تاریخ خبر: ۰۹ شهر ۱۳۹۵
بمانید تا ما هم خودمان را برسانیم

بمانید تا ما هم خودمان را برسانیم

بمانید تا ما هم خودمان را برسانیم

همین روزهای اخیر در فضاهای مجازی، یکی از هموطنان مطلبی منتشر کرده بود با این عنوان:
افسرارتش ترکیه که موفق بفرار شد، افشاءکرد:
اردوغان مرشد فکری و حامی مالی گروه تروریستی داعش
اصل مطلب چنین بود:
یکی ازافسران ارتش ترکیه که قبل از دستگیری موفق به فرار شده است با انتشار چند نوار صوتی و نامه هایی به خط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه را متهم به رهبری فکری داعش ISIS کرد .
سرهنگ ستاد احمت قهوه چی فرمانده سابق پادگان دیار بکرمی گوید : نیروهای داعش قبل از شروع جنگ داخلی در سوریه و عراق در پایگاه های سری ارتش ترکیه در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه آموزش های لازم را دیده بودند و شخص اردوغان بارها به این پایگاه ها آمده و از نزدیک نحوه آموزش ، و آمادگی تروریست ها را بررسی کرده بود .
آموزش نیروهای داعش توسط مربیان آمریکایی شرکت «بلک اند واتر»ِ آمریکا ( مقاطعه کار پنتاگون ) انجام می شد که با عربستان سعودی قرارداد بسته بودند .

ترکیه وعربستان به اتفاق، مزدورانی را از سراسر جهان ، بویژه از میان اتباع مسلمان چین، ازبکستان، تاجیکستان، چچن، اینگوش، داغستان و حتی مسلمانان خاور دور(فیلیپین ، تایلند ، اندونزی ، سر یلانکا، بنگلادش، کشمیر) ومسلمانان حنفی لیبی و سومالی و سایر کشورهای عرب استخدام کرده و از مرزهای ترکیه به داخل سوریه و عراق می فرستادند.
هزینه استخدام مزدوران و آموزش و تسلیح آنها به سلاح های پیشرفته توسط عربستان تامین می شد و کار فروش سلاح را پسران اردوغان به عهده داشتند که از این بابت میلیاردها دلار به جیب زدند!
همچنین به دستور شخص اردوغان در مرزهای ترکیه برای گروه تروریستی داعش بازارچه های مرزی ایجاد شده است و نفت دزدی داعش از چاه های نفتی سوریه و عراق هم توسط شرکتی متعلق به داماد و پسران اردوغان خریداری می شد.
احمت قهوه چی هم مانند سایت افشاگر ویکی لیکس مدعی شده است که ابوبکر البغدادی با وساطت اردوغان از زندان آمریکایی ها آزاد شد و فورا به ترکیه آمد تا تحت تعلیمات اردوغان ، داعش را با همکاری عزت ابراهیم الدوری راه اندازی کند .
احمت قهوه چی ادعا می کند که اردوغان مرشد فکری گروه تروریستی داعش است و قرار بوده داعش پس از پیروزی بر عراق و سوریه اعلام اتحاد با ترکیه کند و سپس این دو کشور را به زیر پرچم ترکیه درآورد.
دریکی از این نوارها اردوغان از رهبر داعش می خواهد تاتروریستهای داعش را به کشورهای اروپایی نفوذ دهد و اعضای داعش ضمن ازدواج با دختران اروپایی، توازن جمعیتی اروپا را به نفع مسلمانان برهم بزنند!
گفته می شود این افسر بلندپایه ترکیه هم اکنون با صدها سند محرمانه که با خود خارج کرده است تحت بازجویی سازمان اطلاعاتی آلمان قراردارد واظهارات تند چند روز قبل مرکل علیه ترکیه و شخص اردوغان هم به دلیل آگاهی صدراعظم آلمان از این اسناد بوده است.
صرف نظر ازاینکه این مطالب تا چه اندازه صحت دارد، نویسنده مطلب درفضای مجازی در پایان کوشیده بود تا بی انصافانه آنچه را امروز درمنطقه می گذرد به پای مذهب بگذارد. بر این اساس سکوت را جایز ندیده و این پاسخ برای ایشان ارسال شد.
***
سلام دوست گرامی…
واقعیات تلخی است که بعید می دانم دروغ باشند. هرچند اینکه در پس پرده سیاست چه می گذرد ؟! به قول معروف نه تو دانی ونه من…..
ولی در مورد جمله پایانی مطلب، بنده نظر دیگری دارم، اتفاقا اسلام مبارک است، متاسفانه اسلام گرانمایانی مانند داعشی ها وپرورش دهندگان آنان ومروجین اسلامِ آمریکایی وعملکرد بدشان موجب پیش آمدن این نظریه شده اند.
بنده فکر می کنم بطور کلی مذهب وقتی حربه سلاطین وحاکمان برای مدیریت مردم قرار می گیرد اینگونه کارکردش را از دست می دهد و گرنه عدالت جویی وکمال طلبی که نباید نتیجه اش چنین باشد…
شما نگاه کنید، حتی درکشور ی مثل آمریکا هم که ساختاری مذهبی برآن حاکم است بربریت مدرن درآن کشوربیشتر ازهمه دنیا متداول است. دیگرکشورهای لاییک وسکولار که بمانند.
این مثل استفاده نابجا از داروی مثلا مرفین است.
اسلام درماهیت خود چیزی جز سرتسلیم فرود آوردن پیش یگانه مطلق نیست ومگر این جز با حفظ حرمت انسانها میسر می شود؟! باقی جنگ هفتاد ودوملت است.
خداعزیزومهربان است وهرکس به میزان مهربانی اش عزیزاست وخدایی. در واقع قرار است همه ما به جایگاه اولمان برسیم در دنیای باقی و اسلام بالاترین راه برای میسر شدن طی این مسیر است. حالا اگر کسی مدعی است راه بهتری بلد باشد برود تا آخر کار را ببیند.ولی این به آن معنا نیست که اجازه بدهی اوبرای میل وهوای دلش مانع ات بشود، باید برود خودش و موافقانش بعد اگر برگشت وراضی بود اجازه بدهی ازتو هم بخواهد که همراهش بشوی.
علی ایحال، همه به یک مجلس عروسی دعوت هستیم بی شک همه دوست داریم وقتی درآنجا حاضر می شویم کت وشلوارمان خاکی نشده باشد، هرچند که البته عده ای ممکن است این دعوتنامه را سر کاری بدانند. خب نظر ما الزامی است اجباری نیست.
اتفاقا میزبان آنقدرکریم وصبور است که منتظر همه ما می ماند، حتی آنها که مجلس عروسی خودشان را به ضیافت اوترجیح داه اند. چون ممکن است بعد از آن کسی پشیمان بشود وبخواهد درآن مجلس شرکت کند. این نیست که هر که زودتر برسد بخورد وبرود برای بعدی ها چیزی نماند. فقط این میزبان خیلی به مسیری که مدعوین از آن گذشته انداهمیت می دهد ومی گوید: من پُز شما را داده ام، این لباس را خودم قبلا به شما امانت داده ام، مایلم لباسهای تان کثیف وآلوده نشده باشدو گرنه مجبورم بعضی ها را در مجلس راه ندهم، چون اینجا همه لباسها را تمییزنگه می دارند.
حالا شما باور می کنید این میزبان وقتی بفهمد من مثلا برای حضور دراین میهمانی لباس یکی از مدعوین رادزدیده ام بی تفاوت باشد نسبت به من؟ آیا حق ندارد من را بیرون کند وکسی را که برای شرکت درآن مجلس متحمل ضرر وزیان زورگویی من نوعی شده است حرمت بگذارد….؟ یا مثلا وقتی بفهمد من وقتی می خواستم از پله ها با لا بیایم دیگران را هُل داده ام وبرای دیگر میهمانان مجلس احترام قائل نشده ام ممکن است در مقابلم بی تفاوت باشد!؟ نه برادرم این ردپای دین نیست که چنین آشفتگی ها را رقم می زند، رد پای دین دزدان است. آنها که فکر می کنند می شود هرکاری کرد وبر سر دیگر مدعوین هربلایی آورد و بعدبا لباسی تمییز به میهمانی رسید!
گاهی ناگزیرید بمانید تا دیگران هم برسند، یا مثل من بخواهیم بمانند تا ما هم خودمان را برسانیم، میزبان ازاینکه همه با هم به مجلسش برویم خیلی خوشحال می شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

هیربد علی صابر شب-قدر-1

یک دیدگاه