تاریخ خبر: ۳۰ مرد ۱۳۹۵
نامه اعتراضی انجمن دانش آموختگان خرم اباد به صدا و سیمای مرکز لرستان

نامه اعتراضی انجمن دانش آموختگان خرم اباد به صدا و سیمای مرکز لرستان

نامه اعتراضی انجمن دانش آموختگان خرم اباد به صدا و سیمای مرکز لرستان

 

به نام خداوند راستین

خدمت مدیرکل محترم صدا و سیمای مرکز لرستان ، جناب آقای محمد بازوند

🔸با عرض ادب و احترام

🔹همانطور که اطلاع دارید ، هفتم و هشتم مردادماه سال جاری ، سومین جشنواره بزرگ خیریه غذا با همکاری پنج سازمان مردم نهاد شهر خرم آباد شامل انجمن های دانش آموختگان ، پایان کارتن خوابی ، رهانسل خرم ، آفتاب لرستان و کانون هموفیلی ایران برگزار و با استقبال کم نظیر شهروندان خرم آبادی رو به رو شد و در نتیجه این حضور باشکوه ، باردیگر مهربانی مردمان دیار لرستان و به ویژه اهالی خرم آباد در فضای مجازی و خبرگزاری ها به تصویر کشیده شد.

🔹آنچه در این میان موجب نگرانی و تاسف است ، عملکرد غیرحرفه ای و دور از شان صدا و سیمای مرکز لرستان در پوشش خبری ضعیف ، کوتاه و بی کیفیت این فعالیت خداپسندانه بود. این عمل قابل تامل صدا و سیمای لرستان ، آنجا زشت تر جلوه می کندکه حتی نامی از پنج انجمن فعال برگزار کننده نیز در آن گزارش کوتاه برده نمی شود و گزارشگر و فیلمبردار شبکه افلاک، نیازی به هماهنگی و کسب مجوز تصویربرداری ازکمیته برگزار کننده نمی بینند. گویی که جشنواره ای دو روزه با حضور پنجاه هزارنفری مردم به صورت خودجوش برگزار شده است و در نتیجه تلاش یک ماهه کمیته برگزاری به آسانی نادیده گرفته می شود.

🔹جالبتر آنجاست که چندمتر پایین تر از محل جشنواره خیریه ، جشنواره ای تخصصی توسط سازمان فنی و حرفه ای درحال برگزاری بود و دوربین های صدا وسیما با تهیه گزارش کامل و پخش در بخش های مختلف خبری ، سعی در برجسته نمودن این رویداد داشتند اما آنجا که نوبت به پوشش فعالیت های سازمان های مردم نهاد می رسد ، این دوربین ها با بهانه های مختلف ( اعم از محدودیت های تبلیغ ، کسب مجوزهای لازم و ….) سعی در فراموشی و کمرنگ نمودن این حرکات دارند.

🔹البته نامهربانی صدا و سیمای لرستان با سازمان های مردم نهاد ، صرفا محدود به سومین جشنواره خیریه غذا نمی شود ، نمونه این موارد را در فعالیت های پیشین انجمن دانش آموختگان نیز به چشم دیده ایم . ( توزیع بروشورهای فرهنگی و پاکسازی نمادین ورزشگاه تختی خرم آباد ، اولین و دومین جشنواره خیریه غذا ، فعالیت های میدانی انجمن و… )

🔹فراموش نکنیم ، همین انجمن های مردمی هستند که در مواقع حساس و بحرانی به یاری شهر و دیار خود شتافته اند و بعضا با انجام وظایفی فراتر از حوزه کاری خود ، ناتوانی و کم کاری مسئولین را جبران نموده اند.

🔹حال سوال این است که آیا حمایت صدا و سیما و نام بردن از این انجمن ها ، کاری تبلیغاتی و نمایشی محسوب می شود ؟؟ آیا ، خدمت به مردم و نمایش نقاط مثبت جامعه ، رسالت و هدف مجموعه صدا و سیما نیست؟؟

🔹انجمن دانش آموختگان خرم آباد به نمایندگی از پنج سازمان مردم نهاد فعال در سومین جشنواره خیریه غذا ، خواهان تغییر نگرش صدا و سیمای مرکز لرستان در بازتاب فعالیت های انجمن های مردمی و ایجاد نگاه مثبت در بدنه اجتماعی است که موجبات افزایش اعتماد و همکاری میان شهروندان و سازمان های مردم نهاد فراهم گردد.

🔹در پایان امیدواریم با مساعدت و یاری جنابعالی شاهد همراهی بیشتری از سوی سازمان های مردم نهاد ، جامعه و رسانه ملی باشیم.

📝 دبیر انجمن دانش آموختگان خرم آباد
🔸انوشیروان سپهوند

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139308141259402574016404 139412251324128667352184 IMG13462702 image