تاریخ خبر: ۰۳ شهر ۱۳۹۵
وزیر نفت: حذف کارت سوخت گرفتاری‌های دولت را کم می‌کند

وزیر نفت: حذف کارت سوخت گرفتاری‌های دولت را کم می‌کند

حذف کارت سوخت گرفتاری‌های دولت را کم می‌کند/ قراردادهای جدید نفتی هفته آینده در هیئت دولت مطرح می‌شود

وزیر نفت گفت: با اجرایی‌شدن قراردادهای جدید نفتی بازیافت در میدان‌های مشترک گازی و نفتی افزایش می‌یابد و تولید در این میدان‌ها که افت کرده احیا می‌شود.

 بیژن نامدار زنگنه ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به طرح‌های جدید وزارت نفت در راستای قراردادهای صنعت نفت اظهار داشت: جلسات متعدد تخصصی برای تصویب قراردادهای نوین نفتی برگزار شده که پس از اصلاح‌های موارد مطرح شده هفته آینده در هیئت دولت مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش‌نویس این طرح تنظیم می‌شود، گفت: در صورتی که در هیئت دولت تأیید شد پیش‌نویس قرارداد تنظیم می‌شود که این توانایی جدید برای کشور ایجاد می‌کند که ادامه قراردادهای گذشته است.

وزیر نفت با ابراز اینکه در قراردادهای نوین صنعت نفت پیمانکاران بر اساس عملکرد سود و زیان می‌کنند، گفت: پیمانکاران اگر فعالیت نداشته باشند دریافت‌های آنان کاهش می‌یابد که ممکن است زیان هم داشته باشند.

زنگنه با اعلام اینکه در این قراردادها بازیافت میدان‌های نفتی قدیمی مورد توجه است تصریح کرد: بر اساس الگوی جدید به‌نام آی‌پی‌سی، قرار است کشف و توسعه میدان‌های قدیمی نفت و گاز به پیمانکاران خارجی داده شود.

وی افزود: در این راستا میدانهای مختلف از جمله میدان نفتی فرزاد«B» و سروش در استان بوشهر طرح‌های بازیافتی در آنها اجرا می‌شود.

وزیر نفت با اشاره به اینکه میدان‌های مشترک نفتی و گازی بر اساس الگوی جدید بازیافت می‌شود، افزود: با اجرایی شدن قراردادهای جدید نفتی بازیافت در میدان‌های مشترک گازی و نفتی افزایش می‌یابد و تولید در این میدان‌ها که افت کرده احیا می‌شود.

زنگنه با اشاره به حذف کارت سوخت گفت: تصویب حذف کارت سوخت یک لایحه مهمی است که این مصوبه سبب کم شدن گرفتاری‌های دولت می‌شود.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image ساکی image 139412181821162437300904

یک دیدگاه