تاریخ خبر: ۲۱ بهم ۱۳۹۴
مهندس ذکایی : علت تعریف این پروژه در اطراف دریاچه کیو مشاهده تمام چشم انداز دریاچه  و کوه های اطراف آن بوده است

مهندس ذکایی : علت تعریف این پروژه در اطراف دریاچه کیو مشاهده تمام چشم انداز دریاچه و کوه های اطراف آن بوده است

گفت و گوی اختصاصی بامداد لرستان با مشاور طرح هتل ۵ستاره کیو:

علت تعریف این پروژه در اطراف دریاچه کیو مشاهده تمام چشم انداز دریاچه

و کوه های اطراف آن بوده است

همه ایران زیباست ولی دربعضی نقاط این استان خداوند زیبائیها والطاف بی نهایتی را درمحیط طبیعی به ودیعه گذاشته است که شاید درخیلی ازاستان های دیگر باشد.
استان لرستان با تمام ظرافت های موجود درسطوح طبیعی اش، سختی های طبیعت کوهستانی را دارد که یک شکل خاصی را به این مجموعه داده است.
به وجود آوردن محیط های زیبا ودلپذیر مصنوعی درکنارزیبائی های طبیعی این استان وکمک به هرچه زیباتر شدن محیط باعث جذب گردشگر می شود.
زیرساخت های گردشگری هرچه بیشتر وچه عظیم تر، صنعت توریسم را بیشتر رونق می بخشد و چه زیبا و لذت بخش است افرادی که از این سرزمین و این منطقه مهاجرت نموده اند اما دل درگرو آبادانی و پیشرفت سرزمین آبا و اجدادی خود دارند.
مجری طرح هتل پنج ستاره کیو خرم آباد درگفت وگوی اختصاصی با بامداد لرستان گفت: طبق مطالعات صورت گرفته پتانسیل آب و هوایی، کوه های بسیار زیبا، طبیعت زند ه و از همه مهمتر آبی که د ر این منطقه وجود د ارد و باعث زیبایی محیط زیست و فضای سبزش شد ه است ما را مجاب به احد اث این هتل در مرکز استان نمود.

IMG_1724

مهندس محسن ذکایی با بیان اینکه نبود فضای سبز د ر بسیاری از شهرستانها یک معضل برای بوجود آورد ن چنین فضایی است گفت: خوشبختانه درخرم آباد ما با کنار هم گذاشتن این نعمت های خد ادادی مجموعه هتل کیو را به صورت یک فضای ترکیبی و فرهنگی شامل پارکینگ های زیرزمینی وپیش نیازهای تاسیساتی در زیرزمین و د ر طبقه هم کف ورودی ها وفضاهای تجاری که مکمل ولازمه هتل های چهار ستاره به بالاست را درکناراین فضای بسیار زیبای طبیعی ایجاد می کنیم، با یک معماری ایرانی ـ اسلامی هماهنگ با ساختمان هایی قد یمی و آثار باستانی که د راین شهروجود دارد.
وی با بیان اینکه د ر دنیا شکل گرفتن یک پروژه تفریحی وخدماتی به لحاظ نوع مصالح روز با هماهنگی برای استفاده اش تعریف می شود، افزود: دراین طرح ما سعی کرد ه ایم منهای این طرح ومصالح درداخل مجموعه با آخرین تکنیک ها و روشهای مدرن معماری در بخش داخلی تعریف کنیم و دربخش بیرونی نیز سعی بر این بود ه که از رواقهای درطبقات همکف وترازهای صفر به اضافه معماری به صورت منطبق از شمال زمین به طرف جنوب زمین، ساختمان را د ر ۱۵ طبقه با زیرزمین ها تعریف کنیم.
علت نگاه ما این بود ه است که بتوانیم ازاین فضاها نهایت استفاد ه را ببریم بطوری که بالکن های بسیار باز با فلاورباکس های مناسب ایجاد و نوع درخت هایی که به عنوان رفگاردن در ترازهای بالاتر استفاده می شود ، با طبیعت زنده این منطقه هماهنگ باشد چون درضلع جنوبی، دریاچه زیبای کیو قرار گرفته و زیبایی خاصی به هماهنگی این طرح داد ه منهای تفریحگاهی که برای مردم خرم آباد شکل گرفته بهترین راهنمای ماست برای نزدیک شدن طرح ما به فضای طبیعی استان لرستان که تشکیل شده از آب ، سنگ و کوه های مرتفع و از همه مهمتر آب و هوای بسیار مناسب.
علت اینکه در بحث اصلی رواق را می خواهیم د رطبقات زیراستفاده کنیم این بود ه که زمان هایی که به صورت هوای گرم د ر فصول گرمایی و یا هوای سرد و خنک در فصول سرمایی وجود د ارد تمام افرادی که برای مراجعه به هتل یا فضاهای تجاری آن می آیند بتوانند از پوشش رواق هم به عنوان سایبان و هم ترکیبی از معماری قدیم ما که در فضاهای تجاری مثل بازاچه ها و بازارهای ما شکل گرفته استفاده کنند.
ازهمه مهمترخوشبختانه لرستان به لحاظ پتانسیل جذب توریسم مخصوصا دراطراف خرم آباد به واسطه آبشارهای زیبا، رودخانه ها ومکان های تفریحی زیبا می تواند به عنوان یک جاذبه هماهنگی و توریستی مکملی باشد که برای طرح تعریف شده، لذا آنچه ما را به سمت طراحی این طرح برد احداث یک هتل با این مختصات در مرکز استان بود که ابتدا برای من به عنوان یک ایرانی سخت بود اما، دلم می خواست کاری انجام دهم تا اینکه خونگرمی ومهمان نوازی استان لرستان مخصوصا خرم آباد ما را مجاب به ایجاد فضایی کرد که مردم بتوانند برای اسکان در تمام فصولی که به عنوان فصل های توریستی به اینجا می آیند مورد استفاده قرار گیرد.
ما، درکناراین طرح سالن های چند منظوره طبق تحقیق میدانی و تعدادی تالارها نیز درنظر گرفتیم.
وی با تشکر ازاستاندار و مجموعه ایشان خصوصا آقای اصلانی معاونت عمرانی و کلیه کارگروه ها ی استان به خاطر جلسات گفت: در این مدت همگی افراد ذکر شده با روی باز و نگاه کاملا مثبت ما را دلگرم کردند تا بتوانیم کاری که برای استان انجام دهیم به عنوان یک کار نمونه برای ایران بماند .
مهندس زکایی گفت: با توجه به هماهنگی و همکاری مسئولین استان در این زمینه به محض اینکه نقشه های فاز یک با آن نگاه هایی که مورد نظر است جمع شد ما می توانیم مجوز اولیه را بعد از قطعی شدن فاز یک بگیریم تا آماده شدن نقشه ای فاز دو می توانیم عملیات خاکبرداری و پایدار سازی مان را داشته باشیم. سعی ما بر این است که با بهترین تکنولوژی پایدار سازی و مقاوم سازی بتوانیم پروژه را جمع بندی کنیم و در نهایت مجموعه را به طرف عملیات اجرایی پیش ببریم.
وی درپاسخ به این سوال بامداد لرستان که اعتبار این طرح چگونه تامین می شود گفت: اعتبار این طرح شخصی است ولی طبیعتا برای پروژه های دولتی وپروژه هایی که در فرمت گردشگری قرار می گیرد دولت تسهیلاتی را درنظر می گیرد تا نگاه مردم را به طرف احداث چنین مکانهایی بیشتر کند و ما هم در این راستا در رایزنی با چند بانک برای گرفتن تسهیلات هستیم تا بتوانیم این مجموعه را تا انتهای کار با یک خروجی خوب جمع کنیم تا الگویی باشد برای همشهریان ودیگرایرانی ها برای بوجود آوردن چنین مجموعه هایی چرا که طبق برنامه ریزیهای انجام شده درهمین شهرخرم آباد چندین فضای مشابه دیگرنیازاست چرا که هماهنگی طبیعی و الطاف خداوند دراین منطقه به گونه ای است که می شود ازهمه فضاهای خوب این شهر استفاده کرد وشهر را به صورت یک ویو تعریف شده دید.
ما امیدواریم در آینده منهای پروزه هتل کیو پروژه های دیگر و مشابه را با کمک تسهیلاتی که دولت از قبل برای فضاهای گردشگری تعریف کرده داشته باشیم چون در این شهر طبق عکس های گرفته شده درختانی زیبا وجود دارد که گویای آب و هوای خوب این منطقه است از طرفی سنگ های زیبا به صورت یک قاب نمایشی در اطرافش قرار گرفته ، از همه مهمتر مردمان با غیرتش تکمیل کننده چنین طرحهایی می باشد.
به هر روی امیدوارم خروجی کاربه گونه ای باشد که توانسته باشیم جواب اعتماد مردم و مسئولین شهر را آنطور که شایسته آن هستند داده باشیم و مصاحبه بعدی ما هنگام افتتاح این پروژه باشد.
ما بعد ازعملیاتی شدن این طرح وشروع ساخت یک پروسه زمانی ۳۶ ماهه را تعریف کرده ایم که زمان خیلی دوری برای به سرانجام رساندن طرح نیست. امیدواریم این پروژه درزمانی کمتر اززمان اعلام شده به نتیجه برسد وتحویل این مردم خوب شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

فرزاد محمدی image image

یک دیدگاه