تاریخ خبر: ۰۹ شهر ۱۳۹۵
انتشار بزرگ‌ترین پروژه روایت دفاع مقدس لرستان با عنوان «بلدچی»

انتشار بزرگ‌ترین پروژه روایت دفاع مقدس لرستان با عنوان «بلدچی»

انتشار بزرگ‌ترین پروژه روایت دفاع مقدس لرستان با عنوان «بلدچی»

مدیرکل حوزه هنری لرستان گفت: بزرگترین پروژه روایت دفاع مقدس استان لرستان با عنوان «بلدچی» درچهار جلد به زودی منتشر می شود.
محمد امیدی‎پور مدیرکل حوزه هنری لرستان، با اشاره به اینکه بزرگترین پروژه روایت دفاع مقدس استان لرستان درچهار جلد به زودی منتشرمی شود اظهار داشت: «بلدچی» نخستین روایت بلند ازناگفته های دفاع مقدس دراستان بوده که با همت واحد ادبیات پایداری این حوزه آماده چاپ شده است و به زودی به دست علاقمندان ادبیات پایداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه فرهنگی و معنوی تاریخ معاصر ما محسوب می شود گفت: تاکنون فعالیت های گوناگونی در راستای گردآوری اسناد و طبقه بندی اطلاعات مربوط به دفاع مقدس، بنیاد شهید، امور ایثارگران و رسانه های ملی صورت گرفته است.
مدیرکل حوزه هنری لرستان عنوان کرد: بی شک گردآوری اسناد ومدارک مربوط به دفاع مقدس ازاهمیت ویژه ای برای مستند سازی این رویداد برخوردار است.
امیدی پوربا بیان اینکه درصورتیکه اسناد و اطلاعات دفاع مقدس تبدیل به محصولات هنری، ادبی وسینمایی نشوند امکان ارائه مناسب آنها برای مخاطبان وجود نخواهد داشت افزود: در واقع این بخش از کار یعنی تبدیل مستندات به محصولات هنری قابل ارائه به مخاطب ظریف ترین و تخصصی ترین بخش از این فرایند بوده که حوزه هنری به عنوان مرکز هنر انقلاب اسلامی عهده دار آن بشمار می رود.
وی درخصوص انتشارکتاب «بلدچی» گفت: روایت این کتاب از روزهای پیش از انقلاب اسلامی آغاز و تا ایام تفحص ادامه می یابد و به این طریق دایره المعارفی از وقایع دفاع مقدس در استان پیش روی مخاطب قرار می دهد.
مدیرکل حوزه هنری لرستان با اشاره به اینکه کتاب «بلدچی» به لحاظ وقایع نگاری و ذکر جزئیات رویدادها، اطلاعات ارزشمندی در اختیار مخاطب قرار می دهد عنوان کرد: به هیچ عنوان هدف نویسنده وقایع نگاری نبوده و روایت داستانی اثر، جذابیت لازم را برای ادامه دادن در مخاطب را به خوبی ایجاد می کند.
امیدی‎پور افزود: جلد نخست این مجموعه در ۶۸۶ صفحه و جلد دوم در ۴۴۲ صفحه در حال طی مراحل نهایی چاپ است و دوره چهار جلدی این مجموعه به زودی منتشر خواهد شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

مسکن و شهرسازی image image image

یک دیدگاه