرپل جهادگران افتتاح می‌شود تصریح کرد :پل جهادگران یکی ازپل‌های مهم وحیاتی شهراست که جنوب شهررا به منطقه فلک‌الدین متصل می‌کند.
وی افزود: تکمیل پل جهادگران شش سال طول کشیده وبعد ازآن پل هاشم زاده به بهره‌برداری می‌رسد.
شهردارخرم آباد با اشاره به اینکه پل‌های موقت ازسطح رودخانه سطح شهرخرم‌آباد برداشته می‌شود خاطرنشان کرد: پل دیگری درشهرخرم‌آباد توسط یکی ازخیران ساخته می‌شود، دونقطه به این خیر پیشنهاد داده‌شده که یکی پایین‌تر ازپل صفوی ودیگری رو به روی پارک معلم است که در صورت موافقت وی دریکی از این دونقطه پل احداث می‌شود.
عیدی بیرانوند بیان داشت : یکی ازپروژه‌های خیلی مهم پارک شاپوری است که فاز نخست آن ۱۷ هکتارودریاچه آن معادل دریاچه کیواست وفاز دوم ۲۰ هکتار است، این پروژه درمجموع ۳۷ هکتار و یکی از بهترین پروژه‌های شهری خرم‌آباد است.
وی گفت : اتصال خیابان ۴۵ متری این منطقه را به فرودگاه داریم که طراحی آن به امور زیر بنایی مصوب شده که سعی می‌شود تا پایان سال فاز نخست این پروژه اجرایی شود.
شهردار خرم‌آباد افزود: کارهای مطالعاتی این پروژه انجام‌شده، پروژه دوشاخه دارد یکی به پل ماسور و یکی به فرودگاه و سعی می‌شود بخش‌هایی که مشکل مردم را از نظر ترافیکی حل می‌کند اجرایی کنیم و با افتتاح فاز اول پارک پل شاپوری یکی از بهترین مناطق گردشگری شهر خرم‌آباد ایجاد می‌شود.
استاندارلرستان:
هزینه شهرخرم‌آباد بالاست
درادامه استاندارلرستان هم درسخنانی گفت : طی مدتی که در استان لرستان حضور دارم شورای اسلامی شهروشهرداری خرم‌آباد توجه ویژه‌ای به مناطق محروم داشته‌اند وپروژه‌هایی که تعریف می‌کنند عموماً نیازمند کمک‌های بیشتری است.
مهندس هوشنگ بازوند افزود: برای بازگشایی خیابان سربازیک میلیارد تومان به‌حساب شهرداری واریزمی‌شود تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.
وی عنوان داشت: هزینه شهرخرم‌آباد بالاست بنابراین باید هزینه شهر را مقداری کم کنیم، اگر جمعیت شهر بیش از ۳۰۰ هزار نفر باشد اداره آن باید به‌صورت کیفی انجام شود.
استاندارلرستان اظهارداشت: مردم انتظاردارند به‌صورت کیفی زندگی کنند، درشهرهایی که زندگی به‌صورت کیفی نیست شهروندان ازآسایش وآرامش برخوردار نیستند.
بازوند تصریح کرد: متأسفانه شهرخرم‌آباد به‌صورت کمی اداره می‌شود، اگرشهر به‌صورت کیفی اداره شود هزینه زیادی دارد.
وی خاطرنشان کرد: شهرخرم‌آباد نیازمند یک راهبرد جدید است، رایزنی‌هایی شده تا راهبردهای جدید دراین شهر اجرا شود واقدامات امیدوارکننده‌ای را برای شهر انجام دهیم.
رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد:
پل جهاد گران و ترمینال برون‌استانی خرم‌آباد امسال به بهره‌برداری می رسند
دراین مراسم رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد هم درسخنانی گفت: شهر خرم‌آباد با توجه به شرایط و موقعیت توپوگرافی، علاوه بر اینکه شهری پرهزینه است به علت پستی‌وبلندی‌های آن معابر و خیابان‌های آن نیز نیازمند هزینه بیشتری است.
حسن آذری بابیان اینکه سال گذشته بحث اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری دردولت مطرح شد، افزود: این پل که به نام شهید خبرنگار محمود صارمی نام‌گذاری شده نیز ازجمله پروژه‌های نیمه‌تمامی بود که امروز افتتاح شد.
رئیس شورای شهر خرم‌آباد عنوان داشت : امیدواریم بتوانیم پل جهاد گران و ترمینال برون‌استانی خرم‌آباد را تا مهرماه امسال به بهره‌برداری برسانیم.
وی احداث پل، زیرگذروروگذرهای شهرخرم‌آباد را سبب تسهیل حمل‌ونقل دانست وعنوان کرد: طرح جامع ترافیک شهرخرم‌آباد درحال بررسی است وتا پنج‌تا شش ماه آینده تدوین می‌شود که با اجرای آن وضعیت حمل‌ونقل شهر تسهیل می‌شود.
آذری یکی از برنامه‌های دردست اقدام را ثبت تخلفات و کنترل ترافیک شهربراساس ماده ۲۳ دانست وگفت: طرح‌هایی برای پروژه بهارستان، پل منتهی به ۶۰ متری به مسکن مهر و شریعتی به کوی فلسطین در حال انجام است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

bam IMG_8272 13920130095518774403034 عکس های خنده دار نی نی های بامزه ای که لیمو ترش می خورند

یک دیدگاه