تاریخ خبر: ۰۱ شهر ۱۳۹۵
مجلس دریچه نفوذ امنیتی را بست/حذف ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه

مجلس دریچه نفوذ امنیتی را بست/حذف ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه

مجلس دریچه نفوذ امنیتی را بست/حذف ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه

بر اساس پیگری‌های تسنیم، کمیسیون امنیت ملی مجلس پس از بررسی‌های دقیق‌تر، ماده ۳۰ لایحه برنامه ششم توسعه را به دلیل نفوذ امنیتی و مغایرت با قانون اساسی، حذف کرد.

سیدحسین نقوی حسینی  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون متبوعش، از حذف ماده ۳۰ لایحه برنامه ششم توسعه به دلیل اشکلات جدی آن خبر داد.

وی افزود: ماده ۳۰ لایحه برنامه ششم توسعه که از سوی دولت ارائه شده، به دلیل اینکه خلاف قانون و ماموریتهای نیروهای مسلح است و  دریچه‌ای برای نفوذ امنیتی است، از سوی این کمیسیون رد شد.

پیشتر حجت الاسلام ذو‌النور عضو دیگر کمیسیون امنیت ملی مجلس  به تسنیم گفته بود که به دلیل نفوذ پذیری ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه، این ماده از سوی کمیسیون متبوعش رد می‌شود.

بر اساس آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، کلیه لوایح و طرحها پس از بررسی در کمیسیونهای تخصصی، در گزارشی نظرات اعضای کمیسیون را به صحن پارلمان و دیگر نمایندگان ارائه می‌کند.

در همین زمینه نمایندگان مجلس می‌توانند نسبت به حذف و یا اضافه کردن ماده‌ای به طرحها و لوایح اقدام کنند اما در غالب موارد بهارستان‌نشینان با حذف ماده‌ای از یک طرح یا لایحه آن را تصویب می‌کنند.

به گزارش تسنیم، بر اساس ماده ۳۰ لایحه برنامه ششم توسعه که از سوی دولت به مجلس ارائه شده،«در راستای مفاد مصرح در قانون اساسی و افزایش قدرت مقاومت و کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد کشور و به‌منظور مدیریت منسجم، هماهنگ و مؤثر روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران برمبنای اصل عزت، حکمت و مصلحت و برای پشتیبانی تحقق اهداف برنامه ششم توسعه، دستگاههای اجرایی و نیروهای مسلح مکلفند تمامی اقدامات خود در زمینه روابط خارجی را با هماهنگی وزارت امور خارجه انجام دهند»

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه