تاریخ خبر: ۰۹ شهر ۱۳۹۵
مدیر عامل شرکت آب فاضلاب لرستان: آب کاکارضا هفته آینده وارد منازل مردم خرم‌آباد مي‌شود

مدیر عامل شرکت آب فاضلاب لرستان: آب کاکارضا هفته آینده وارد منازل مردم خرم‌آباد مي‌شود

آب کاکارضا هفته آینده وارد منازل مردم خرم‌آباد مي‌شود

مدیر عامل شرکت آب فاضلاب لرستان گفت: آب شرب کاکارضا هفته آینده وارد منازل مردم خرم‌آباد خواهد شد.
حمیدرضا کرم‌وند در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن اجتماعات اداره آبفا استان برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: با تلاش همکارانمان و عوامل محترم قرارگاه خاتم توانستیم پروژه آب‌رسانی کاکارضا به خرم‌آباد را به اتمام برسانیم.
وی ادامه داد: خط کاکارضا به تصفیه‌خانه متصل شده است و هم‌اکنون در حال شستشو و تست است و هفته آینده وارد منازل مردم خواهد شد.مدیر عامل شرکت آب فاضلاب لرستان با بیان این‌که این پروژه فراز و نشیب‌های زیادی داشت، خاطرنشان کرد: استاندار توجه ویژه‌ای به پروژه آب‌رسانی کاکارضا به خرم‌آباد دارد و پی‌گیری‌های زیادی هم برای این پروژه به عمل آورده است.
کرم‌وند در بخشی از سخنان خود به هوشمند‌سازی قرائت کنتور آب منازل اشاره کرد و گفت: در طراحی جدید قرائت‌خوانی کنتورها، درب هر منزل بارکد نصب می‌شود و مأمور قرائت‌کننده دستگاه هوشمند را روی آن قرار می‌دهد و تا زمانی که دستگاه کد را تائید نکند اجازه ثبت مصرف کنتور داده نمی‌شود.
وی با اشاره به این‌که این طرح در چند شهرستان استان به‌صورت آزمایشی انجام‌شده است، افزود: در تمام شهرستان‌ها این طرح را پیاده خواهیم کرد و نتایج مثبتی در این زمینه شاهد خواهیم بود.مدیرعامل آب فاضلاب لرستان در ادامه گفت: آزمایشگاه مدرن و کاملی در استان وجود دارد و استانداردهای جدید را همواره به‌روز می‌کنیم تا سلامت مردم تضمین شود.
کرم وند در بخشی از سخنان خود با بیان این‌که جنگ امروز جنگ آب است، افزود: مسئله آب را بایستی جدی بگیریم و رسانه‌های در این زمینه با توجه به تأثیرگذاری که در جامعه دارند این مهم را مدنظر داشته باشند و روی آن کار کنند.
وی همچنین گفت: اگر سدهایی که قبلاً به بهره‌برداری رسیده‌اند و سدهایی که در آینده افتتاح می‌شوند وجود نداشتند، قطعاً دچار مشکل می‌شدیم.
مدیرعامل شرکت آب فاضلاب لرستان اظهار داشت: در شهر کوهدشت با افت شدید فشار آب مواجه هستیم و چاه‌های این شهرستان یکی پس از دیگری از مدار خارج می‌شوند.
کرم وند افزود: چاه‌های دیگری را هم که حفاری می‌کنیم برای مدت کوتاهی تأمین آب می‌کند ولی با این اقدامات بازهم نگذاشته‌ایم شهرستان دچار بحران شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سیاست آب فاضلاب به‌منظور خدمات آب‌رسانی پایدار اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم آب شرب مردم از آب پایدار تامین شود ولی اگر پای سلامت مردم در کار باشد اگر آب را قطع کرده‌ایم آب ناسالم به مردم نمی‌دهیم.
شبکه آب خرم‌آباد پیچ‌درپیچ و سردرگم است
از سیلاب تنها خسارات آن
در لرستان به‌جای ماند
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری استان لرستان در ادامه گفت: امسال با بحران سیلاب مواجه شدیم و ازسیلاب تنها خسارات آن برای استان به‌جای ماند وسود چندانی برای استان نداشت.
حمیدرضا کرم وند اظهار داشت: در پی سیلاب خط انتقال آب پلدختر دچار خسارت شد و علی‌رغم اینکه تاکنون اعتباری در این زمینه لحاظ نشده ولی طی هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
وی بیان کرد: پروژه فاضلاب پنج شهر استان انجام می‌شود که برای اجرایی شدن این پروژه‌ها ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. کرموند بیان داشت: در برخی از شهرها برای آبیاری فضای سبز از آب شرب استفاده می‌شود که باید اقدام به جداسازی آب شرب شود.
افزود: شبکه آب خرم‌آباد پیچ‌درپیچ و سردرگم است که طی امسال بخشی از شبکه‌ها را با تمهیداتی که انجام می‌دهیم ساماندهی می‌کنیم، در اکثر مناطق شهر خرم‌آباد آب به‌صورت مستقیم وارد پمپاژ می‌شود که سعی می‌شود آب را وارد مخازن کرده که در این صورت اگر سنگ نیز ته‌نشین شود وارد شبکه نمی‌شود.
وی بابیان اینکه نیاز است زیرساخت لوله‌کشی در شهر خرم‌آباد تغییر کند عنوان کرد: خط انتقال خیابان شورا به مناطق مرکزی شهر متصل می‌شود که می‌توانیم تمام مناطق شهر را بدون پمپاژ مستقیم تامین آب کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان لرستان با اشاره به اینکه ۲۰ هزار کنتور خراب را تعویض کرده‌ایم بیان کرد: سیستم‌های هوشمند نصب و بارکدگذاری می‌کنیم که این اقدام تاکنون در شهرهای سلسله، دلفان و پلدختر به‌عنوان پایلوت انجام‌شده و به‌زودی این اقدام در تمام شهرهای استان انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: تعداد ۲ هزار انشعاب غیرمجاز در سطح استان وجود دارد که اعلام می‌کنیم اقساط درازمدت در اختیار این افراد قرار می‌دهیم تا بتوانند از آب حلال استفاده کنند.
کرم وند با عنوان اینکه فاضلاب منطقه ماسور طی هفته جاری اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: مرحله دوم بحث فاضلاب چغابل در حال اجراست اما ردیف اعتباری ندارد؛ اگر سرمایه‌گذارانی ورود کنند و فاضلاب را جمع‌آوری، تصفیه و برای بخش‌های صنعتی استفاده کنند ما همکاری لازم راداریم.
وی گفت: بدهی مشترکان به آب و فاضلاب ۳۲ میلیارد تومان است که حدود ۸ میلیارد از این مبلغ مربوط به دستگاه‌های دولتی ازجمله آموزش‌وپرورش است که اگر این مبلغ پرداخت شود شرکت آب و فاضلاب می‌تواند اقدامات بیشتری ازلحاظ خدمت‌رسانی انجام دهد حتی در بخش پروژه‌ها نیز می‌تواند سرعت بیشتری داشته باشد.
کرموند افزود: تاکنون اقدامات خوبی در راستای پروژه‌های نیمه‌تمام دراستان انجام‌شده و این پروژه‌ها تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
کرم وند عنوان کرد: هرساله به دلیل اینکه هدر رفت آب را کاهش دهیم بخشی از شبکه‌های فرسوده را اصلاح می‌کنیم، طی سال گذشته ۳۳ شیر فشارشکن نصب‌شده است چراکه گاهی شکستگی‌ها ناشی از فشار بالای آب بوده است.
وی بیان کرد: تصفیه‌خانه شهرستان دلفان یکی از دغدغه‌های استاندار لرستان بود که پیگیری‌های زیادی در این زمینه انجام و مناقصه‌ای لحاظ شد که قول دادند این پروژه‌ها اجرایی شود.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری استان لرستان بابیان اینکه بحث رایگان بودن مصرف آب برای مددجویان انجام می‌شود ولی باید سند مالکیت به نام مددجو باشد تصریح کرد: ۳۷۰ هزار انشعاب آب و ۱۷۰ هزار انشعاب فاضلاب در استان وجود دارد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2 (5) 5 (8) image آخرین-نتایج-رای-گیری-انتخابات-مجلس-

یک دیدگاه