تاریخ خبر: ۱۴ بهم ۱۳۹۴
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور:درگذشته صنعت گردشگری کشور جدی گرفته نشده است

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور:درگذشته صنعت گردشگری کشور جدی گرفته نشده است

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور:

درگذشته صنعت گردشگری کشور جدی گرفته نشده است

سعیده شکوری

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور تاکید کرد : تمام دستگاه‌های اجرایی لرستان باید راه را برای حضور سرمایه‌گذار درحوزه گردشگری بازکرده و فرش قرمز زیر پای آنها بیندازند.
درادامه این مراسم معاون برنامه‌ریزی وسرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشورهم در سخنانی گفت: بخشی از پروژه‌های لرستان با دستگاه‌های مختلف مشکل اجرایی دارند که باید با همت مقامات اجرایی استان به ویژه استاندار لرستان این موانع از میان برداشته شود.
سعیدشیرکوند افزود: برخی دیگر ازپروژه‌ها باید انگیزه لازم در جهت برخورداری از حمایت‌های منطقه‌ای و ملی پیدا کنند که امیدواریم در شهر خرم‌آباد و استان لرستان جهشی در جهت سرمایه‌گذاری انجام شود تا هم بتواند نیازهای گذشته را پاسخ بدهد و هم برای آینده شرایط بسیار مناسبی برای استان به وجود آورد.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور عنوان داشت : سازمان میراث فرهنگی کشور در زمینه تسهیلات ارزی وریالی، هم از طریق سیستم بانکی و هم صندوق توسعه ملی نرخ سود ۱۴ درصد را بر تأسیسات گردشگری اعمال می‌کند و اگر هم پروژه‌ای از منابع بانکی بتواند استفاده کند برای خرم‌آباد هشت درصد نرخ سود است که آن سرمایه‌گذاری را دولت از طریق سازمان میراث فرهنگی به‌ عنوان یارانه پرداخت می‌کند.
معاون برنامه‌ریزی وسرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشوربه گسترش صنعت گردشگری در کشورهای مختلف دنیا اشاره کردوگفت: در اقتصاد امروزدنیا، اتوماسیون گسترش پیدا می‌کند و به نیروی انسانی کمتری احتیاج دارد بنابراین با وقت خالی و درآمد بالا، این وقت آزاد در صنعت گردشگری تخلیه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته، درکشورمان گردشگری را به‌ عنوان صنعت قبول نکرده بودیم به‌ طوری که اگر برنامه پنجم را ببینیم یک کلمه از گردشگری در آن نمی‌بینیم.
شیرکوندافزود: درگذشته صنعت گردشگری کشورجدی گرفته نشده است چون پول نفت کفاف همه ادارات، سازمان‌ها، دستگاه‌ها و کارخانه‌ها را می‌داد و هنر ما نیز این بود که در تشکیلات اجرایی سهم آنها را بدهیم.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور پول نفت و باور غلط را دلیل بی‌توجهی به حوزه صنعت گردشگری برشمرد و تصریح کرد: یک باور غلط که گردشگری هنجارستیز است و باورهای اعتقادی و ارزشی ما را به چالش می‌کشد سبب بی‌توجهی به این صنعت شد در حالی‌که بالعکس گردشگری اتفاقاً باورهای ما را تقویت می‌کند.
وی گفت: اکنون با نگرش جدیدی که ممکن است به خاطر عقلانیت، اجبار، اضطرار، اقتصاد مقاومتی، فشارهای بین‌المللی وکاهش قیمت نفت به وجود آمده باشد متوجه شدیم که گردشگری صنعت جدی و دنیا را متحول و سبب اشتغالزایی شده است.
شیرکوند تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری درحوزه گردشگری لرستان را ضروری دانست و عنوان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی لرستان باید راه را برای حضور سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری بازکرده و فرش قرمز زیر پای آنها بیندازند.
وی بیان داشت: هم‌اکنون دولت در کشور به صنعت گردشگری توجه ویژه دارد به‌ طوری‌که صندوق توسعه ملی به بخش صنعت و کشاورزی تسهیلاتی با نرخ سود ۱۶ درصد می‌دهد ولی به بخش گردشگری با نرخ سود ۱۴ درصد تسهیلات پرداخت می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: سازمان میراث فرهنگی نیز برای سرمایه‌گذاری در این حوزه آمادگی کمک به بخش خصوصی را دارد.
شیرکوندعنوان داشت: دربخش‌های مختلف گردشگری پروژه‌های فعال می‌توانند از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات با سود ۱۴ درصد وتسهیلات ارزی با سود شش درصد دریافت کنند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image Irna-db36e1b8-c05c-4a44-9c6d-44b584eaf62e (1) image image

یک دیدگاه