تاریخ خبر: ۲۸ مرد ۱۳۹۵
دولتمردان عملکرد خود را با نگاه به توصیه‌های رهبری و آمارهای واقعی به مردم ارائه دهند

دولتمردان عملکرد خود را با نگاه به توصیه‌های رهبری و آمارهای واقعی به مردم ارائه دهند

دولتمردان عملکرد خود را با نگاه به توصیه‌های رهبری و آمارهای واقعی به مردم ارائه دهند

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: دولتمردان کارنامه و عملکرد خود را با نگاه به وظایف و توصیه‌های رهبری و بر اساس آمارهای واقعی و ملموس به مردم ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: اقدام و عمل در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اهمیت دادن به فرهنگ،استقلال فرهنگی و جلوگیری از ولنگاری فرهنگی از ملاک‌های مقام معظم رهبری برای ارزیابی عملکرد دولت است.

وی بابیان اینکه دولتمردان کارنامه و عملکرد خود را با نگاه به وظایف و توصیه‌های رهبری و بر اساس آمارهای واقعی و ملموس به مردم ارائه دهند افزود: توجه جدی به نفوذ دشمن، کاهش تورم و بهبود وضع معیشت جامعه، رشد و شتاب پیشرفت علمی کشور و تنظیم برنامه ششم توسعه کشور ازجمله ارزیابی‌های دولتمردان باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه صنعت دفاعی در اقتدار و امنیت کشور تأثیر بسزایی دارد و در ایران به‌خوبی رشد کرده است عنوان کرد: آل خلیفه و آل سعود با حمایت استکبار جهانی در یمن دست به اقدامات و جنایت‌های فراوانی علیه مردم مسلمان زده‌اند و شاهد سکوت خفت‌بار مجامع بین‌المللی در قبال این جنایات هستیم که این موضوع خود نمونه بارزی از نقض حقوق بشر توسط این کشورها است.

وی با اشاره به اینکه ایران قدرت بازدارندگی بسیار بالایی در برابر استکبار جهانی دارد بیان کرد: امام خمینی(ره) یک چهره محبوب و دوست‌داشتنی در تاریخ جهان اما در سال‌های گذشته برخی افراد با پخش خاطرات و نوارهای صوتی فراوان قصد خدشه‌دار کردن چهره نورانی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی را داشتند.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: این افراد با پخش نوارهای صوتی از افراد ساده‌لوح و همراه و هم‌پیمان منافقان قصد خدشه‌دار کردن چهره انقلاب و بنیان‌گذار انقلاب اسلامی را دارند اما اگر اقدامات و تصمیمات امام خمینی(ره) نبود این افراد انقلاب اسلامی را تحویل استکبار جهانی می‌دادند.

وی خاطرنشان کرد: روز آتش زدن مسجدالاقصی در قدس به دست صهیونیست‌ها در تاریخ جهان اسلام به‌عنوان روز مسجد نام‌گذاری شده چراکه مسجد نخستین پایگاه مسلمانان بوده است و فعالیت‎های علمی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و آموزشی در این مکان انجام می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: مسجد علاوه بر کارکرد عبادی و معنوی در حکومت اسلامی محل رفع بسیاری از مشکلات سیاسی، اقتصادی، قضایی و اجتماعی بوده است ولی متأسفانه امروزه این کارکردها کمرنگ شده‌اند.

وی بابیان اینکه در بسیاری از مساجد فقط نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود و در دیگر اوقات شرعی حتی اذان نیز پخش نمی‌شود اظهار داشت: مسئولان فرهنگی و دستگاه‌های متولی باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه بسیاری از مساجد استان لرستان ازنظر اعضای هیئت‌امنا، خادم و دیگر مسائل دچار مشکل هستند افزود: در برخی از مساجد ائمه جماعت به دلیل مشکلات مالی برای نماز به ادارات می‌روند و مردم و هیئت‌امنای مساجد نیز باید برای تأمین منابع مالی این افراد اقدام کنند تا بتوانند علاوه بر حضور در مساجد جهت اقامه نمازهای یومیه کار تعلیم، تربیت و آموزش مسجد محور را نیز راه‌اندازی کنند که باید دستگاه‌های متولی و مردم در رفع این مشکلات کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ جامعه باید بر مبنای مسجد محور بنا شود عنوان کرد: مسجد محوری می‌تواند در رشد فرهنگی اجتماع مؤثر و به نفع مردم باشد؛ در برخی از شهرک‌ها و مجتمع‌های مسکن مهر مسجد ساخته نشده یا به‌صورت نیمه‌کاره رهاشده است که راه و شهرسازی و دیگر دستگاه‌های متولی باید در این زمینه اقدام کنند و مردم نیز از مسئولان تکمیل این مکان‌ها را مطالبه کنند.

منبع:تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه