تاریخ خبر: ۳۱ مرد ۱۳۹۵
شهرستان بروجرد در ۵ تخصص کاربردی با کمبود پزشک روبه‌رو است

شهرستان بروجرد در ۵ تخصص کاربردی با کمبود پزشک روبه‌رو است

شهرستان بروجرد در ۵ تخصص کاربردی با کمبود پزشک روبه‌رو است

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: شهرستان بروجرد در ۵ تخصص کاربردی ارتوپدی، چشم‌پزشکی، جراح مغز و اعصاب، متخصص طب اورژانس و مسمومیت با کمبود پزشک متخصص مواجه است.

محسن صیرفی  با اشاره به وجود برخی کمبودات در حوزه تخصص‌های درمانی این شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان بروجرد در پنج تخصص ارتوپدی، چشم‌پزشکی، جراح مغز و اعصاب، متخصص طب اورژانس و مسمومیت با کمبود پزشک متخصص مواجه است.

وی افزود: متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی در مهر و آبان ماه هرسال  به هنگام فارغ‌التحصیلی برای گذران طرح خود به مناطق و شهرهای مختلف کشور بر اساس تعداد متخصصان آن منطقه اعزام می‌شوند و درصورتی‌که نیرویی برای استان لرستان اعزام شود و دانشگاه علوم پزشکی به این شهرستان اعزام کند مشکل کمبود برخی تخصص‌های خاص درمانی در این شهرستان مرتفع خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: سال گذشته سهمیه تنها پزشک ارتوپد استان لرستان توسط دانشگاه علوم پزشکی لرستان به شهرستان بروجرد تعلق گرفت اما بااین‌حال در این تخصص خاص با توجه به جمعیت منطقه بازهم با کمبود مواجه هستیم.

وی درباره آخرین خبرها  از وضعیت تکمیل و واگذاری بیمارستان در حال احداث آیت‌الله بروجردی این شهرستان عنوان کرد: در جلسات کارشناسی برگزارشده مقرر شد کل ساختمان فیزیکی این بیمارستان تا ۲۲ بهمن‌ماه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی لرستان قرار گیرد و پس‌ازآن بنا به قول چند وزیر در رابط با تجهیز آن، عملیات نصب  تجهیزات پزشکی به‌سرعت انجام‌گرفته و آماده راه‌اندازی و افتتاح شود که امید است این عملیات تا پایان امسال تکمیل شود.

صیرفی به اقدامات انجام‌شده درزمینهٔ تجهیز و نوسازی چرخه درمان این شهرستان بر اساس اعتبارات تخصیص‌یافته اشاره و تصریح کرد: امید است اعتبارات تخصیص‌یافته در بودجه امسال بتواند برای تکمیل پروژه‌های در دست احداث شبکه بهداشت و درمان این شهرستان کفایت کند.

وی افزود: در حال حاضر اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) در شرف راه‌اندازی است و ظرف یک ماه آینده افتتاح می‌شود همچنین مرکز درمان بستر اشترینان، بخش جراحی قلب بیمارستان امام و افزودن چند تخت سی‌سی‌یو و آی سی یو به آن و نیز مرکز پزشکی هسته‌ای بیمارستان چمران در دست انجام است و امید است با تأمین اعتبار لازم بتوان هرچه سریع‌تر از این طرح‌ها بهره‌برداری کرده و چرخه درمان شهرستان بروجرد را تکمیل کرد.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2098477 139504251720333398140794 IMG16480278 index

یک دیدگاه