تاریخ خبر: ۲۱ بهم ۱۳۹۴
از ابتدا در جریان مسائل و مشکلات مسکن مهر استان لرستان بوده ام

از ابتدا در جریان مسائل و مشکلات مسکن مهر استان لرستان بوده ام

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی تاکید داشت:

از ابتدا در جریان مسائل و مشکلات مسکن مهر استان لرستان بوده ام

درادامه این مراسم قائم‌مقام وزیر راه وشهرسازی با عنوان این مطلب که بیش از۱۰ بار به استان لرستان سفر کردم و ازابتدا در جریان مسائل ومشکلات مسکن مهراستان لرستان به‌ ویژه شهرخرم‌آباد قرار دارم گفت: اگراین مشکلات نبود به‌ طوریقین اکنون کار این ۹ هزار و ۵۰۰ واحدی مسکن مهر باقی‌مانده استان نیز به اتمام رسیده بود.

احمد اصغری مهرآبادی ضمن تقدیر از دستگاه‌های اجرایی استان لرستان برای تکمیل واحدهای مسکن مهر استان افزود: تأکید دولت و برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی بر این است که پروژه مسکن مهر در سال ۹۵ به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: درسطح کشورتلاش براین است که کار ساخت پروژه‌های مسکن مهر در سال آینده به اتمام برسد چرا که مردم منتظر هستند بنابراین ما به‌عنوان دولت موظف هستیم تا با تمام توان این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت : ما، در سطح کشور دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر داریم که از این تعداد کار یک‌ میلیون و ۸۵۰ هزار واحد به اتمام رسیده و ۳۵۰ هزار واحد دیگر را باید بسازیم تا این پروژه سال ۹۵ به پایان برسد.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه ازاین تعداد۲۰۵ هزار واحد در مرحله نازک‌کاری و ۹۵ هزار واحد دیگر در مرحله سفت‌کاری است، اظهار داشت: تا پایان شهریورماه سال۹۵ کار ساخت حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور به اتمام می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کارساخت مسکن مهر پردیس تهران دیرشروع و دربحث زمین وعوارض مشکلات خاصی وجود دارد بنابراین شاید نتوانیم این پروژه را در سال ۹۵ به اتمام برسانیم اگرچه تلاش می‌شود تا مسائل مشکل مسکن مهر پردیس نیز برطرف شود.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی عنوان داشت: در دولت یازدهم ۶۰۰ هزار واحد مسکن مهر افتتاح شد که تا پایان سال با تکمیل شدن ۱۰۰ هزارواحد دیگر این تعداد به ۷۰۰ هزار واحد می رسد.

اصغری مهرآبادی با اشاره به اینکه ۵۴ درصد اسناد مسکن مهر در این دولت صادرشده است خاطرنشان کرد: علیرغم تنگناهای که وجود داشته دولت حتی یک‌لحظه کار مسکن مهر را تعطیلی نکرده است.

وی بیان داشت : در طول دو سال و نیم گذشته ۷۰۰ هزار واحد مسکن در دست‌ساخت بوده درحالی‌که طی ۲۷ سال گذشته یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور احداث‌شده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی تصویب افزایش سقف تسهیلات از ۲۵ به ۳۰ میلیون تومان را یکی دیگر از کمک‌های دولت در حوزه مسکن مهر برشمرد و گفت: افزایش مدت‌زمان بازپرداخت اقساط از ۱۵ سال به ۲۰ سال از دیگر اقدامات دولت بود که توانست در این زمینه مصوبه شورای پول و اعتبار را بگیرد.

اصغری مهرآبادی تصریح کرد: دولت در بحث مسکن مهر یک‌دوم هزینه عوارض پروانه ساختمان را تقبل کرد تا مردم بتوانند صاحب‌خانه شوند.

وی افزود: به موضوعاتی که دراستان لرستان توسط استاندار مطرح وپیگیری می شود، کمک می‌کنیم تا سال ۹۵ تمام پروژه‌های مسکن مهر این استان به اتمام برسد.

اهدا ی کلید مالکین مسکن مهرخرم آباد

دراین مراسم قائم‌مقام وزیر راه وشهرسازی به اتفاق مهندس بازوند استاندارلرستان درمحل این پروژه ودرمنزل یکی ازمالکین مسکن مهرخرم آباد حاضرشدند وكليد وسند اعياني یک واحد مسكوني را به صورت نمادين به صاحبش اهدا كردند.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه