تاریخ خبر: ۰۳ شهر ۱۳۹۵
۴۴ متکدی پاکستانی در خرم‌آباد جمع‌آوری شد

۴۴ متکدی پاکستانی در خرم‌آباد جمع‌آوری شد

۴۴ متکدی پاکستانی در خرم‌آباد جمع‌آوری شد

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: ۴۴ متکدی از اتباع بیگانه که اقدام به تکدی‌گری در خرم‌آباد کرده بودند شناسایی و جمع‌آوری شدند.

سید سعید شاهرخی امشب در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان اظهار داشت: با تحقیقات به‌عمل‌آمده مشخص شد بیشتر متکدیانی که در سطح معابر و خیابان‌های خرم‌آباد اقدام به ایجاد مزاحمت برای مردم و تکدی‌گری کرده بودند از اتباع بیگانه کشورهای خارجی همسایه هستند.

وی با اشاره به جمع‌آوری ۴۴ متکدی پاکستانی در خرم‌آباد و اعزام آن‌ها به اردوگاه تشخیص هویت در استان مرکزی افزود: این تعداد از متکدیان به‌صورت سازمان‌یافته در سطح شهر اقدام به تکدی گری می‌کردند که در اقدامی هماهنگ توسط دستگاه‌های مرتبط شناسایی و جمع‌آوری شدند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بیان کرد: این متکدیان پس از تشخیص هویت در اردوگاهی در استان مرکزی نسبت به  بازگشت آن‌ها به کشورشان توسط دستگاه‌های مربوطه اقدام می‌شود.

وی با اشاره به مبادی مجاز و قانونی کمک به نیازمندان از طریق دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد: شهروندان لرستانی می‌توانند در صورت تمایل در راستای کمک به نیازمندان از طریق مراجع رسمی همچون  کمیته امداد و بهزیستی کمک‌های خود را به دست نیازمندان واقعی رسانده و مانع گسترش تکدی گری در سطح جامعه شوند.

در ادامه این جلسه غلامرضا آقامیرزایی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر لرستان آموزش ۱۵۷هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان مقطع دوم متوسطه، معلمان و والدین آن‌ها در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: طرح آموزش جامعه دانش‌آموزی و فرهنگیان استان با انجام اقدامات کارشناسی شده و مقدماتی از قبیل آموزش ۶۰ نفر از مربیان در حوزه پیشگیری از اعتیاد و نیز تهیه بسته‌های آموزشی از ابتدای سال تحصیلی جدید در جامعه هدف صورت می‌پذیرد.

وی با اشاره به تصویب طرح پاک‌سازی نقاط آسیب خیز استان عنوان کرد: با نهایی شدن این طرح از هفته آینده به‌صورت پایلوت پاک‌سازی مناطق از معتادان متجاهر و بزهکاران و ساماندهی آن‌ها در چند نقطه از استان اجرایی می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر لرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۵ سمن مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان لرستان فعالیت می‌کنند که می‌توان با ایجاد رقابتی سالم این سمن‌ها را فعال کرده تا بتوانند در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه پیشگیری، فرهنگ‌سازی و صیانت اشتغال بهبودیافتگان به‌عنوان پل ارتباطی مردم و دستگاه‌های اجرایی فعالیت کنند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

13950303142605547753794.png 139407041559513036176824 13930218191457772714054 2112581

یک دیدگاه