تاریخ خبر: ۱۴ بهم ۱۳۹۴
با افتتاح سد حوضیان ۳۰۰۰ هکتار زمین زراعی دیم به آبی تبدیل می‌ شوند

با افتتاح سد حوضیان ۳۰۰۰ هکتار زمین زراعی دیم به آبی تبدیل می‌ شوند

استاندارلرستان:

شرکت آب منطقه ای لرستان عملکرد بسیار خوبی داشته است

با افتتاح سد حوضیان ۳۰۰۰ هکتار زمین زراعی دیم به آبی تبدیل می‌ شوند

گزارش:سعیده شکوری ، بامداد لرستان

دراین روزاستاندارلرستان درجمع خبرنگاران با عنوان این مطلب که سد حوضیان ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد وکمتر ازیک ماه آینده به بهره‌برداری خواهدرسیدگفت: در طول ۲ سال‌ گذشته تاکنون دراستان لرستان سدهای مروک و ایوشان به بهره‌برداری ‌رسید‎ه‎اند وحوضیان سومین سد لرستان است که ظرف یک ماه آینده افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

مهندس بازوندادامه داد: سدحوضیان۳۰۰۰ هکتاراز اراضی دیم را به آبی تبدیل می‌کند وشبکه پایاب آن ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه درمجموع تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان برای سد حوضیان هزینه شده و پیش‌بینی می‌شود تا ۱۵۰ میلیارد تومان برسد، افزود: درمجموع سدهای مروک، ایوشان وحوضیان ۷۰۰۰ هکتارزمین زراعی دیم را به آبی تبدیل می‌کنند.

استاندارلرستان ازفرماندارونماینده مردم الیگودرزدرمجلس شورای اسلامی وهمچنین از مهندس سیفی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان درخصوص روند رو به رشد سد حوضیان تشکر وقدردانی کرد وعنوان داشت: الیگودرزجاذبه طبیعی فراوانی برای گردشگران دارد، این سد درماندگاری گردشگران نقش بسیار خوبی دارد با این شرایط که کمبود منابع مالی در کشور وجود دارد اما شرکت آب منطقه ای لرستان عملکرد بسیار خوبی داشته است.

بازوند با اشاره به عملکردشرکت آب منطقه ای لرستان تاکید کرد: آب منطقه ای لرستان علیرغم بی پولی عملکرد خوب و رضایت بخشی دراستان داشته است.

وی با بیان این نکته که شبکه های پایاب سدها باید هرچه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسد، اظهارداشت: شبکه پایاب سدهای مروک وایوشان ۴۵ درصد رشد وشبکه های سد حوضیان ۸۵ درصد رشد عملیات اجرایی داشته اند.

استاندارلرستان گفت: عملیات اجرایی سدحوضیان با هدف تامین آب سه هزارهکتاراراضی پایین دست در سال ۸۳ آغازشده و با بهره برداری کامل از آن یکهزار و ۵۰۰ فرصت شغلی فراهم می شود.

بازوندتصریح کرد : این سد ازنوع خاکی با هسته رسی، به طول تاج ۵۳۳ متر وعرض ۱۰ متر ظرفیت ذخیره بیش از ۳۱میلیون مترمکعب آب را دارد.

وی دراین بازدید از ۲ پروژه دیگرشهرستان الیگودرزیعنی پروژه بزرگترین سایت پرورش ماهی الیگودرز که با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان آماده بهره داری می شود وهمچنین بیمارستان الیگودرزبازدیدوخاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این دو پروژه هم رو به اتمام می باشد، پروژه بیمارستان الیگودرز که چندین سال است به صورت نیمه کاره رها شده بود خوشبختانه با همت مسئولین و حضور وزیرفعال شد وتجهیزات در این بیمارستان نصب شده است که ازروند نصب تجهیزات و اقدامات انجام شده بازدید کردیم ودر آینده نزدیک یکی از مقامات کشوربرای افتتاح این بیمارستان به لرستان سفر می کند و ۹۰ میلیارد تومان هزینه این بیمارستان می باشد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 8 (6) پدر بلوط image

یک دیدگاه