تاریخ خبر: ۰۵ شهر ۱۳۹۵
برگزاری لیگ جهانی کبدی با حضور ۱۲ کشور در ایران

برگزاری لیگ جهانی کبدی با حضور ۱۲ کشور در ایران

برگزاری لیگ جهانی کبدی با حضور ۱۲ کشور در ایران

 

خرم آباد – رئیس فدراسیون کبدی از برگزاری لیگ جهانی کبدی در ایران با حضور ۱۲ کشور دنیا خبر داد.

، محمدرضا مقصودلو ظهر شنبه در جلسه مجمع هئیت کبدی استان لرستان توسعه و تعمیم ورزش را از اهداف وزارت ورزش و جوانان دانست و اظهار داشت: اعضاء وزارت ورزش و جوانان همگی باید در راستای تحقق اهداف این وزارتخانه تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه رشته کبدی هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان در المپیک آسیایی حضور دارد، بیان داشت: با توجه به در پیش رو بودن مسابقات جهانی کبدی و المپیک آسیایی همگی باید زمینه حضور موثر رشته کبدی را در این مسابقات فراهم آوریم.

رئیس فدراسیون کبدی گفت: رشته کبدی از سال ۷۵ تا کنون در کشور فعال شده و طی این ۱۹ سال توانسته است جایگاه خود را در ورزش کشور به خوبی نشان دهد به طوری که اکنون در رشته کبدی در جایگاه مقام دوم تا سومی جهان و آسیا قرار داریم.

مقصودلو بر لزوم تلاش برای ارتقاء جایگاه کبدی ایران در جهان تاکید کرد و افزود: تیم ملی کبدی هم اکنون در اردو به سر می برد و خود را برای مسابقات جهانی آماده می کند و از لرستان نیز ناصر رومیانی در تیم ملی کبدی حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه اهم برنامه فدراسیون کبدی مسابقات جهانی است، عنوان کرد: مسابقات جهانی کبدی از ۱۶ مهرماه امسال در هندوستان آغاز خواهد شد که در این مسابقات ۱۲ کشور شامل شش کشور جهانی از جمله آمریکا، کانادا، هلند، انگلیس و کنیا و شش کشور آسیایی از جمله ایران، پاکستان، هندوستان، ژاپن، کرده و بنگلادش حضور دارند.

رئیس فدراسیون کبدی گفت: فدراسیون جهانی کبدی با یک اسپانسر رایزنی هایی برای مقدمات حضور این رشته ورزشی در المپیک انجام می دهد.

مقصودلو با اشاره به اینکه اسپانسر خوبی در رشته کبدی اعلام آمادگی کرده تا بتوانیم سال آینده لیگ جهانی کبدی را با این ۱۲ کشور برگزار کنیم، افزود: همچنین تا کنون با نفت سپاهان و مجموعه گلرنگ به عنوان اسپانسر هیئت های کبدی مذاکراتی داشته ایم.

وی گفت: فدراسیون کبدی سال گذشته ۲۰۰ میلیون تومان از شهرداری تهران برای کمک به هیئت های خود دریافت کرد و آن را بین هیئت های استانی تقسیم کرد و امسال نیز از طریق نفت سپاهان و مجموعه گلرنگ کمک هایی به هیئت ها خواهیم کرد.  

رئیس فدراسیون کبدی با اشاره به اینکه کبدی یک رشته تیمی بوده که ثابت کرده است می تواند یکی از رشته های ثابت قدم در بازی های آسیایی باشد، بیان داشت: همان طور که در مسابقات ساحلی کبدی موفق شدیم مدال طلای آسیا را به دست بیاوریم در بازی های آسیایی جاکارتا نیز باید در بخش استاندارد موفقیت های خوبی به دست آوریم و تلاش می کنیم تعداد بیشتری از کبدی کاران لرستانی در تیم های ملی داشته باشیم.

مقصودلو به همکاری فدراسیون کبدی با نهادهایی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: در این راستا سال گذشته مسابقات کبدی دانش آموزان کشور در اردوگاه میرزاکوچک خان جنگلی رامسر برگزار شد امسال نیز دو استان کردستان و تهران برای برگزاری این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.

وی با بیان اینکه سال گذشته مسابقات کبدی دانشجویی کشور در بابلسر برگزار شد، اضافه کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه ها دو مرکز مهم استعداد یابی در رشته کبدی هستند که می توان ظرفیت آن ها را به رشته کبدی اضافه کرد.

منبع:مهر

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

baharvand-200x128 image image

یک دیدگاه