تاریخ خبر: ۲۷ مرد ۱۳۹۵
دولت لایحه برنامه ششم را جامع‌ و کامل‌تر تدوین کند

دولت لایحه برنامه ششم را جامع‌ و کامل‌تر تدوین کند

دولت لایحه برنامه ششم را جامع‌ و کامل‌تر تدوین کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امیدواریم این لایحه برنامه ششم همه‌جانبه و کامل‌تر دیده شود تا بتواند راهگشای برنامه توسعه همه‌جانبه کشور باشد.

مجید کیان پور اظهار داشت: سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری در راستای برنامه ششم ۸۰ بند است که به‌صورت جامع، کامل و همه‌جانبه موارد کشور دیده‌شده است.

وی افزود: دولت لایحه‌ای را که اعلام کرده که در لایحه اول ۳۱ ماده بودجه و در لایحه دوم ۳۵ ماده ویرایش شده و برای بررسی به مجلس ارسال کرده که در دست بررسی است و امروز باید اصلاحات نهایی توسط کمیسیون‌ها انجام و به کمیسیون تلفیق ارسال شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: اعتقاد دولت بر این است که برنامه در اختیار دولت و آنچه ارسال‌شده احکام است و احکامی که برای اجرای برنامه ششم نیاز داشتیم ارسال‌شده است.

وی بیان کرد: چند بار در صحن مجلس این موضوع توسط نمایندگان مختلف مورد انتقاد قرار گرفت که دولت می‌بایست خیلی جامع‌تر و کامل‌تر این لایحه را تدوین کند، با توجه به اینکه تا آذرماه باید مراحل تصویب آن سپری شود به کمیسیون‌ها اعلام شد که باید این کار انجام شود.

کیان پور تصریح کرد: اعتقاد بر این است در این لایحه، احکامی که دولت ارائه کرده باید تمام مسائل، موارد و امکاناتی که می‌خواهد پیش‌بینی شود، تمام منویات مقام معظم رهبری در آن  لحاظ و بر آن اساس کار انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمیسیون‌ها در حال رسیدگی هستند و کمیسیون عمران الحاقات و مواردی داشته که منتقد بر توسعه و اجرای آن است.

نماینده مردم دورود و ازنا گفت: امیدواریم این لایحه همه‌جانبه و کامل‌تر دیده شود تا بتواند راهگشای برنامه توسعه همه‌جانبه کشور باشد.

وی اظهار داشت: این لایحه ششم که ارائه‌شده هنوز نتوانسته خیلی موارد را در بربگیرد و مواردی در آن وجود دارد که باید با دقت نظر بیشتری دیده شود.

کیان پور بابیان اینکه کلیات این لایحه مورد تأیید است ولی در جزئیات باید با دقت بیشتری رسیدگی شود افزود: بهتر بود در مرحله نخست برنامه ارائه، تصویب و در لابه‌لای برنامه احکامی که موردنیاز بود دیده می‌شد، به شکلی جامع‌تر و بر اساس سیاست‌های برنامه ششم که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند.

وی عنوان کرد: لایحه احکام ارائه کردند و معتقدند برنامه‌ای است که نیاز داریم برای برنامه ششم و لایحه در اختیار دولت است و دولت خودش باید برنامه‌ریزی انجام دهد.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 5 (5) image

یک دیدگاه