تاریخ خبر: ۰۱ شهر ۱۳۹۵
اگر اقتصاد نباشد فرهنگ نیست

اگر اقتصاد نباشد فرهنگ نیست

اگر اقتصاد نباشد فرهنگ نیست

اطلاع رسانی بامداد لرستان ـ خدیجه چنگایی
دردومین روزازهفته فرهنگی واقتصادی لرستان همایش اقتصادی استان لرستان درسالن جلسات بوستان گفت‌وگو شهرداری تهران با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان وامام جمعه خرم آباد، وزیر صنعت، معدن و تجارت ، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، استاندارلرستان ، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا ، نمایندگان مردم لرستان درمجلس شورای اسلامی ، فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران، مدیران نهادهای اقتصادی، مدیران بانک‌ها و مدیران دستگاه های اجرایی لرستان برگزار شد.
اگر اقتصاد نباشد فرهنگ نیست
نماینده ولی‌فقیه دراستان لرستان شامگاه سه‌شنبه دراین مراسم با بیان حدیثی ازرسول اکرم (ص) مبنی براینکه عبادت ۱۰ قسمت است که ۹ قسمت آن شامل کار، تلاش وکارآفرینی می شود گفت:امیدواریم این جلسه برای ما عبادت باشد و باانگیزه الهی و اخلاقی بتوانیم در امر مقدس برای خدمت به مردم ولایت مدار، مؤمن، انقلابی و شهیدپرور قدمی برداریم.
سید احمد میرعمادی افزود: علما ودانشمندان پیشرفت و موفقیت هر ملتی را مرهون چهار عامل شامل رهبری خردمند وحکیم، مردمی بصیر وآگاه، فرهنگ غنی و متعالی و اقتصاد سالم می دانند و معتقدند که اگر درهرجامعه‌ای این چهارعامل جمع شود پیشرفت وتعالی را به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی ازرهبری مقتدر، حکیم، دانا، باتقوا و با درایتی همچون رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی برخوردار است خاطرنشان کرد: وضعیت چهارهزارساله مردم لرستان و تمدنی که از تاریخ این سرزمین به‌جای مانده گویای این حقیقت است که این مردم سابقه فرهنگی درخشانی دارد.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه فرهنگ زمینه‌ساز و فراهم‌کننده بستر اقتصاد است گفت: فرهنگ به‌منزله ریل‌گذاری برای اقتصاد است و باید گفت فرهنگ ریل‌گذاری می‌کند تا اقتصاد رونق پیدا کند.
وی اظهار داشت: اقتصاد تقویت‌کننده فرهنگ است و این دوپایه و در کنار هم باید باشند.
آیت‌الله میرعمادی افزود: اگر اقتصاد نباشد فرهنگ نیست و این زنگ خطری برای ما است که باید به اقتصاد توجه کنیم.
وی با تأکید بر اینکه برای پیشرفت اقتصادی لوازمی نیاز است، عنوان کرد: نخستین عامل برای پیشرفت اقتصادی عزم عمومی و اراده همگانی است چراکه اراده عمومی و مطالبه مردمی یکی از عوامل پیشرفت است.
نماینده ولی‌فقیه با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی می‌خواهد در دنیا الگو باشد بیان کرد: اقتصاد و فرهنگ دو بال کمال و سعادت برای انسان است.
وی کار و تلاش را برای پیشرفت اقتصادی امروز مؤثر دانست و تصریح کرد: عرق شخص کارآفرین مانند خونی است که در زمین ریخته می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 139505061742167788233344 image

یک دیدگاه