تاریخ خبر: ۲۸ مهر ۱۳۹۴
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان خبرداد: از شب اول ماه محرم تا روز دوازدهم ماه محرم  اوقاف و امور خیریه لرستان ۵ تجمع برگزار می‌کند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان خبرداد: از شب اول ماه محرم تا روز دوازدهم ماه محرم اوقاف و امور خیریه لرستان ۵ تجمع برگزار می‌کند

اطلاع رسانی بامداد لرستان
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان لرستان درنشست خبری با اصحاب رسانه که باعنوان «بصیرت عاشورایی» درسالن جلسات اوقاف و امورخیریه لرستان برگزار شد ، ضمن تسلیت ایام محرم وحادثه منا، با اشاره به این‌که اوقاف و امورخیریه بر این باور است که با کمک اصحاب رسانه ومطبوعات وصاحبان قلم می‌تواند مثل گذشته کارها را بهتر از پیش جلو ببرد، گفت: اگر در این جلسات مطالبی گفته می‌شود که با آنها آشنا هستید به این جهت است که اوقاف این برنامه‌ها را هرساله برگزار می‌کند.
حجت الاسلام مرتضی خاکبازافزود: هرسال از طرف سازمان مرکزی در محوریت بقاع متبرکه و مسجد، کارهای اجتماعی و درکارهای حقوقی و ثبتی یک برش برنامه‌ای برای استان لرستان تعریف می‌شود گرچه عنوان برنامه‌ها تکراری است اما محتوای آن نسبت به سال‌های گذشته متفاوت است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان لرستان با اشاره به اینکه اولویت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه لرستان، محوریت کارهای فرهنگی و اجتماعی است، عنوان کرد: اولین برنامه اوقاف و امور خیریه طرح آرامش بهاری است که از ۲۸ اسفند تا ۱۷ فروردین برگزارمی‌شود که درسال ۹۴ طرح «آرامش بهاری» لرستان جزء سه استان برتر کشور بود. و بازرس اوقاف کشور با حضوری که در استان داشت و با مصاحبه‌هایی که با اصحاب رسانه داشت از استان لرستان به‌عنوان استان پیشتاز کشور نام برد.
وی با اشاره به این‌که دومین طرحی سازمان اوقاف و امورخیریه انجام می‌دهد، طرح تربیت حافظان قرآن کریم است، عنوان داشت : این طرح چهار سال است که در حال برگزاری است، و در هر سال رقم و تعداد افراد قرآن‌آموز ما متغیر هستند.
خاک‌باز تصریح کرد: تعهد سازمان اوقاف لرستان به مقام معظم رهبری، در سالجاری که سال چهارم و به‌نوعی آخرین سال برگزاری این طرح است چراکه ممکن است سال آینده به شکل دیگری مطرح شود، یک میلیون قاری وحافظ بوده است که ما امسال ظرفیت‌مان را با ۳۱ استان تکمیل کردیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به اینکه لرستان در طول این چهار سال بین ۲۳ هزار تا ۲۵ هزار نفر قرآن آموز را تربیت‌کرده است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ بالای هشت هزار نفر قرآن آموز در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، که درسال ۹۴ توانست رتبه برتر کشوری را در این زمینه به خود اختصاص دهد.
وی گفت: طرح «سوگواره یاس نبوی» طرح دیگری است که سازمان اوقاف و امور خیریه لرستان آن‌ را انجام می‌دهد و در دهه اول و دوم ایام شهادت حضرت زهرا (س) با دعوت از مبلغان غیربومی و بومی انجام شد.
خاکباز در رابطه با طرح «ضیافت الهی» که در ایام ماه مبارک رمضان انجام می‌شود، عنوان کرد: در ماه رمضان از بیش از ۲۰۰ مبلغ غیربومی و حداقل ۵۰ مبلغ بومی دعوت کردیم که در این طرح ما را یاری کردند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به اینکه از شب اول ماه محرم تا روز دوازدهم ماه محرم پنج تجمع برگزار می‌کنیم، اظهار کرد: روز دوم ماه محرم که اولین جمعه این ماه است و همزمان با ورود کاروان امام حسین(ع) به سرزمین کربلا است، در نوبت صبح در امامزاده زیدبن علی(ع) تجمع شیرخوارگان حسینی را داریم و در نوبت بعدازظهر تجمع «لبیک یا حسین(ع)» را برگزار می‌کنیم.
وی ادامه داد: سال گذشته اولین دستگاهی که ورود کاروان امام حسین(ع) را به عزا نشست سازمان اوقاف و امورخیریه بود که درکنار امامزاده‌ها در تمام شهرستان‌ها برگزار شد و به‌دنبال این هستیم که این طرح برای ابد نهادینه شود.
خاکباز خاطرنشان ساخت : تجمع «اهلا من‌العسل» به مناسبت شهادت قاسم بن حسن(ع) سومین تجمع این سازمان در ایام ماه محرم است و تجمع سوگواران حسینی در تاسوعا و عاشورای حسینی در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه استان برگزارمی‌شود که در این طرح از ۲۰۰ مبلغ بومی و غیربومی دعوت به‌عمل‌آمده است.مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان بیان کرد: تجمع «رهروان حضرت زینب(س)» در دوازدهم محرم برگزارمی‌شود و علاوه بر اجرای این برنامه‌ها هر شب در امامزاده‌ها و مساجد تحت پوشش اوقاف برنامه برگزار می‌شود.وی با اشاره به اینکه اوقاف و امور خیریه علاوه بر اجرای برنامه‌های مناسبتی مانند موالید و شهادت‌ها برنامه‌های ابداعی دیگری نیز برگزار می‌کند، تصریح کرد: برنامه‌هایی مانند «اسرائیل کودک کش»، و برنامه «یمن تنها نمی‌ماند» از برنامه‌های ابداعی این سازمان است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 8 (3) 2185036 8 (8)

یک دیدگاه