تاریخ خبر: ۲۹ بهم ۱۳۹۴
پژوهشگاه پارک علم و فناوری استان لرستان افتتاح می‌شود

پژوهشگاه پارک علم و فناوری استان لرستان افتتاح می‌شود

پژوهشگاه پارک علم و فناوری استان لرستان افتتاح می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: ساختمان اداری و پژوهشگاه پارک لرستان با مساحت ۲۰ هکتار، تا پایان امسال افتتاح می‌شود.
مجید یاراحمدی با بیان اینکه بازدهی صنعت لرستان ۲۵ درصد است، اظهار داشت: یکی از علل مهم ورشکستگی صنایع استان لرستان، وجود نیروی انسانی ضعیف است.
وی افزود: بسیاری از صنایع استان در آغاز فعالیت خود سرمایه و امکانات داشتند اما در مدیریت نیروی انسانی خود ناتوان بودند و مدیریت لازم را در بحث رصد بازار، رصد فناوری و طراحی زنجیره تأمین صحیح، نداشتند و این منجر به ورشکستگی آن صنایع شد.
رئیس پارک علم و فناوری لرستان عنوان کرد: بیش از ۹۷ درصد صنعت ما، مبتنی بر نهاده‌های تولید است و این یعنی یک چهارم بازدهی نرمالی که می‌شود از صنعت داشت و برای اینکه کارایی صنعت استان به صددرصد برسد، باید از تولید مبتنی بر نهاده‌های تولید، به سمت تولید مبتنی بر تحقیق و توسعه و مزیت رقابتی تکنولوژی پایه حرکت کنیم.
وی با اشاره به سنتی بودن صنعت لرستان، تصریح کرد: تا زمانیکه سرمایه‌گذار و به عبارتی صاحب صنعت، به تنهایی تصمیم‌گیروتصمیم‌ساز است نمی‌توان انتظار داشت صنایع ما موفق و پیشرو باشند و به ورشکستگی مبتلا نشوند، باید مدیر ازسرمایه‎گذار جدا شود وتیمی از خبرگان به مدیریت صنعت موردنظر بپردازند.
وی بیان کرد: ساختمان اداری و پژوهشگاه پارک لرستان با مساحت ۲۰ هکتار، تا پایان امسال افتتاح می‌شود و روند احداث ساختمان چند مستأجره شرکت‌های فناور نیز با مساحت چهار هزار متر مربع، نیز تا قبل از پایان سال، آغاز می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه