تاریخ خبر: ۰۴ شهر ۱۳۹۵
ریشه تروریست استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار است/قانون بانکداری بدون ربا کامل اجرا نشده است

ریشه تروریست استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار است/قانون بانکداری بدون ربا کامل اجرا نشده است

ریشه تروریست استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار است/قانون بانکداری بدون ربا کامل اجرا نشده است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تروریست را یکی از اساسی‌ترین معظلات جامعه جهانی امروز دانست و گفت: علت و ریشه تروریست استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار است.

ب آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خرم‌آباد مسئله تقوا و خداترسی را یکی از نشانه‌های  اهل بهشت دانست و اظهار داشت: امام صادق (ع) فرمود اهل بهشت چهار نشانه‌ دارند که این نشانه‌ها صورت شاداب، زبان نرم و گویا، دل‌های مهربان و به‌ دور از کینه و دستان بخشنده است.

وی در رابطه با مناسب‌های این هفته افزود: جمعه ۲۳ ذیقعده روز زیارتی حضرت ثامن‌الحجج امام رضا(ع) است که مردم از راه دور و نزدیک می‌توانند زیارت‌نامه این حضرت را بخوانند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بزرگداشت محمد زکریای رازی عنوان کرد: این روز به نام روز داروسازی نامگذاری شده که از همه‌کسانی که در بخش داروسازی فعالیت دارند تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی با اشاره به سالروز انفجار تروریستی حرم امام علی(ع) بیان کرد: در این حادثه شهید آیت الله سید محمدباقر حکیم و تعدادی از شیعیان به شهادت رسیدند.

آیت الله میرعمادی به ۱۰ شهریور سالروز تصویب قانون بانکداری بدون ربا اشاره کرد و گفت: متأسفانه این قانون به‌طور دقیق و کامل اجرا نشده و برخی از بانک‌ها به دنبال سود خود هستند و به دنبال رونق تولید نیستند.

وی گره‌گشایی و بر طرف کردن مشکلات را هدف بانکداری اسلامی دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم بانک بدون ربا داشته باشیم باید از سود بانک‌ها کاسته شود که  با تلاش دولت سود بانکی به ۱۸ درصد رسید اما این  سود بانکی زیاد است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: اگر ما بخواهیم تولید در جامعه رونق داشته باشد باید سود بانکی کم شود و پول‌ها به سمت تولید و اشتغال برود.

آیت الله میرعمادی با تأکید بر اینکه برای جلوگیری از انباشت پول باید مالیات از صاحبان سپرده گرفته شود، اظهار داشت: در اسلام مضاربه مشروع شد بدین معنا که پول در خدمت کار، اشتغال و تولید در بیاید پس آن موقع است که می‌توانیم بانکداری اسلامی داشته باشیم.

وی افزود: تا زمانی که سود بانکی این‌قدر بالاست نباید انتظار تولید و اشتغال را داشته باشیم بنابراین امیدواریم همه برای برطرف کردن این مسئله کمک کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: دوشنبه هشتم شهریورماه سالروز انفجار دفتر نخست‌وزیری توسط منافقان کوردل است که منجر به شهادت مظلومانه شهدای والامقام رجایی و باهنر شد.

وی ضمن تبریک هفته دولت و تقدیر از زحمات دولتمردان بیان کرد: سالروز شهادت شهد رجایی و باهنر به‌عنوان روز مبارزه با تروریست و هفته دولت نامگذاری شده است.

آیت الله میرعمادی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت سه ویژگی مهم را برای شهیدان رجایی و باهنر برشمردند و فرمودند، شهیدان رجایی و باهنر الگوی اخلاص، پرکاری و مردمی بودن هستند.

وی خاطرنشان کرد: این سه خصلت سبب شده تا دولت شهیدان رجایی و باهنر، دولت اسوه، الگو باید چون کاری که انجام می‌دادند برای رضای خدا بود و هرچه در توان داشتند خدمت کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه دوران شهید رجایی و باهنر دوران درخشش خدمت به مردم بوده است، اظهار داشت: امروز هنوز طرح شهید رجایی برای افراد مسن بر سر زبان‌هاست.

وی بابیان اینکه دولتمردان ما باید از شهیدان رجایی و باهنر الگو و درس بگیرند، افزود: صداقت، پاکی، دیانت، خدمت، تبعیت از ولایت‌فقیه از مهم‌ترین ویژگی‌های شهیدان رجایی و باهنر بوده است.

آیت الله میرعمادی عنوان کرد: ویژگی‌های شهیدان رجایی و باهنر امروز برای مردم ارزشمند‌ است و مردم به دنبال این‌گونه مسئولان هستند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت  نکاتی ظریفی در رابطه باسیاست خارجی و مذاکرات هسته‌ای بیان کردند و فرمودند انتقادی که داریم از مذاکره‌کنندگان ما نیست؛ مذاکره‌کنندگان زحمت کشیدند و هرچه در توان داشتند انجام دادند، انتقاد ما به‌طرف مقابل (آمریکا و استکبار جهانی) است که بدعهد است و به امضا و قراردادها پایبند نیست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بابیان اینکه مقام معظم رهبری از ابتدا تا به امروز از مذاکره‌کنندگان حمایت کردند، گفت: در این راستا تمام انتظارت رهبری برآورده نشد اگرچه از اول نیز فرمودند مذاکره به‌جایی نمی‌رسد چون طرف مقابل شیطان و بدعهد است.

وی تصریح کرد: در این زمینه ما باید دقت کنیم چراکه عده‌ای به‌جای حمله به آمریکا و استکبار جهانی به نیروهای خودی حمله می‌کنند که این برخلاف مشی مقام معظم رهبری است.

آیت الله میرعمادی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت نکات دقیق و کارشناسانه‌ای در مورد اقتصاد مقاومتی مطرح کردند که تقاضا می‌شود به این بخش از فرمایشات رهبری توجه و عمل شود.

وی بابیان اینکه دولت در این‌ یکسال باقی‌مانده باید اقدام و عمل و تلاش مضاعف داشته باشد، افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی کار روزانه و متعارف به‌جایی نمی‌رسد بنابراین باید تلاش‌ها بیش از فعالیت‌های روزانه باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه امروز عملی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بالاترین خدمت و بالاترین کاری است که مسئولان می‌توانند انجام دهند، عنوان کرد: سیاست اقتصاد مقاومتی باید باکار جهشی انجام شود.

وی بیان کرد: تلاش شبانه‌روزی، به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها و فعال کردن صنایع کوچک و متوسط سبب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: در فرمایشات مقام معظم رهبری شرایط تحقق و موانع اقتصاد مقاومتی مطرح‌ شده است که باید در فرصت‌های مناسب به آن پرداخته و گفتمان‌سازی شود.

وی تروریست را یکی از اساسی‌ترین معظل جامعه جهانی امروز دانست و گفت: امروز دامنه تروریست وسیع شده و همه کشورها را در برگرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: امروز همه احساس می‌کنند که خطر تروریست جدی است اما سؤال اینجاست که علت و ریشه گسترش تروریست چیست که بدون تردید باید گفت علت و ریشه تروریست استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار است.

وی افزود: آمریکا تروریست را به تروریست خوب و بد تقسیم کرده است که این یعنی از تروریست حمایت می‌کنم که ننگ است برای آمریکا داعش را در سوریه تروریست خوب می‌داند.

آیت الله میرعمادی عنوان کرد: آمریکا ابتدا القاعده را تروریست خوب می‌دانست اما بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر آن را تروریست بد دانست در صورتی‌ که خصومت، ترور و تهدید در همه‌جا بد است.

وی با بیان اینکه امروز تروریست به‌عنوان یکی از ابزارهای سلطه استکبار جهانی تبدیل‌ شده است، بیان کرد: استکبار جهانی از تروریست برای سلطه خود استفاده و آن‌ها را حمایت و تشویق می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان جمهوری اسلامی ایران را بزرگ‌ترین قربانی تروریست دانست و گفت: شهید رجایی و باهنر، شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، دانشمندان هسته‌ای ایران، شهدای محراب و آحاد مردم قربانی تروریست هستند.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم در دنیا با تروریست مبارزه شود در درجه اول آمریکا و استکبار جهانی باید دست از حمایت تروریست بردارند والا همین مسئله ادامه دارد.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در پیامی کوتاه اما جامع به ورزشکاران و المپیک نکات بسیار ارزشمند و دقیقی را بیان کردند که این پیام حاکی از آن است که ورزشکاران ما پرچم‌داران اخلاق و مدافعان ارزش‌ها بودند.

وی اظهار داشت: بانوی ورزشکاری که باحجاب کامل در مسابقات حاضر شد و اخلاقی که ورزشکاران از خودشان بروز دادند جای تقدیر و تشکر دارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: به‌طور یقین ورزشکاران ما تا زمانی که اخلاق مدار و مدافع ارزش‌ها باشند در تمام صحنه‌ها محبوبیت دارند و مردم از آن‌ها قدردانی می‌کنند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

IMG_20160301_110226 image image

یک دیدگاه