تاریخ خبر: ۰۹ شهر ۱۳۹۵
برخورد ما با تخلفات خوب است اما، عالی نیست هرچه نظارت بیشتر باشد کار به وقوع تخلف نخواهد انجامید و به مرحله برخورد نمی‌رسیم

برخورد ما با تخلفات خوب است اما، عالی نیست هرچه نظارت بیشتر باشد کار به وقوع تخلف نخواهد انجامید و به مرحله برخورد نمی‌رسیم

برخورد ما با تخلفات خوب است اما، عالی نیست
هرچه نظارت بیشتر باشد کار به وقوع تخلف نخواهد انجامید و به مرحله برخورد نمی‌رسیم

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان درنشست خبری با اصحاب رسانه استان با عنوان این مطلب که تخلفات و پرونده‌های تعزیرات حکومتی استان درپنج ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است گفت: این کاهش می‌تواند ناشی از دو دلیل بهبود فضای کسب و کار و کاهش نوسانات قیمت‌ها و حضور دستگاه‌های نظارتی و اقدامات بازدارنده باشد.
بهرام براری کوتاه کردن فرآیندانجام خدمت، کاهش هزینه‌های انجام خدمت وجلب رضایت ارباب رجوع را سه هدف درفعالیت‌های مشترک نظارتی این اداره کل دانست وافزود: ادارات و سازمان‌هایی که وظیفه نظارتی دارند نشست‌ها وکارهای نظارتی مشترک متعددی را به این منظور انجام می‌دهند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان با بیان اینکه نهادهای نظارتی روی بازدارندگی حساس شده‌اند، عنوان داشت: اگرفضای کسب و کار امن وسالم باشد تامین کننده حقوق فروشنده، عرضه کننده و مصرف کننده است و هرچه نظارت بیشتر باشد کار به وقوع تخلف نخواهد انجامید و به مرحله برخورد نمی‌رسیم.
وی با اشاره به اینکه رسیدگی به تخلفات دو جنبه عمومی و خصوصی دارد، بیان کرد: حتی اگر رضایت شاکی جلب شده و شکایت خود را پس بگیرد به دلیل جنبه‌های عمومی تخلف، متخلف جریمه و مجازات می‌شود.
براری اظهارداشت: در راستای تحقق شعار سال تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری تعزیرات حکومتی در پی به حداقل رساندن هزینه‌های خدمت و همچنین انجام خدمت در کوتاه‌ترین زمان ممکن است به گونه‌ای که استفاده از دستگاه کارت خوان در محل را آغاز کرده و به دنبال گسترش آن هستیم.
مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان در حوزه دارو و بهداشت با تعزیرات حکومتی همکاری می‌کند، تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت و تشکل‌های صنفی در راس آن اتاق اصناف نیز در حوزه کالا و خدمات و در مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز مراجع قضایی با تعزیرات همکاری می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه قاچاق اگرکار به مجازات‌هایی مانند حبس، انفصال از خدمت، ضبط و مصادره اموال و امثال این‌ها برسد در اختیار مراجع قضایی است.
براری با بیان اینکه هیچ پرونده‌ای بیشتر از یک هفته در تعزیرات استان نبوده و نیست، اظهار داشت: شعب تجدیدنظر در بحث قاچاق در هیچ استانی مستقر نبوده و در مرکز هستند به همین دلیل تجدیدنظر در پرونده‌های قاچاق به طول می‌انجامد و زمان‌بر است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد شاکیان به حق از عملکرد مجموعه تعزیرات استان رضایت دارند، گفت: ۱۰ درصد مابقی بیشتر مربوط به شکایاتی است که در حوزه کاری ما نبوده و صلاحیت رسیدگی به آن را نداریم یا شاکی اطلاعات کافی در اختیار ما قرار نداده است.
وی افزود: با توجه به معدوم بودن بسیاری از کالاهای قاچاق دیگر شاهد توزیع کالای قاچاق نیستیم.
براری عنوان داشت: به منظور حمایت از کالاهای داخلی، کالاهای قاچاقی که مشابه داخلی و یا مضراتی دارند معدوم شده و توزیع نمی‌شوند چراکه سوددهی این کالاها کوتاه‌مدت بوده و در مجموع به اقتصاد کشور آسیب می‌رساند.
وی گفت : در مجموع نمره نظارتی و برخورد با تخلفات ما خوب است اما عالی نیست و باید با همکاری و تعامل بیشتر سایر دستگاه ‌های مرتبط وضعیت را بهبود ببخشیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه